Vlak do pekel (2008)

Skupina mladých sportovců absolvuje turnaj v Rusku a druhý den ráno se chystají odjet na Ukrajinu. Po proflámované noci ale ranní vlak nestihnou a tak nastoupí na jiný. Ten je plný podivných cestujících a tak se musí mít skupinka mladých američanů na pozoru. Zvlášť když se začínají jeden po druhém ztrácet....Co se týče brutality je Train dobře vybaven a kdyby byl natočen o deset let dříve, byla by to asi pecka. Takhle ale nemá čím překvapit a padá do průměru. Je to takový Hostel ve vlaku. 50%

(J)elita ze střídačky (2006)

Trojice starších chlápků stvoří vlastní baseballový tým a začnou hrát proti dětem, které šikanují své vrstevníky. Začnou mít obrovskou popularitu i díky tomu, že začnou dávat šanci outsiderům...Typická Sandlerovka tentokrát bez Sandlera, ale s Robem Schneiderem. Tentokrát nehraje úplného cvoka, ale těch se kolem něj najde dost. Na to, že je to typická stupidní americká komedie jsem se i pobavil. Vtipných momentů je tam dost, takže můžu doporučit. 65%

Expendables: Postradatelní (2010)

Expendables - označení party žoldáků, kteří berou kšefty od bývalého příslušníka CIA. Tentokrát mají za úkol vycestovat na ostrov Vilena a zlikvidovat generála Garzu (David Zayas), který ovládá tamní obyvatele a zbavit jej jeho nadvlády...Plejáda známých béčkových akčních hrdinů 80 a 90 let. Sly,Statham,Li,Lundgren,Roberts,Austin plus chvilkový Rourke,Willis,Schwarzenegger. Nutno dodat, že se Stallone pochlapil, dal dohromady pár ostrých hochů a natočil akční pecku, kterou všichni fandové vždycky chtěli vidět. A světe div se, ono se to povedlo. Chybí už jen Jean Claude. 75%

Počátek (2010)

Cobb (Leonado DiCaprio) je spolu se svým týmem špičkou ve svém oboru. Dokážou ve snu stvořit vlastní svět a v něm krást důležité informace, které potřebují ke své práci. Změnu v jejich práci přináší nový úkol, ve kterém musí vybranému muži vnutit informace, které on použije ve skutečném světě a změní tak reálnou budoucnost...Každý má svou fantazii a proto je velmi obtížné psát o tomto filmu. Musím ale uznat, že Počátek je pro mě něčím úplně novým, asi tak, jak byl kdysi Matrix. Tyto dva filmy bych možná k sobě trochu přirovnal, kvůli trochu zamotanému ději. Vyníkající efekty, neobyčejný příběh a skvělá hudba řadí tento film ke špičce. 75%

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Příběh filmu nám vypráví o prvním opravdovém setkání mimozemských bytostí s lidmi přímo před dveřmi našich domovů...Po obrovitém žralokovi, který Spielberga proslavil, přišel slavný režisér s nápadem ukázat, jak by asi vypadalo setkání mimozemšťanů s lidmi. Nutno říct, že i když se jedná o známou klasiku, mě film příliš nezaujal a připadal mi chvilkama příliš nudný. 40%

Patriot (2000)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je vlastenec, který odmítá jít do války s Anglií, aby ochránil svou rodinu. Jeho nejstarší syn Gabriel (Heath Ledger) však do války nastupuje a jeho otec jej poté musí dostat ze zajetí angličanů. Nedobrovolně tak vstupuje do války, která se odehrává přímo před jejím vlastním domem...Je pravda, že prodloužená verze je o něco málo horší a že se někde v půlce filmu začne děj táhnout, ale i tak mám tento film velmi rád. Americký režisér by to zřejmě natočil o dost lépe, ale i takhle se to povedlo. Na Statečné srdce to sice nemá a už vůbec bych s ním Patriota nesrovnával, ale pěkná výprava, dobří herci a skvělá hudba mě i tak okouzlila. 80%

Čtyři bratři (2005)

Čtyři bráchové se opět po několika letech sejdou ve své domovině Detroitu, aby pohřbili svou matku, která je všechny adoptovala a vychovala. Od místních lidí se dozví, že její smrt nebyla náhoda ale chladnokrevná poprava. Od bezvýznamných zloduchů, se dostanou až do samého jádra gangu...Jednoduchý děj a svěží tempo trochu ve stylu 90.let dělá z tohoto snímku atraktivní podívanou. 60%

Odvážná hyena (1979)

Shing Lung (Jackie Chan) má přísný zákaz od svého dědečka ukazovat své kung-fu které se od něj naučil. Lung ale neposlechne a tajně si vydělává peníze v jedné škole bojových umění. Tam jej objeví nepřátelský klan, který po dědečkovi pátrá. Dědeček tak příjde v souboji o život a Lung přísahá, že se pomstí...Jeden z těch lepších kung-fu filmů, ve kterém nemůže chybět pitomý humor, spousta soubojů, výborný záporák a jednoduchý děj. 55%

Tenkrát v Číně 2 (1992)

Sekta nazývaná Bílý Lotus se snaží vyhnat cizince z Číny a to všemi možnými prostředky. Nestrachují se vraždit ženy i děti. Do místa těchto nepokojů přijíždí mistr Wong (Jet Li), který se snaží do ničeho nezaplést. Jakmile je ale v ohrožení skupinka malých studentů neváhá a rozhodne se zasáhnout...Dobrý děj a výborný Jet Li řadí tento film k tomu lepšímu co Hong Kong vytvořil. Škoda ale delší stopáže, myslím že těch posledních 30 minut už volalo k sestříhání. 60%

Kung-fu nářez (1979)

Řezník Wing (Sammo Hung) je panem Ko (Hoi Sang Lee) obviněn z vraždy své kmotřenky. Za vším ale stojí jeho syn Tai-Hoi (Hark-On Fung)... Nevím co víc bych o tom napsal. Ono to opravdu nemá bůhví jaký příběh. Poslední dobou se zaměřuji na tyto filmy, ale Magnificent Butcher patří k těm horší. Více mě pobavili komediální scény než souboje s tlustým Sammo Hungem, kterého opravdu moc nemusím. 35%