P.S. Miluji Tě (2007)

Příjemně strávený večer. Co mně hodně zarazilo hned na začátku, že jsem viděl sebe se svojí přítelkyní. P.S. Miluji ji :)

Temný rytíř povstal (2012)

Všechny bytosti na planetě žijí odnepaměti stejný příběh pořád dokola. Znovu a znovu v různých podobách. Příběh Lásky a Nenávisti. To je podstatou každého života, každého příběhu, každého filmu. Nicméně pan Nolan ví naprosto přesně jak tak jednoduchý příběh vyprávět tak, že jste zaražení v sedadle jak vidle v hnoji, a nechápete co se vám to odehrává před očima... Bezchybné a na maximum vytěžené filmové řemeslo, skvělá hudba, hustá atmosféra i bez okatých výbuchů, film kterého jste součástí. + v něm spatřuji náznaky toho co nás brzy čeká, až ve světě lidi přehodí výhybku na tu špatnou kolej. Pokud se tak stane, doufám, že se nám taky vydá na pomoc nějaký Temný rytíř ;) 9,9 z 10

Solutions locales pour un désordre global (2010)

Pokud ve vás dřímá kousek jezeďáka, nebo jste jen člověk zajímající se o kvalitu potravin, které jíte, krajinu ve které se pohybujete, a budoucnost nás všech (bez zemědělství nemáme nic), je tenhle film právě pro vás. Navíc je natočený s kvantem zajímavých informací, které jinak těžko někdy někde uslyšíte.

Iron Sky (2012)

Dal jsem tomu sice 4 hvězdy, ale jedna * je jen za to, že jsem se toho filmu po tolika letech odkladů dočkal, druhá hvězda je za mou slabost pro tuto tématiku (jakkoliv zpracovanou), a zbývající 2* jsou za samotný film. Na Iron Sky jsem se opravdu těšil. A čekal jsem podstatně něco jiného. Sice jsem od začátku nevěřil, že by mohlo zařazení mezi komedie fungovat, ale taky jsem nevěřil, že by to autoři nechali takhle propadnout....

Vendeta (2011)

Díky tomu, že sleduji MZ Live jsem více méně věděl na co jdu, jinak bych byl možná zklamán stejně jako většina menšiny, která šla podpořit a shlédnout originální český film, za jehož vznik jsem nesmírně rád. Je mi jasné, že něco podobného u nás dalších 10 let nikdo nenatočí, protože jak se denně potvrzuje, Češi jsou bohužel v mnoha směrech (včetně filmového) buránci na entou. Řeči typu "chyběla mi tam dynamika" nebo "zbytečně dlouhý a nudný záběry" můžou z huby vypustit jenom lidičkové s mozkovou deformací a výplachem ze spotřebních U.S. "trháků"...

House of the Dead (2003) odpad!

Hrozná věc, ještě hůře udělaná, ale královsky jsem se u toho bavil ;)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zatímco většině předešlým filmům HP vyčítám zprznění knihy, u tohoto dílu jsem spokojen. Co už se mi nelíbilo, je čistě řemeslná práce na filmu. Chápu, že to měla být akční jízda a dlouho očekávané vyvrcholení, ale kamera je až moc dynamická, scény jsou předělány, aby se rychle odvíjel děj, a aby divák nestihl vydechnout. Ale například Odhalení Pottera v Bradavicích mohlo být (a mělo být) úplně přesně podle knihy, protože to natočit lze a mohlo to být mnohem napínavější, než když Harry vystoupí mezi bandou ve Velké síni, seřve Snapea, párkrát se mávne hůlkou a vyřešeno.... No prostě jsem zvědavý za deset let jak bude vypadat remake, protože HP by to určitě potřeboval.

Země kůlů (2010)

Připadá mi paralelní se Zombielandem. V celém základu jsou si oba filmy podobné, až na to, že tady se člověk moc nenasměje, ale o to zajímavější je vidět v dnešní době kvalitní čistokrevný horor.

Dexter (2006) (seriál)

Takže... Teď, po shlédnutí prozatímní 5. série se opovažuji považovat Dextera (zcela objektivně) za nejlepší seriál, který jsem kdy viděl, a myslím, že jsem jich neviděl málo. Samozřejmě, že je skvělý samotný nápad - námět, ale co mě opravdu dostávalo po celou dobu seriálu, bylo zpracování psychologie postav a hlavně vztahy mezi nimi. To jsem prostě a jednoduše nikdy nikde jinde neviděl. Pro mě je to tím pádem nanejvýš unikátní, a jasná jednička mezi seriály.

Když kámen promluví (2010)

Neuvěřitelné. Píšu sem po návštěvě premiéry v Praze, které se účastnil Poltikovič i Dušek. Na dokument je to příliš odvázané a nabité informacemi všech směrů a druhů. Inu jaký Dušek, takový dokument o něm. Byl jsem unesen atmosférou ve filmu i v sále. Přesto že je to film relativně krátký, trvalo to jakoby věčnost. Ale ne tím otravným způsobem, který známe ze všelijaké jiné tvorby, kdy se děj vleče úplně nezkutečně. Tady mi bylo v tom nekonečnu dobře. A samotné odpovídání Jaroslava na divácké otázky po skončení, nastolilo opravdu srdnatou atmosféru, i když se to zdá být divné v tak velkém počtu lidí.