Crows Zero (2007)

Překvapivě dobrý mix Hooligans a Klubu rváčů. Takovou střední bych si mohl víc než přát. Ne jak ty naše :-(

Profilm (2009) (pořad)

velice dobrý počin, díky kterému se do povědomí veřejnosti dostanou amatérští tvůrci všeho druhu a všech vrstev

Erupce vášně (2009)

Když se nějaký film po se re, je to běžná věc. Když se ale nějaký opravdu povede! Je to paráda :-)

Anděl & Ďábel (2009) (amatérský film)

Mám opravdu rád Opravdu nezávislé filmy. A tenhle se myslím povedl. I přes to, že je tak krátký, Trotlové vědí, že kvantita nezaručuje kvalitu. Na rozdíl od Hollywoodských producentů.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Romantické komedie nebo dramata chcete-li. Jednoduché porovnání tohoto žánru v západní a v tomto případě Korejské kinematografii. To co se pod tímto názvem žánru skrývá v Halivůdu - to jsou opravdu a bez nadsázky (a bez urážky) SRAČKY. To co se pod tím názvem skrývá v Korei - to je UMĚNÍ..... Jo a mimochodem, ten epilog je opravdu něco mimořádně luxusního. Tak promyšlené (a přitom nebezpečně jednoduché) souvislosti jsem ještě neviděl NIKDY v ŽÁDNÉM filmu. Dávám Padesát milionů hvězdiček :-)

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

není to obyčejný rádoby ftipný seriál, na jaké sme v posledních 20 letech zvyklí. Některé scény, nápady a hlášky jsou opravdu brutálně vtipné, že se opravdu svíjíte v křečích smíchu. Vztah Dona s Eddiem je skvělou asociací na vztah Bernarda s Maniem v Black Books.

Odstřelovač: Odvetná zbraň (2009) (TV film)

jenom škoda, že se (OPĚT!) kvalitní film nedostal do našich kin. To ale neznamená, že se nedostane do našich srdcí...

Mary a Max (2009)

Je to prostě o životě. O životě, který každý známe, každý ho žijeme podobně, ale málo o tom mluvíme a ještě méně víme... Monolog vypravěče na mne působil, jako bych četl povídky Karla Čapka. Hezké.

Avatar (2009)

I já musím uznat (je to do očí bijící, což ale nevadí), že Avatar je sloučenina Matrixu, Lotra, Star Wars a Tance s vlky. Ale dotaženo k dokonalosti. Sice prvních 10 minut pro mě bylo lehce nezáživných, ale pak se to najednou rozjelo a nezastavilo. Sledoval jsem v 3D a opravdu sem byl vtažen do jiného světa a často sem nemyslel na nic jiného než pouze na film/ příběh. Má to samozřejmě poselství pro diváka, myslím, že tento film solidně pozvedne morálku mnoha diváků (minimálně podvědomě). Cameron byl vždycky dobrý, ale teď se opravdu předvedl. Megafilm Titanic je po emocionální stránce ve srovnání s Avatarem MEGA trapárna.