Komentáře uživatelů k filmu (238)

 • kleopatra
  **

  No právě, "drama/komedie" a největší průser je, když jeden (Zuzana Stivínová) mimořádně dobře hraje - drama a druhý (Miroslav Donutil) hraje, co hraje - šišlá, patlá - komedii. Nepochopim toho Českého lva, fakt ne, pro mě je jeho výkon právě v kontrastu se Zuzanou čirá zoufalost. A věřte, že jak Chytilovou tak i Donutila mám celkem v úctě, takže to řikám velmi nerada, ale vzít si takovou látku a udělat z toho uslintanou šaškárnu s vyřízenou ženskou uprostřed........ to je humáč.(21.12.2005)

 • Houdini

  Český Lev 1 : Herec HR - Miroslav Donutil + 2 nominace: Herečka HR - Zuzana Stivínová, Střih(7.9.2004)

 • Lima
  ***

  Klasická moralitka od Chytilový, v níž se asi chtěla už konečně vypořádat s těmi hroznými chlapy. No, nejlíp to vystihl Čtvrtníček v samém závěru, když v poslední větě filmu pronesl "To byla ale soda!"(31.12.2002)

 • Tosim
  ***

  Bohužel to není takové, jako poředchozí kousky naší první filmové dámy, nicméně její ne(plané) moralizování dokáže stále zaujmout, i když mi to místy zavání něčím jako "dobovým schématismem devadesátých let." Škoda.(28.12.2002)

 • lebowski
  ***

  Zklamání,přečtěte si knížku(4.1.2003)

 • gouryella
  ***

  Na pomery ceske komedie spise prumer, ale kdyz si vezmu jaky blbosti nataci treba Soukup jedna se v ramci soucasne tvorby spise o nadprumer. Nutno uznat, ze misty se jedna o skutecne povedenou komedii.(31.7.2002)

 • Malarkey
  ***

  Úchylárna na entou. Kam se na tohle hrabe jakýkoliv jiný český film. Tohle už je extrém, na který se ALE nezapomíná. Tomáš Hanák a Miroslav Donutil v celkem svižné road-movie, která se nečekaně zvrhne do dost nechutné bláznivé, ale docela povedené komedie, u které jsem nedokázal poznat, s čím na mě příjde pak. Zase se jim se životem naloží tak jak bude zdrávo a vše se srovná do vah osudu tak jak to má být. Pasti, pasti, pastičky je kravina, s povedenými herci, která je, nechci řikat špatná, možná jen relativně nepovedená, ale těžko se na ní zapomeno. A takových českých filmů je málo.(4.4.2005)

 • larelay
  **

  Vera Chytilova po Dedicstvi natocila uz len filmy z uplne inej galaxie. V tom zlom slova zmysle.(11.11.2009)

 • AngelAngie
  **

  Kastrační scéna je nezapomenutelná.(2.6.2008)

 • Pohrobek
  **

  Úlet obsahem, zálet formou a bohužel i většinou zoufale neohrabanými hereckými výkony, z nichž nijak nevybočují oba hlavní mužščinové - pablb Donutil i prkenný "tvrďák" Hanák. Dívat se na to ještě dá, především díky solidnímu prvotnímu nápadu. Na další zhlédnutí ale čím dál tím horší.(28.4.2005)

 • Superpero
  *

  Ježiš to byla sračka. Něco tak nudnýho jsem už dlouho neviděl. Chytilový režie je naprosto debilní a nudná ostatně jako celej film. Jediná chvíle kdy jsem se zasmál když se na scéně objevil Lasica s tou jeho debilní parukou. Všichni tam hrajou špatně, až na Donutila kterej je famózní. A za něj je taky ta jedna hvězdička.(22.12.2005)

 • hirnlego
  ****

  Tyhle kluky můžu s Chytilkou snad vždycky. Příjemný film, který pohladí, ha. Luboš Svoboda (aka Michal) je vážně meganeherec.(14.2.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Vědomí, že Chytilová se snaží některé vlastnosti mužů nejen zkritizovat, ale i zasměšnit, mi umožnilo nahlížet na přehrávané Hanákovo drsňáctví a uslintané Donutilovo rádobydůležité pablbství, jako na poměrně adekvátní prostředky. Proč ji za to hanět, když v samé podstatě tyto vlastnosti jsou směšné, byť nejenom směšné. "Seš jízlivej jak Chytilová," mělo by se mezi lidem říkat. Na druhou stranu s sebou ono zesměšnění přineslo i určité pokřivení a odchylku od reálnosti, které filmu, společně s některými estrádními, významem málo nosnými, byť i vtipnými vložkami (Vávrovi je zle, Čtvrtníček policajtem), jen berou. Slabé ***.(18.2.2009)

