• Pohádka
  • Rodinný

Osmy (2014) (TV film)

Když se sype, tak se sype. Symbolické čvachtání v hovnech dostalo rázem další dimenzi. Hořká "komedie". Kdo zažil ví, že to až taková sranda nebyla. Ještě, že už máme tu demokracii... Výborné herecké obsazení, škoda, že film nedostal větší prostor. Za mě 4****

Obušku, z pytle ven! (1955)

Dětství si bez této pohádky neumím představit. Jen ten konec mi vždycky kazil celkový dojem. Nevadilo mi naturalistické mydlení zlodějského zadku, ale to kolektivní trsání ve víru lidové písně... No ale byla jiná doba, koho chleba jíš, toho píseň tancuj. I tak jsou to poctivé 4****.

O Šípkové Růžence (2008) (TV film) odpad!

Chtěla jsem dát jednu hvězdu, ale nakonec je z toho odpad. Nesmyslně uondaná, nepěkně obsazená záležitost s děsnými texty písniček, zpívaných falešně.Síla.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Po štědrovečerní hrůze jsem byla zvědavá na další letošní novinku. Brada mi nespadla, ale námět byl neotřelý, i když předvídatelný, dobro zvítězilo, sníh vypadal jako sníh a hercům se doopravdy kouřilo od pusy. Trochu mě rušil dabing, já bych to nechala česko-slovenský, ale dvojjazyčné záležitosti jsou už asi mimo mísu.. Za mě tři hvězdy tak akorát.

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Ach jo. Když jsem před začátkem pohádky koukla na hodnocení, měla pohádka 29%. Co?? Vánoční jednička a 29? Po jejím shlédnutí stav spadl na 21% a já se ptám - ZA CO?? Za co těch vysokých 21%??? Za mě jedno veliké, převeliké zklamání. Upoutávka slibovala výborné obsazení, ale sliby chyby. Když jsem před dvěma lety o vánocích s hrůzou koukala na Slíbenou princeznu, myslela jsem, že to je pohádkové dno. Kouzelník žito se této věci nevyrovnal jen díky tomu, že tam netančily polonahé děvuchy a nemluvilo se tam hrubě. Slátanina všeho možného, pohádka, peklo, muzikál, verše... Méně někdy bývá více. Čerti dobrý, námět nebyl od věci, občas kouřový efektík, ale jinak uondaná nuda. A to bylo vidět i na dětech, které pohádky hltají se zatajeným dechem a tady nic. Skládání lega a studování hry na ukulele. Dejme šanci neokoukaným tvářím. Ale. Kříž podobný Kazisvětovi, Hryc jak kolos Rhódský, vždy stejný okoukaný neoriginální Liška, Vilhelmová s blekováním Bílé ze mlejna, Filištína k tomu, nakonec Polívka, který naprosto bez nápadu poslal smrtelníky na zem vlastně zadarmo, za čistou duši... Zklamání, nuda, odpad.

Lynč - Vítejte v Buchnově (2018) (epizoda)

Něco se asi rozehrává, ale já evidentně nejsem na dlouhý předehry... nuda, zatím fakt velká nuda. 1* za zvědavost, jestli se z toho chodníku zvedne. Ale asi jo, když je to hlavní hrdina...

Rosamunde Pilcher - Láska jejího života (2006) (epizoda)

Já prostě miluju tento nenáročný a romantický materiál, kde hlava vypne a něžné city zaplavují srdce...samozřejmě s nenáročnou a naprosto průhlednou dramatickou zápletkou! Navíc krásná anglická příroda a ty white cliffs... Ale to chlap nepochopí :-D

Malá z rybárny (2015)

Uff. Očima jsem tlačila hodinovou ručičku dopředu a čekala na jakési WOW! A ono nic. Zoufalé nic. Tak aspoň ať přijde konec. Už ať je KONEC!!! Animovaný, loutkový, romantický, drama. Pohádka notoricky známá, v provedení, které by mělo být minimálně do 12 let nepřístupné. Nepochopitelné, neuchopitelné. Andersen byl zatlačen kamsi do pozadí, z něžné romantiky zůstaly skřeky, hnusné loutky, ponuré prostředí, sex a voda. Nebo jsem to nepochopila. A jsem neskutečně ráda, že se svišti dnes nechtěli koukat na pohádku. Ano, patřím mezi rodiče malých dětí, kteří předpokládají, že když je něco animované, loutkové, romantické a dramatické, profláklý příběh podle Andersena, bude to pro děti. Celkový dojem? 15%? Odpad? Nehodnotit? No, nepobrala jsem to ani jako dospělá. * Za hudbu.

Mamma Mia! (2008)

Miluju písničky skupiny ABBA, miluju Meryl Streep a její zpěv, miluju romantiku, skvělý výkon Amandy Seyfried, vtipně provázané příběhy, krásy řeckého ostrova...Šlape to od první do poslední minuty. Jeden z nejoblíbenějších filmů nemůže dostat míň jak 5 hvězd.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Ooops. Tak to je teda nuda k usnutí. Kdybych aspoň trochu naznala dějiny, tak se po dvaceti minutách ztratím. Dlouhé, rozvleklé, nudné. Nebo jsem to prostě nepochopila. Ta hvězda je za kostýmy a výpravu.