Odpočítávání (2010)

Bývalý vyjednavač Henry Herald (Samuel L.Jackson) je opět povolán do akce. Má vyslýchat teroristu, který rozmístil ve velkých městech v USA tři bomby, které můžou zabít desítky miliónů lidí. Jeho brutální metody se většině zůčastněných agentů vůbec nelíbí, je to ale zřejmě jediná možnost, jak se k trhavinám dostat...No začátek vypadá zajímavě. Čekal jsem zběsilou akci a napínavé hledání ukrytých bomb. Místo toho se většinou jen tlachá a neustále jen mučí terorista, který ne a ne promluvit. No slabší kousek tento film. 40%

Kuky se vrací (2010)

Plyšová hračka Kuky už pomalu dosluhuje a tak jej maminka jednoho chlapce vyhodí do popelnice. Kuky se probere až na smetišti a rozhodne se vrátit zpět ke svému chlapci, který jej postrádá...Docela příjemné překvapení. Velká část filmu mě bavila. Svěrák je prostě borec. 55%

Misery nechce zemřít (1990)

Spisovatel Paul Sheldon (James Caan) právě dokončuje v horách další knihu o dívce Misery. Ve sněhové vánici havaruje a před umrznutí jej zachrání bývalá zdravotní sestra Annie (Kathy Bates), která jej uloží ve svém domě a pečuje o něj, než se silnice zprovozní. Také se mu svěří, že je jeho obrovskou fanynnkou a knihy o Misery miluje. Paul ji za záchranu života dá přečíst svou doposud nevydanou knihu ve které dívka Misery zemře, což je ale Annie proti srsti. Rozhodne se tedy, že Paul musí svou knihu předělat. I kdyby ho to mělo stát život...Opravdové překvapení se přede mnou schovávalo v tomto filmu. Herecké výkony vyníkající a film je navíc opravdu napínavý. 75%

Rodinka (2010) odpad!

V jednom velkém domě, žije rodina, která se skládá z několika generací. Babička, která je již po smrti, zanechala rodině v dědictví poklad, který rodinka zatím ale nenašla. Všichni ale chtějí jediné a to, aby celá rodina zůstala i nadále pohromadě...Film absolutně bez děje my spíše připomínal tv sitcom Nováci. Tam šlo taky o hovno stejně jako tady. Nechápu jak může být něco takového uvedeno v kinech. To už je i Ulice zábavnější. Rodinka má být brzy také uvedena v televizi jako seriál. To by Rodince asi slušelo nejvíc. Sice nevím jak 80 minut nudy sestříhají do několikadílného seriálu, ale je to jejich boj. Opravdu vyhozené peníze v kině. 10%

8. míle (2002)

Jimmy (Eminem) je mladý rapper pracující v autodílně, který se snaží prorazit v rappové soutěži, kterou uvádí jeho kamarád Future (Mekhi Phifer). Zatím se mu to ale nedaří a jeden známý mu slíbí, že mu zajistí natočení desky a kontakt do rádia. Jimmy tomu věří do té doby, než jej přistihne souložit se svou dívkou Alex (Brittany Murphy). Poté se Jimmy opět vrací do soutěže a je připraven ji vyhrát...Film z drsného prostředí Detroitu, vykresluje příběh velmi reálně. Člověk si uvědomí, čím musel Eminem projít, než se dostal na vrchol. I když tohle není jeho autobiografie, jeví se příběh filmu opravdově. 70%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

22-letý Scott (Michael Cera) je úplně obyčejný kluk žijící v Torontu, hraje v kapele, která touží prorazit, odkopává jednu holku za druhou a momentálně chodí s mladou japonkou Knives (Ellen Wong). Život se mu změní vzhůru nohama, když se seznámí s krásnou Ramonou (Mary Elizabeth Winstead), která se sem přistěhovala z New Yorku, aby utekla před svou minulostí. Scott odkopne Knives a začne chodit s Ramonou. Jak se brzy ukáže, není to zrovna bezpečné. Pokud chce Scott i nadále s Ramonou randit, musí porazit v souboji jejích sedm bývalých partnerů...Tak tohle bylo na mě moc. Film připomínající debilní videohru mi vůbec nepřipadal zábavný. Ba naopak. Nemám rád, když film nemá žádnou logiku. Tady se tvůrci doslova vyřádili a do filmu mohli zahrnout jakkouliv ptákovinu, protože měli tu možnost. Už nikdy více. 30%

