Titanic (1997)

Monumentální stroj, příjemná podívaná, výborné obsazení i silný příběh. Loď snů se potýká s arogantní namyšleností tvůrce a jeho vize nepotopitelného monumentu přivede do záhuby notnou část posádky. Když k tomu vezmeme v potaz aroganci smetánky a vypuštění člunu s obsazením 8 lidí byť se na člun má vejít až 70, krásně procitneme do možné tehdejší doby. Za mě příjemných 75%.

Vyproštění (2020)

Pohodový akční snímek, který se víc zaměřuje na souboje než na scénář. Chvilkové dialogy, které by měly diváky dojmout jsou slabé a je to spíše škoda snahy. Emoce v tomto filmu absolutně chybí, na druhou stranu zde máme dobré herce. Inu prázdný a hloupý scénář vlastně podrží herci a slušná porce akce, takže krásných 50%.

Black Widow (2021)

Nejedná se vyloženě o šílenost typu odpad ani topku, je to zhruba tak ten průměrný střed ideálně k obědu na relax. Bojové scény nejsou špatné, myšlenka je zajímavá ale celkový příběh není nic extra. Je zajímavé vidět silnou ženskou postavu, která si dává chlapy k večeři, jen musí mít logický základ s oporou v příběhu a musí být uvěřitelná. U pana otce byla ona síla uvěřitelná a svým způsobem dělal příjemný komický prvek v celém filmu.

V písku - Příslib svobody (2015)

Dobré a silné drama z poválečného období, které ukazuje využití zajatých nepřátelských vojáků k očistě domácího prostředí. Oceňuji, že se jedná o příběh natočený důsledně a bez vyumělkovaných peripetií.

Piranha Bytes: PiraByte? To je nějaká nová jednotka? (2022)

Herní studio, které vzniklo z popudu čtveřice nadšenců, má za sebou čtvrt století dlouhou historii a známé tituly jako Gothic, Risen či Elex. O jejich začátcích, cestě za slávou, přešlapech i dalších plánech pojednává další dokument z dílny Nerd Engine.

Lego: Kostiček není nikdy dost (2022)

Plastové kostičky LEGO zná jistě téměř každý. Původem dánská stavebnice, která začínala jako jednoduchá dřevěná hračka pro děti v počátcích třicátých let 20. století, se vyšvihla na světový fenomén a prošla si mnoha změnami. Jednou byl přechod na plast, druhou pak vstup na pole digitální zábavy. A právě na ten se zaměřuje tento dokument o herní historii Lego her.

Medal of Honor: My chceme taky medaili! (2022)

Medal of Honor není jen název nejvyššího vojenského vyznamenání Spojených států. Označuje také slavnou sérii videoher od vývojářského giganta Electronic Arts. Dokument představuje herní sérii od jejích prvních zmínek ve druhé polovině 90. let, sleduje její vzestup, hegemonii na poli akčních stříleček ze druhé světové války a následný pád.

Polyphony Digital: Mistři motorsportu z Japonska (2022)

Herní vývojářské studio Polyphony Digital se proslavilo sérií závodních her Gran Turismo. O tom, jak se z malého interního týmu Sony stal obří autonomní kolos, pojednává dokument Mistři motorsportu z Japonska. Provede vás herní historií od přelomu 80. a 90. let až po odklady a očekávání sedmého dílu slavné závodní série. Dílo Polyphony Digital baví hráče už pět generací PlayStationu.

Ubisoft: Jestli tohle studio neznáte, kde je váš stroj času? (2022)

Ubisoft - Ucelená historie francouzského molocha, který je veleúspěšným rodinným podnikem. Mnozí se dnes na Ubisoft dívají skrz prsty a používají nemístná slovíčka, ale nelze jim upřít tah na branku a čich na potenciál. Jak bratři Guillemotové dokázali vybudovat takový byznys, se dozvíte v tomhle dokumentu a netvrďte nám, že jste někdy jejich hru nehráli.

Capcom Fighting Collection (2022)

Capcom Fighting Collection - Bojovky patří stále do výkladní skříně japonského giganta Capcom. Ten se letos rozhodl vydat velkou sbírku těch nejúspěšnějších a v našem dokumentu můžete zjistit o každé z her nějaké zajímavosti z vývoje. Třeba vás to nadchne natolik, že si kolekci pořídíte a následně nám za to poděkujete.