Pelíšky (1999)

Za mě 4 hvězdy. Nevím, ale tato komedie mě nikdy něják neuchvátila, a nechápu ten kult, takové pupendo je mnohem lepší. Musím uznat, že jsem se celou dobu usmíval, ale smál jsem se jen scénám s Kodetem a s Duškem. Určitě to není desátý nejlepší film, to fakt ne. 75%

Nedotknutelní (2011)

Film, který vás donutí plakat smíchy už ze začátku, při písni "September", poté ve scéně v opeře, a ještě jednou, když Driss holí Fillipa. Krasný film, který rozesměje, i dojme. "Kdo se nehejbe nemlsá.......Ale s váma, to má úplně novej [[smích]], novej rozměr" Rotten Tomatoes: 93% | FDb.cz: 90% | kfilmu.net: 87% | IMDb: 86% | Kinobox: 87% | průměr: 89%

Sedm (1995)

Velkolepé, velkolepé........a velkolepé. Skvost kinematografie, a jeden z nejlepších filmů všech dob, Ficher ho už možná nepřekoná, ale nevím, pořád je to Fincher. Napínavé, realistické, dokonale dokonalé, Pitt a Morgan je skvělá dvojce, Kevin Spacey jako vždy, výborný, Paltrow co hrála, hrála dobře, a Fincher ukázal, kdo je (bude) králem Hollywoodu, jasných 100% Rotten Tomatoes: 95% | FDb.cz: 89% | kfilmu.net: 89% | IMDb: 86% | Kinobox: 88% | průměr: 89%

Schindlerův seznam (1993)

Velkolepý film, jak má být, skvostné vyprávění příběhu Oscara Schindlera (je mi jedno, jaký byl), Amona Goetha a Itzacka Sterna, krásné. Jakožto člověka, co je s tímto tématem dost spojený, mě film převálcoval. Filmařsky dokonálá záležitost, od Janusze Kamínskiho (kameramana), přes Johna Williamse (skladatel), až po Stevena Zailliana (scénárista) jasných 100% Rotten Tomatoes: 97% | FDb.cz: 90% | kfilmu.net: 90% | IMDb: 89% | Kinobox: 87% | průměr: 91%

Gran Torino (2008)

Já nevím co mám napsat. Clint je filmová legenda, a to bude Gran Torino za pár let taky. "A tobě a tý tvý Joudě odkazuji svoje auto, teda pokud se nezachováš jako klasickej rákosník, nepřidáš na něj to dementní křídlo, potom si ho můžeš nechat" Zcela zasloužených 100% Rotten Tomatoes: 90% | FDb.cz: 88% | kfilmu.net: 88% | IMDb: 82% | Kinobox: 85% | průměr: 87%

Zelená míle (1999)

Darabont, známka kvality, člověk, který se může pyšnit, že ze tří nejlepších filmů, má hned 2, a to zcela zaslouženě 100% Rotten Tomatoes: 94% | FDb.cz: 92% | kfilmu.net: 92% | IMDb: 85% | Kinobox: 90% | průměr: 91%

Forrest Gump (1994)

Když někdo řekne Film, tak si vždycky vzpomenu, na tento skvost kinematografie, jeden z mých nejoblíbenějších filmů 100% Rotten Tomatoes: 95% | FDb.cz: 93% | kfilmu.net: 93% | IMDb: 88% | Kinobox: 91% | průměr: 92%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film dávající mii naději, když mi bylo nejhůř, kdyuž mi bylo dobře, zajistil, aby mi bylo ještě lépe. Film, který jsem si ze začátku pustil třeba 3x za sebou. Výborná režie Darabonta, výborné herecké výkony, PŘENÁDHERNÁ hudba a kamera. Já nevím co více k tomuto skvostu světové kinematografie. Prostě kultovní film, co si zaslouží 100% Rotten Tomatoes: 98% | FDb.cz: 93% | kfilmu.net: 92% | IMDb: 93% | Kinobox: 92% | průměr: 94%