Spartakus (2010) (seriál)

KREV A PÍSEK - Spartakus (Andy Whitfield) padá do zajetí Římanům a ztrácí milovanou ženu, která je prodána do otroctví. Spartakus je uvržen do arény, kde jej čeká poprava. On ale jako zázrakem přežije a tak jej vykoupí muž jménem Batiatus (John Hannah), který očekává, že se mu zisk brzy vrátí a že ze Spartaka udělá nejlepšího gladiátora. Spartakus ovšem odmítá bojovat, dokud Batiatus neslíbí, že zachrání jeho ženu...Velmi krvavé, dosti vulgární ale hlavně hodně zajímavé je nové zpracování Spartakuse od filmové společnosti HBO. 13 dílů, které byli prozatím natočeny (další díly se nenatáčí kvůli onemocnění hlavního představitele Spartaka) utečou hodně rychle a pořádně diváka zabaví. Nechybí záludné lsti a v každém díle je i dostatek soubojů, krve, krásných žen a sexu. Přesto dávám přednost propracovanějšímu seriálu Řím. 1.SÉRIE = 13.dílů. 85% POMSTA - Spartakus (Liam McIntyre) poté, co uprchl z domu Batiátů, vede celou družinu gladiátorů na cestě za krvavou pomstou proti Římanům. V cestě jim stojí římský prétor Glaber (Craig Parker) a jeho žena Ilithiya (Viva Bianca), kteří zoufale touží po Spartakově smrti. Ten má ale po svém boku věrné a udatného přátelé. A tak se schyluje ke konečnému a krvavému boji...Tak druhé série Spartaka, se rozjížděla dosti pomalu, ale nakonec se téměř vrátila k výbornému zpracování, jaká měla série první. Seriálu uškodila smrt hlavního představitele Andyho Whitfielda, protože McIntyre je spíše takový šampónek a charismatu Spartaka, kterého hrál Whitfield nedosahuje. Ale jsou tu i jiné postavy, které si divák už zamiloval a tak není nouze o to, že je druhá série stále hodně zábavná a krvavá. 2.SÉRIE = 10.dílů. 70%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hobit Frodo (Elijah Wood) dostane od svého přítele Bilba (Ian Holm) magický prsten, po kterém nejvíce touží mocný temný pán Sauron. Kdyby jej získal, celý svět by zasáhla jeho krutovláda a věčná temnota. Frodo má před sebou přetěžký úkol. Dostat prsten na místo kde byl vyroben a tam ho zničit. Na nebezpečné cestě proti všemožným úskalím jej doprovází skupina přátel...První díl trilogie režiséra Petera Jacksona. Velkolepá výprava, hudba a skvělí herci i výborný děj. Asi takhle bych popsal začátek mistrovského díla. Bohužel se první hodina dost vleče. 75%

Cold Creek Manor (2003)

Manželé Tilsonovi se společně se svou dcerou a synem odstěhují z New Yorku do obrovského domu na venkov. Tam se také objeví původní majitel Dale Massie (Stephen Dorff), který o dům před lety přišel. Nabídne rodině své služby a začne dům opravovat. Pan Tilson (Dennis Quiad) píše článek o minulosti domu a náhodou příjde na to, že Dale možná v domě zavraždil svou manželku a své děti... Známí herci filmu podle mě moc nepomohli. Námět je docela dobrý, ale bohužel se tady nepodařilo vymáčknout více. Zápletka je předem známá a tak se na konci ani nedočkáme žádného zvratu. 50%

Lesní duch (1981)

Skupina mladých přátel odjíždí na opuštěnou chatu hluboko v lesích. Ve sklepení malé chaty najdou knihu, která je vázána v lidské kůži a magnetofon, na kterém neznámí hlas pronese monolog, který probudí lesní démony. Ti začínají obyvatele chaty napadat a měnit je ve lstivé a krvelačné monstra. Jediný kdo přežije a dokáže se démonům bránit je Ash (Bruce Campbell)... Naprosto kultovní záležitost, která nemůže uniknout žádnému fans hororu. Lesní duch nastartoval kariéru Sama Raimiho a díky úspěchu natočil ještě další dva díly. Já nejvíce upřednostňuju dvojku, protože trojka už je spíše komedie, ale první díl má své jedinečné momenty, např. znásilnění stromem :) 60%