• Krátkometrážní

Polární expres (2004)

Nehezká animace s divnými pohyby Toma Hankse. Po zhlédnutí filmu o filmu jsem se dozvěděl, že ty pohyby tak herci skutečně zahráli - nepochopil jsem. Celé mi to potom přišlo takové sentimentální, depresivní, vzpomínkové, ubrečené. Jedna, nebo dvě věci se mi líbili - strojvedoucí a létající vlak.

Vánoční horor (2015)

Když přistoupíme na to, že je to vlastně Béčkový film a nafetujeme trochu vánoční atmosféry, tak to ani není tak zlé. Sbírka několika příběhů seřazených do jednoho celkem v pohodě. Chvilkami se člověk tlemí ale po většinu času se i bojí.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Na Trošku hoši nemáte. Troška vyprávěl Kameňáky jinak. Jsem pro, aby se točili komedie a jsem rád, když se pro to čeští tvůrci rozhodnou, ale bylo by taky fajn, aby to za něco stálo. Určitě se tam pár dobrých vtipů najde, které se mi líbili, ale proč se to musí tvářit tak primitivně? Copak by to nešlo odvyprávět, natočit, zpracovat, líp? Možná to kazí i samotní herci, kteří se celou dobu tváří zkrátka tak, jako když na Silvestra vypráví vtipy. A to pitvoření vypadá, jako kdyby bylo mířené k dětem. Bohužel i tentokrát je celý příběh vlastně o ničem. Úspěch Kameňáků se měl ponechat panu Troškovi. Posledním dvěma režisérům se to opravdu nepovedlo a mohli raději přijít s něčím svým.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Super krátké příběhy, které skvěle pobaví. Ten poslední vyprávěný mě teda snad nikdy nenadchl, ale ty hrané jsou dokonalé.

Půlnoční vlak (2008)

No... čekal jsem zcela něco jiného. Že to zabrousí až do takového absurdna jsem si nemyslel. Navíc to ani nevypadá jako nějaký kvalitní film. Je to spíš Béčkový snímeček, který se hodí do regálu školní tvorby.

Já, padouch (2010)

Animák, který má fajn dějovou linku i skvělé nápady a fóry. Super hudba, napětí a akce. Dlouho jsem se u jiného animované filmu takhle nebavil. Mimoni jsou kapitola sama o sobě.

Já, padouch 2 (2013)

Zatímco Já padouch mě fakt bavil od začátku až do konce, tak druhý díl byl už jak z úplně jiného světa a nějak jsem to ani nepobíral jako pokračování. Trochu zbytečné.

Princ a Večernice (1978)

Tady se stala jedna zajímavá věc. Pan Menšík králem. Komediant každým coulem najednou hrál takovouhle roli. A ono je to pro zpestření super! (Podobně jako u Nejkrásnější hádanky pan Potměšil.) Byť režisér Vorlíček měl styky s německou televizní větví, na této pohádce se to naštěstí tolik nepodepsalo, jako na těch dalších, zejména těch posledních (Král sokolů, Jezerní královna,...). Trochu jsem si vždycky říkal, že ti bratři/švagři jsou hajzlové a trochu jsem ten happyend na konci nechápal, ale když si to někdo nechá líbit... :D Na české poměry poněkud tmavá a místy spíš hororová pohádka. Přesto patří k mým oblíbeným.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Klasika, která nikdy neomrzí. Neustále aktuální téma, tady ovšem s jistou dávkou grotesknosti. Humorné situace, které gradují především na nezničitelném herci Miloši Kopeckém, který svým jadrným jazykem dává i zdánlivě obyčejnému textu pořádný říz.