 • Oskar
  ***

  Výjimečnost Věry Chytilové je podle mě v tom, že zatímco většina českých režisérů se snaží diváky sdružovat, tmelit a konejšit, ona chce všechny rozhádat. Úplně klidně natočí posměšnou grotesku o dvou machistických prasatech, která znásilní ženu a ta je na oplátku vykastruje. Ten film má daleko k řemeslné dokonalosti, není vůbec názorově vyvážený atd., ale taky se o to vůbec nesnaží. Chytilová nechce diskutovat, nechce předkládat věcné argumenty, není korektní. Je to rázná - někdo by řekl hysterická - rozhněvaná žena, která každým filmem cosi nepříjemného zakřičí a s uspokojením pak sleduje nadílku polemik, kterou tím vyvolala. Pastičky jsou - stejně jako Hra o jablko - film jednostranně zaměřený proti mužům: Tvrdí, že muži jsou sobecká, sebestředná, sexem posedlá zvířata, neschopná přijímat odpovědnost. Efekt filmu je účinný: ženy jsou režisérce vděčné, že tak břitce řekla něco, čeho by se samy neodvážily a sama nese na svých bedrech následky v podobě odsouzení od - a to je zajímavé - jiných žen. Všimněte si totiž, že Chytilovou nejhlasitěji kritizují vesměs zase ženy. Muži jsou extrémismem toho filmu dotčeni, protože vědí, že takoví nejsou, ale aby to dokázali, musejí zatnout zuby a předstírat, že kritiku "takových" vpodstatě vítají. No a mazaná režisérka se neviditelně směje za svými tmavými brýlemi, protože i zcela průměrným filmem dosáhla toho, co chtěla. 60%(5.9.2006)

 • novoten
  **

  Ani komedie, ani drama, ani moralita - jen neuchopitelný pokus, který neví, co chce říct.(25.11.2005)

 • B!shop
  ****

  Celkem v pohode film, jehoz jedinej problem je slabsi scenar a zbytecna delka. Prvni hodinka je fakt fajn, Hanak i Donutil jsou dokonaly, dialogy jsou vtipny a sem tam padne naka vostra hlaska. Jenze pak film uvizne na mrtvym bode a do konce filmu se tam postavy jen tak motaj a nic moc se nedeje, navic samotnej konec je krapet divnej. Nicmene i v tech nejslabsich chvilkach zachranujou film herci, takze to na ty 4* bude.(11.11.2007)

 • Boss321
  **

  Hodně zajímavý námět, který totálně pohřbil přiblblý scénář. Docela se divím, že Chytilová, Donutil a Hanák se tomuhle upsali. Škoda dalo se z toho vytřískat hodně.......(25.6.2007)

 • igi B.
  *

  Svatá prostoto. Chcanky, chcanky, sračičky... :-( . . . Z chytilovské či sklepácké poetiky nezbylo nic, jen hýkání T.H., kuňkání M.D. a pitvoření se dalších - své texty toporně deklamujících "umělců"... Jó paní režisérko, deset let před tím jste to dělala ještě aspoň zajímavě, tohle je upocené a stupidní - a nebýt Zuzany Stivínové - byl by to snad opravdový odpad. Tragické konce kdysi herců a umělců, propad do sraček postkomunistické pisskultůry. Jen se to tváří trošku alternativně. Jinak ale trošku s Troškou do latě, dolů gatě... - - - P.S. Já vážně nechci, aby to vyznělo vulgárně :-( Pochcat...(28.12.2005)

 • Shit
  ****

  to muselo asi docela bolet, co?(12.2.2004)

 • charlosina
  **

  Tak to vypadá, že se paní Chytilová chytila do pasti... opět se jí podařilo vzbudit rozporuplné reakce, opět si nebrala servítky, opět vyjádřila svůj postoj. Ale... dělala to lépe.(11.4.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12