Hej, Mistře! (2016) (divadelní záznam)

Jde o inscenaci plnou emocí a s krásnou hudbou. Namísto holého převyprávění života Jakuba Jana Ryby, se jedná o silný příběh, který ztrácí tempo snad jen v první části. Nutno zmínit i esteticky pěknou výpravu a povedené herecké výkony (a to i v malých rolích - i když je pravda, že mám ze souboru nejraději Jindru Janouškovou a její plnokrevné výkony). Zdařilé divadelní představení! :)

Nic než pravda (2016)

Toto drama odehrávající se v soudní síni připomíná svou energií televizní show (takovou, kterou je u nás například Soudkyně Barbara, akorát narozdíl od tohoto pořadu film neuráží). Byť tento počin není špatný, pravdou je, že by si Renée Zellweger zasloužila lepší film, než předvídatelné soudní drama. Je to jako epizoda seriálu Zákon a pořádek... a ještě aby ne, když za některými epizodami stojí režisér tohoto filmu. Cítím to tak jako promarněnou příležitost. :-| (viděno s dabingem a v původním znění)

Božská Florence (2016)

Meryl Streepová hraje, jak jinak, než skvěle! Dojemné, dramatické, humorné, mrazivé - škála emocí je zde krásně vybalancovaná. Tento film je na 100% příjemnou záležitostí... bravo! :) (viděno s dabingem)

Bohéma (2017) (seriál)

Kvalitní a zajímavý seriál. Herecké výkony i historická hodnověrnost jsou pro něj velkým přínosem. Domnívám se, že tento seriál, který nutí diváky k zamyšlení, je jedním z nejlepších (českých) televizních počinů roku 2017. :)

Lída Baarová (2016)

Tento film je takový malý zázrak. Smekám před Zdenou Procházkovou, která skvěle hraje Lídu Baarovou ve stáří (a trochu mě mrzí, že se od tohoto filmu objevuje před kamerou až v epizodě Ordinace v růžové zahradě 2). Film je velmi povedený a na české poměry až jedinečný. Za herecké hvězdy se netřeba stydět. Kritika film sice hodnotí vesměs negativně, nicméně kritici jsou netvůrčí lidé... sami žádné hodnoty netvoří a tak je nesmyslem jim naslouchat! ;-)

Kosmo (2016) (seriál)

Odvážné a vtipné! Jde o nejlepší satiru za poslední roky... seriál je zároveň důkazem, že máme autory, kteří zvládají tvořit i kvalitní, úderné a vtipné scénáře. Vydařené osazenstvo a kvalitní grafika zvedá úroveň seriálu na velmi vysokou. Z tohoto počinu se zkrátka musíte bavit. :DD

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Tomuto pokračování dobré a vtipné komedie prospívá, že v něm hrají ti stejní herci. Komu se tedy líbí první díl, je spokojen i s dílem druhým, který je tentokrát více exotický. Jde o solidní film s dobrým osazenstvem a dynamickým tempem. I přes legrační hlášky je film o trošku horší, než jeho předchozí díl, nicméně i přesto jde o dobrou komedii. xD (viděno s dabingem)

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Detektivka s dialogy bez logiky a minimem napětí... tato kombinace se samozřejmě neslučuje se zábavou. Ústřední dvojice seriál topí... k tomu nezajímavý příběh - k popsání stačí jen jedno slovo a tím je: "nuda". :-O

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Velmi milé překvapení! Kvalitní komedie u které se smějete. Nepřehlédnutelná gynekoložka a celkově slušné osazenstvo, včetně Renée Zellweger, která má na Bridget monopol, překračují veškerá očekávání z filmu. Sympatická zmatkářka zvedá reputaci po druhém dílu, na úroveň dílu prvního. Opravdu dobré a to nejen pro dámy. Nyní bych rád něco k dabingu (byť to patří spíše na Dabingforum.cz), neboť ten je požitkem. České znění tomuto výbornému snímku vůbec neškodí. Díky výborné režii dabingu a působivým výkonům herců (především Martiny Hudečkové) si myslím, že jeden z kandidátů na Ceny Františka Filipovského je jasný. :DD (viděno s dabingem)

Nespoutaný Django (2012)

Film skvěle baví! Akce, krev a zábava... snímek ohromuje od první chvíle. Dokonalá hudba, napínavý příběh a úžasné herecké výkony dělají film jedním z nejlepších roku 2012. Jediné co se dá vytknout je zbytečně dlouhá délka filmu. :) (viděno v původním znění)