Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Vytáhnout více verzí Spidermana z jiných dimenzí je zajímavý nápad, hlavně pokud divák dostane jeho rozličné verze. Zpracování není špatné a celým příběhem diváka provází dospívající chlapec Miles Morales nad jehož přístupem je nutno místy pozvednout obočí. Bohužel film sám o sobě vlastně nic extra převratného nakonec nenabízí a to měl reálně vodně velký potenciál. Sony každopádně odvedlo kus parádní grafické práce.

Top Gun: Maverick (2022)

Kultovní Top Gun nebyl překonán, což snad ani nikdo nemohl očekáván. Tento snímek mohu označit za zajímavě natočenou pohádku, která je spíše klišé. Bohužel moment překvapení chybí z důvodu snadného odhadnutí, co se v následující scéně stane a závěrečná scéna byla velmi přepálená. Žánr  se nikam kupředu neposouvá, dostáváme hudební opáčko s vizuální citací starého originálu.

Blood and Bone (2009)

Příběh není nijak závratný, ale souboje vypadají velmi slušně. Bohužel je tam málo bitek na takové množství zápasníků.

Utrpení v Buchenwaldu (2009) (TV film)

Dokument často odbíhá od Ilsy Koch což není úplně špatně pro dokreslení celého obrázku tehdejších praktik na zajatcích. Nejedná se o nejkvalitněji zpracovaný dokument, na druhou stranu realita spojená s morbiditou zde nechybí a to je dobře. Buchenwald z nějakého důvodu lákal německé psychopaty, jinak se nedá vysvětlit taková rozdílnost mezi jednotlivými tábory. Bohužel se dokument nezaměřuje primárně na ty hlavní a podstatné věci, spíš do omáčky přisypává jako šafránu to hlavní a to je škoda.

Hnutí odporu (2020)

Válečný snímek z pohledu Francouzských židů zaměřujíc se na záchranu dětí z dosahu nacistů. Nejedná se o plně důkladný náhled a ve scénáři má příběh příliš mnoho větších skoků což může být spíše na škodu. Celkově se většina filmu spíše pomalu táhne a ono napětí s akcí jen velmi rychle proletí. Scénář tedy není žádný zázrak a filmu hodně pomáhá ono prostředí a herecké výkony.

Koule (1998)

Herci, velmi solidní triky a dobré audio zachraňuje tento spíše podprůměrný Sci-Fi brak. Nápad na scénář byl zajímavý do chvíle než se průzkum dostal na mimozemskou loď. Architektura lodi přímo křičela kdo ji stvořil a upřímně hodně mě to zklamalo. Trash styl USA, kde nepopustili příliš fantazie. Tedy jen za herce, efekty a ozvučení 2/5 jinak by to byl absolutní odpad.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Velmi slušný rozjezd, dobré herecké obsazení a solidní příběh. Délka filmu ze začátku budila obavu, ale ve finále to nebylo špatné. Dobře uchopená Sci-Fi, která není až zbytečně přeplácaná. Dal bych za sebe příjemných 80%.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Zajímavý nápad částečného okopírování nesmrtelnosti po vzoru Highlandera, kde místo soubojů meč proti meči s ostatními nesmrtelnými vlastně máme souboje hlavně střelných zbraní proti smrtelným cílům. Určitě oceňuji nápaditost scénáře, pouze chybí další drobná vodítka k příběhu ohledně minulosti. Divák je prakticky vhozen přímo do aktuálního děje aniž by znal více podrobností, které dostává jen velmi pozvolna v průběhu akce. Akční scény nejsou vyloženě špatné, ale v určitých místech se jedná o paskvil skrze jednání vojenských jednotek. Zpracování efektů, prostředí i zvuku není špatné a potěší přítomnost méně známých herců. Celkově pohodový snímek.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Iritující upištěný puberťák s plném proudu nejdříve udělá špatné kroky, následně potenciálně zachrání svět. I tak by se dal děj shrnout. Upřímně je zde velmi cítit vnucující se propojování postav s Avengers. Místo aby si divák vychutnával obyčejného pavoučího kluka, dostává vnucenou část celé organizace. Nějak mi tu smrdí další budoucí díl Avengers pro nějž bude tento film jako vsuvka. Ozvučení dobré, scénář dobrý, efekty povedené, tedy příjemných 65%.