Příběh Hidea Kojimy (2022)

Když se řekne Metal Gear Solid, část hráčů jistě zbystří pozornost. Byl to právě Hideo Kojima, kdo tuto později velmi slavnou a úspěšnou herní sérii stvořil. O tom, jak trnitá byla cesta jejího vzniku a na jakých herních zařízeních jsme se s agentem Snakem mohli setkat, pojednává tento dokument. Navíc se v něm dozvídáme o Hideových projektech, na kterých třeba jen spolupracoval z pozice producenta, a takových, které třeba nevyšly úplně podle jeho představ. Nerd Engine musel posílit tým, jinak by tohle téměř hodinové dílo nemohlo dopadnout tak dobře.

343 Industries (2022)

Samotný název herního studia vám asi moc neřekne, ale pokud jste hráli kterýkoli díl ze série Halo, budete v obraze hned. Tento dokument partičky Nerd Engine se zaměřuje na vznik studia, ale prochází také kompletní historií jedné herní série. Dozvíte se třeba i to, jak vznikl a z čeho pochází nejen samotný název studia, ale i hlasové asistentky Microsoftu. Škoda drobných nepřesností a nesouladu ve výslovnosti, po obsahové stránce je dokument nabitý informacemi a zajímavostmi.

Rockstar Games (2021)

Věřím, že Grand Theft Auto je nejen moje oblíbená herní série. U příležitosti vydání remaku slavné trilogie vznikl dokument, který mapuje historii herního studia, jež stojí nejen za touto hrou, ale také za tituly jako Red Dead Redemption, Max Payne nebo L.A. Noire. Tým dabérů se rozrostl o nové hlasy, a tak je povídání o různých divizích Rockstar Games ještě barvitější než v případě předchozího Capcomu. Na tvorbě tohoto tvůrčího týmu mě baví to, že uvádějí nejen úspěchy, ale zasazují do kontextu i méně povedená díla nebo vyložené přešlapy, přesto se neúspěchům nevysmívají. Opět doporučuji ke shlédnutí všem herním fandům bez ohledu na jejich vztah k sérii GTA, zejména onomu nepříliš povedenému novému vydání.

Capcom (2021)

Na to, že se podle tvůrců jedná o první video, které společně vytvořili, vůbec nejde o špatný kousek. Jasně a srozumitelně popisuje historii samotného herního studia i milníky, které se týkají oblíbených titulů jako Resident Evil, Devil May Cry nebo Monster Hunter. Dozvíte se v něm například i to, jak to bylo s filmovými adaptacemi, dokument upozorňuje jak na úspěchy, tak i pády a přešlapy. Doporučuji pro rozšíření přehledu všem herním fanouškům, nejen těm, pro které je Capcom srdcovou záležitostí.

Chose Cooking The Movie (2015) (amatérský film)

Krátkometrážní úsměvná komedie, kde Vadim Tkačenko řádně exceluje. Kolegové v podání Petr Brunner a Patrik Horyna očividně nerozumí, ale to ničemu nebrání a i tak to Sergei neřeší a vesele s vodečkou pokračuje příběhem dále. Hlášky jsou tak 50/50 ohledně zábavnosti a trapnosti. každopádně se jedná o amatérský počin a mohu s klidem dát 80% pro zábavnost a nápaditost.

Levné vaření (2020) (pořad)

Petr Brunner nesmí nikdy zapomenout na jeho "oblíbenou" přísadu Gothajský salám. pak už může vymyslet jakoukoliv pikantnost v kuchyni přičemž mu vydatně pomáhají i dobře vybíraní hosté. Nejčastěji ovšem jeho kuchyně hostí starou známou partu. Věřím, že by tato "reality-TV" nemusela urazit ani největšího puritána. Jelikož ne každý díl zrovna exceluje, volím střízlivě krásných 50%.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Plné překvapení a zábavné. Tento film mi hodně připomíná dění v GTA a pro hráče této hry bude radostí.

Commando Ninja (2018) odpad!

Chápu, že sto lidí sto chutí ale tato sračka si jiné hodnocení než odpad ode mě nezaslouží. Po 20 minutách jsem to otrávený a znuděný vypl. Z mého pohledu je to paskvil, který není humorný nýbrž trapný.

Slečna Dolittle (2018) odpad!

Těžko říci jinak než odpad, když i dětský divák zvládne několikrát usnout během tohoto filmu. Za dospělého bych to označil termínem stupidní hnůj ale hold sto lidí má sto chutí a co se nelíbilo nám se bude líbit jiným.

Cukrová bouda (1980)

Tyto starší snímky mají často divákovi co nabídnout a hodnocení 4/5 je zde odpovídající. Pohodový náhled na poválečné období s nastíněnými poměry čechů a němců v pohraničí, kdy docházelo k pomalému osidlování prázdných nemovitostí. Těchto příběhů by se dalo zajisté natočit mnoho a na některých místech jsou stále i po tolika letech vidět prázdné domy po odsunu sudetských rodin. Příběh dvou malých kluků, kteří se jen s matkou stěhují dle snímku směr Morava ale druhým dechem dostáváme informaci o horách kousek od Polska což vede k určitému zamyšlení. Nicméně se jedná o pohodový a oddechový snímek z poválečného období.