Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Kdyby někdo hledal význam slov dobrodružný film našel by pod ním Indiana Jones. Indy byl vždy rodinná jízda, která nebyla kromě svých efektů nějak extra převratná, za to ale měla duši a emoce. Bohužel to samé nemohu říct o Dial of Destiny. Když pominu určité nelogičnosti a díry v příběhu a křečovitou snahu udělat z postavy Teddyho (Ethann Isidore) nového Kraťase tak je tu pořád fakt , že nový Indy nemá kromě úvodu (který byl možná trochu přehnaný hlavně co se klobouku týká) a závěru (který byl emocionální ždímačka a ani ne moc na sílu) duši filmů Indiana Jones. A to hodně zabolí. 5/10

Krakenteena Ruby (2023)

Je to neuvěřitelné, ale studio, které vytvořilo jedny z nejlepších animovaných filmů historie vypustilo generický, béčkový ne-li céčkový, předvídatelný příběh o dospívání (velmi podobný otřesné Proměně) s animací na úrovni filmů pro domácí použití a i těm by mohl jen stěží konkurovat. 3/10

Kobra 11 - Nesmiřitelně (2022) (epizoda)

Tak jsem viděl první díl filmové kobry (furt se jedná o seriál a sama rtl má tuto řadu označenou jako 27, jen se stopáž, která dřív byla pro piloty bude teď normální) a jsem nadšený že pořád žije a zároveň smutný, že nezačíná úplně nejlíp. Začátek s odkazem na úplně první díl Bomby na 92.km byl skvělý, následná honička taky dost dobrá, závěrečná přestřelka slabší, ale pořád obstojná. Jinak děj hrozně zmatený (vlastně jsem ho vůbec nepochopil), seznámení s belgickými kolegy bylo dost divný a nelogický, románek Vicky jako by najednou spadl z nebe a hlavně Semirovo manželství a vězení na které se zde vůbec nevzpomíná a jakoby nikdy nebylo (proč ho pustily, jak ho vzaly zpátky k policii, jak to že má internetový seznamky a jak to že najednou není ženatý). 5/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Otřesená epizoda. Bitva byla vlastně nebyla skvěle vidět. Naprosto tmaví, špatná kamera a když už je něco vidět, tak vlastně nevím co se děje protože předešlá část nebyla vidět. Bran co to mělo být tři čtvrtě epizody úplně mimo a John logic: Obrovský drak a nemám zbraň co mám dělat? Už to mám zařvu na něj a třeba umře. "ÁÁÁÁÁÁ" ty vole ono to vyšlo on fakt umřel, já jsem ta nejlepší postava na světě. Nejhorší díl a bojím se jak se to bude vyvíjet dál. 3/10

Stargate: Infinity (2002) (seriál)

I když se dobou jedná o třetí pokračování, tak příběhově se jedná již o osmé pokračování. Nějak si nemůžu pomoc, možná je to tím, že nejsem až tak zažraný fanoušek stargate, ale mě se to nezdálo tak strašný. Samozřejmě se jedná o seriál zaměřený hlavně na mladší publikum, takže některé věci musí být upraveny, ale příběh docela ujde, akce taky nechybí, a určitě plus, který by měl uznat každý je, že se jedná o rozšířená universa. Za mě jsem se rozhodně bavil víc a dokázal jsem sledovat seriál na jeden ráz než Hluboký vesmír. 4/10

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tento seriál jsem sledoval dosti na sílu. Žádný pořádný příběh, postavy taky nezaujmou, u toho těžko říct jestli je to špatně zvolenými herci, nebo postavami takovýma a ani akce moc není. A občas jsem ani nechápal v jaké době se děj odehrává, nebo proč se postavy chovají tak jak se chovají. 2/10

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pokračování, které by se hodně vydařilo nebýt několika chyb, které se zkazí celkový dojem a to na co trpí předchozí i všechny ostatní transformers filmy jsou tupý postavy, velké zaměření na lidi a Samův studentský život, nebo bumblebee, který během egyptského souboje úplně zmizí. Ale plusy jako vždy jsou souboje mezi roboty, které jsou opravdu skvělý i když jich je málo. 6/10

Transformers (2007)

Jako malý jsem se o roboty nezajímal a vlastně ani dnes ne, ale když jsem poprvé vyděl transformers tak jsem se do tohoto filmu tak zamiloval, že jsem ho viděl snad už stokrát. A to proto, že mě totálně přikovalo k posteli, když jsem viděl jak se mezi sebou řežou roboti, které se u nás tehdy na běžných televizích moc nevyskytovalo. To co mi na tomhle filmy trochu štvalo jsou hloupý postavy, u kterých se mi občas zdálo, že mají v hlavě dvě ozubená kolečka. 9/10