Osvícení (1980)

Spisovatel Jack Torrrance (Jack Nicholson) přijímá práci jako hlavní správce hotelu Overlook. Společně se svou rodinou se zde vydává strávit zimní sezónu, kdy je hotel díky počasí zcela odříznut od světa. Od majitele hotelu se také dozvídá o otřesných událostech, které se v hotelu stali v minulosti, ovšem nijak tomu nevěnuje pozornost. Jeho syn Danny (Danny Lloyd) má však velmi zvláštní schopnosti, díky kterým rozpozná zlo jaké v hotelu panuje a které začíná čím dál víc pohlcovat jeho otce Jacka, který se chystá svou rodinu zavraždit...Vyníkající herecké výkony v napínavém hororu zfilmovaného podle ještě napínavější novely Stephena Kinga. Doporučuji také shlédnout novější verzi z roku 1997. 75%

Rudé horko (1988)

Kapitán sovětské policie Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) pátrá po nebezpečném překupníkovi drog Viktoru Rostovi (Ed O´Ross), který mu zabil parťáka. Pátrání vede ze zasněženého sovětského svazu až do rušného Chicaga, kde se Viktor ukryl a kde plánuje další drogové kšefty. Danko zde dostane za partnera ukecaného průšviháře, detektiva Ridzika (James Belushi), se kterým se snaží dostat Rostu za každou cenu...Můj oblíbený film, který si můžu pustit kdykoliv. Svižné tempo skvěle doplňuje Belushiho humor, takže se vždy i pobavím. Skvělé 80. léta. 75%

Občanský průkaz (2010)

Příběh vypráví o čtveřici kamarádů, kteří vyrůstají v 70. letech za vlády pevného režimu komunistů v muže. Čekání na občanský průkaz, hádky s rodiči, první lásky a obavy z vojny se snaží přejít jako jedna nerozlučná parta, která má navždy táhnout spolu. Život je i přes úsměvné historky každého z nich ale opravdu těžký... Novodobá perla mezi českými filmy a jednoznačně nejlepší český film od doby, kdy do našich kinosálů přišli legendární Pelíšky. Nelze nevidět. 95%

Štěstí na dosah (2006)

Chris Gardner (Wil Smith) pracuje jako obchodník a snaží se postarat o rodinu jak to jen jde. Jenže obchody v poslední době moc nejdou a rodina již tři měsíce dluží za nájem. Manželka ztrácí trpělivost a odejde od něj, což mu na štěstí nepřidá. Později je se svým synem dokonce vyhozen z bytu na ulici a přespává kde se dá. Štěstí se k němu přikloní ve chvíli, kdy dostane nabídku pracovat jako makléř. Práci si však musí svým úsilím vybojovat...Tady jde dokonale vidět, jak tenká je hranice mezi smůlou a štěstím. A že si smůlu Will Smith teda vyžral, můžeme vidět v tomto velmi dobře natočeném filmu. 65%

Poltergeist II (1986)

Rodina Freelingových se po záhadných okolnostech, kdy zmizel jejich dům, který byl postaven na přestěhovaném hřbitově, odstěhovala k babičce, aby konečně našla klid, hlavně pro svou malou dceru Carol Anne (Heather O´Rourke). Ovšem ani tady nebude rodina v bezpečí. Po babiččině přirozené smrti začíná dům obcházet záhadný starý muž, který se představí jako reverend Kane (Julian Beck). Pomocí přátelského indiána Taylora (Will Sampson) všichni zjistí, že Kane je už dávno po smrti a že jeho duch opět prahne po malé Carol...Ják já se toho prašivého dědka Kana jako malý klučina bál. Dvojka mi přišla o dost strašidelnější než jednička. Nutné říct, že v současné době je to hodně průměrná podívaná. Kane sice zůstal hrůzostrašný i teď ale dějově je film nudný a konec je už totální slátanina. 40%

Dráždivé představy (1998)

Pornofilm o muži, který má velmi vzrušující představy...7 scén, sem tam nějaká kočka, ale nic moc extra to teda není Spíš průměr. 55%

Ip Man 2 (2010)

Mistr Yip (Donnie Yen) se se svou rodinou přestěhoval z Fushanu do Hong Kongu. Hodlá si zde otevřít školu bojových umění, aby uživil svou těhotnou manželku a svého syna. Zdejší pravidla, která by mu pomohla školu otevřít jsou ale poněkud jiná. Aby dokázal své umění musí se utkat se zdejšími mistry. Ti mu po několika soubojích školu požehnají, ale daleko těžší soupeř se ukáže v cizincích ze západu, kteří nejen touží po moci a po penězích, ale také zneucťují čínské bojové techniky. Yip Mana čeká závěrečný souboj o hrdost a čest všech číňanů...Volně navazující pokračování o velmistru Yipovi, který ve světě proslavil slavné bojové umění Win Chun. Příběh mě uhranul, nebýt závěrečného souboje, který mi spíše připomínal souboj Balboy a Creeda přidal bych ještě hvězdičku navíc. 75%

Lepší už to nebude (1997)

Melvin Udall (Jack Nicholson) je starý mrzout žijící v jednom newyorském bytě. Jediné co si přeje, je mít klid na psaní a každý den dostat jídlo ve své oblíbené restauraci. Nejvíce ho štve jeho soused homosexuál se svým malým psem. Vše se začíná měnit, když má Melvin onoho psa na pár dní hlídat a navíc velké nutkání jít na rande se svou oblíbenou servírkou Carol (Helen Hunt)... Jack Nicholson předvádí perfektní výkon a nutil mě vydržet až do konce i když mě film zase až tak moc nebavil. Že by ale jeho postavu Melvina mohl mít někdo rád, dost pochybuju. 60%

Poslední skaut (1991)

Soukromý detektiv Joe Hallenbeck (Bruce Willis) má velké problémy s rodinou, dcera je drzá a manželka ho podvádí s nejlepší přítelem. Právě ten mu dohodí kšeft a to hlídat tanečnici Cory (Halle Berry), které někdo vyhrožuje. Bohužel se mu ji nepovede uhlídat a Cory je jedné noci zastřelena. Joe se společně s jejím přítelem Jimmym (Damon Wayans) bývalým hráčem amerického fotbalu snaží vypátrat Coryiny vrahy...Tomu říkám klasika 90.let. Diváka film drtí nejen strhujícím tempem ale hlavně perfektními hláškami a drsným humorem. Bruce Willis tady hraje poldu, který spíše vypadá jako alkoholik, ale ve skutečnosti je v té nejlepší formě. 90%

Ip Man (2008)

Ip Man (Donnie Yen) je mistrem kung-fu stylu wing chun a velmi uznávaným obyvatelem Fushanu. Po japonské invazi do Číny je i se svou rodinou bez domova a tak přijímá práci jako nosič uhlí. Japonci brzy zjistí, jaké umění Ip Man skrývá a žádají, aby japonské vojáky učil své umění. To Ip Man odmítne a tak musí čelit novým a novým výzvám na souboj...Skvělá biografie mistra kung-fu, který měl mezi svými žáky jedinečného Bruce Lee. Čekal jsem od filmu ještě něco víc, ale ve finále mé očekávání splnil do puntíku. 70%