Rejkjavík (2009)

Skupina turistů se vypraví na výletní loď, která je má dopravit na širé moře plné velryb. Při plavbě dojde k nehodě, při které zemře kapitán a turisté se musejí spolehnout na záchranu jiné lodi. Jakmile začínají mít pocit, že jsou zachráněni zjistí, že je čeká boj o holý život...Průměrná vyvražďovačka s trojicí buranských vrahů. Nic co by mělo jít do kin. Distributorům se teda hodně divím. 40%

Černá smrt (2010)

Středověkou Anglii sužuje mor, který po sobě nechává hromadu mrtvol. Biskupem pověřený muž jménem Ulric (Sean Bean) má za úkol spolu se svou partou odvážných mužů vyhledat vesnici, kterou tato nemoc minula a jehož obyvatelé jsou úplně zdravý. Povídá se ale, že tuto vesnici ovládají démoni...Výborná atmosféra temné středověké Anglie. Přesně takhle se mi to líbí. Škoda jen horší druhé poloviny, kdy film trochu ztrácel svůj úvodní potenciál. Ale hodně slušná podívaná, ve které mi Sean Bean perfektně sedí. 60%

The Loved Ones (2009)

Brent Mitchell (Xavier Samuel) má krásnou přítelkyni, se kterou se zrovna chystá na maturitní ples. Proto také musí odmítnout dívku Lolu (Robin McLeavy), která se nyní cítí hrozně osamělá. Lola tak požádá svého milované otce, aby Brenta unesl. Ten se rázem probudí v cizím domě, přivázaný k židli a prožije si nejhrůznější okamžiky ve svém životě...Bože to byl nářez. Já věděl, že u protinožců jsou úchyláci už po Wolf Creek, ale toto je věc!!! Všem milovníkům brutálních hororů musím jedině doporučit. Tohle tu ještě nebylo. 70%

Frajer Luke (1967)

Luke (Paul Newman) se dostane do vězení za ničení cizího majetku. Mezi vězni se stane brzy velmi populární a ani bachaři s ním nemají žádné velké problémy. Ovšem až do chvíle, kdy Luke uskuteční svůj první a vůbec ne poslední útěk...Útěky mě bavili a ani sázka kdy Luke musí sníst do hodiny padesát vajec není špatná. Ale celé se to nějak táhlo, bachaři si na drsňáky jenom hráli a mě to prostě celé trochu nudilo. Zub času se zde dost podepsal. 55%

Habermannův mlýn (2010)

August Habermann (Mark Waschke) je bohatý podnikatel, který na svém mlýně a pile zaměstnává jak Čechy, tak Němce. Po začlenění Sudet do třetí říše, se o mlýn začne zajímat příslušník SS Koslowski (Ben Becker), který nakonec donutí Habermanna postavit se před nejtěžší rozhodnutí v jeho životě...Syrová podívána z rukou Juraje Herze. Dokázal jsem se do osoby Habermana vžít a příběh mě pohltil. Jen málo bych filmu co vytýkal, snad jen to, že jsem tomu všemu dění úplně nevěřil. 65%

Miss Březen (2009)

Eugene (Zach Cregger) a Cindi (Raquel Alessi) spolu chodí již přes dva roky, ale ještě spolu nikdy neměli sex. Rozhodnou se tedy, že se spolu vyspí na maturitním večírku. Eugene má ale těsně před samotným aktem nehodu a upadne na čtyři roky do kómatu. Jakmile se z něj probudí zjistí od svého kamaráda, že Cindi pózuje na jako playmate v pánském časobise Playboy. Oba se vydávají na šílenou jízdu napříč Amerikou až na mejdan časopisu Playboy, kde Cindy nemůže chybět... Tyhle filmy už jsou hrozně ukoukané. Nezastírám, že jsem se občas nezasmál, ale nic nového pod sluncem to tedy není. Starý dobrý Road Trip. 45%

Román pro muže (2010)

Cyril (Miroslav Donutil) je vysoce postavený státní zástupce a může si dovolit naprosto cokoliv. Proto pozve svou sestru a umírajícího bratra na několikadenní pobyt v Tatrách v tom nejluxusnějším hotelu. A svému bratrovi, kterému příliš mnoho času nezbývá, nezapomene na cestu přibalit dokonce prostitutku...Donutil si roli vyloženě užíval. Bodejď by ne, takovou roli bych si taky rád zahrál. Děj je příjemný, prostředí Tater nádherné. Jen Míra Vladyka mě trochu zklamal, když řekl za celý film dohromady jen pár vět. Co se týče tolik omíjených vulgarit, bylo to v míře, opravdu nic přehnaného. Příjemné komediální drama. 55%

Zoufalci (2009)

Šestice bývalích spolužáků se snaží úspěšně proplouvat životem, ale nějak se jim to nedaří. Domluví se tedy spolu, že si splní jejich společný dávný sen. A to společně bydlet pod jednou střechou...Realistické drama, které mě ovšem hrozivě nudilo. Nezastírám, že život postav je podobný životu běžného smrtelníka, ale to by v tom filmu mohl hrát můj soused a bylo by to záživnější. Bohužel to nedopadlo. 25%

Vrata do podsvětí (1987)

Glen (Stephen Dorff) objeví na zahradě před domem svých rodičů tajemnou díru. Spolu se svým kamarádem zjistí, že je to brána do pekla. Omylem vypustí na svět démony a společně s Glenovou sestrou se musí těmto příšerám ubránit.. Atmosferický horor určený spíše mladším divákům s debutujícím čtrnáctiletým Stephenem Dorffem. 55%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Skupina teroristů unese vlak v newyorském metru i s cestujícími a požaduje desetimiliónové výkupné. Vyjednávat se rozhodnou pouze s dispečerem Walterem (Denzel Washington). Na předání peněz mají pouze jednu hodinu. Po vypršení dané doby rukojmí zemřou. Času zbývá málo...Pohodový, trochu nelogický akčňák, který neurazí, ale ani nenadchne. Známí herci filmu bohužel nepomůžou, Tony Scott tentokrát přestřelil. Z filmu mohl vymáčknout daleko víc. 55%