The Voice (2011) (pořad)

Wow, tohle vypadá hodně dobře, je to hrozně zajímavý koncept, který určitě dokáže konkurovat už trochu okoukaným Idolům a X Faktoru. Porota zajímavá, určitě zapátrám po dalších dílech.

Nine (2009)

Krásné obsazení, dechberoucí hudební čísla, vytříbený styl. Mě ale Marshall svou poklonou La Dolce Vita za srdce nevzal. Tak perfektní, až se někde Maestru Continimu ze snímku vytratila jeho podstata - duše.

Toreador (2007)

Nevím, jak moc je Manolete věrný pravému osudu tohohle proslulého toreadora. Také netuším, jak zapůsobil na lidi, pro něž býčí zápasy doopravdy byly a jsou životem (nemluvě o volbě režiséra obsadit do hlavní role američana Brodyho). Mě ale tenhle snímek dojal. Krásnými obrazy, smutným osudem, vynikající volbou přestavitelů hlavních rolí. Určitě stojí za zhlédnutí, ať už vám tahle Smrt odpoledne blízká je, anebo ne. P.S:Nevím, proč Manolete prošel bez většího povšimnutí rovnou na DVD a na obrazovku HBO (alespoň u nás), Brody by si za svůj výkon zasloužil minimálně pozornost.

Hezké vstávání (2010)

Nebojím se dát Hezkému vstávání velmi dobré hodnocení, protože je to v rámci klasického střihu romantických komedií z pracovního prostředí velmi dobrý film, s vynikajícím soundtrackem a obsazením a kterému, na rozdíl od jeho staršího bratříčka v botkách od Prady, v druhé polovině (a při romantických peripetiích hlavní hrdinky) nedochází dech. Velmi sympatické podání, zajímavé prostředí zákulisí ranní show a hrdinka, která dokáže zkrotit i Mikea Pomeroye mě dokázaly uspokojit měrou vrchovatou...:) (A pokud alespoň trošku registrujete americké talk show a ranní vysílání, o nichž je tu řeč, pobavíte se ještě o malou trošku víc.)

Trosečník (2000)

K tomuhle filmu stačí dodat jen jedno slovo: Wilson.

Dům na Carroll Street (1988)

Napínavá režie a soldní námět, ovšem v druhé polovině mi zkazila dojem trochu levná romantická zápletka. Ale Mandy byl zvlášť sympatický padouch.

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Výborný, smutně laděný Poirot - a opět mu ta nostalgie a dávné hříchy velmi sedí. No a hudební motiv od Erika Satieho doprovázející vzpomínkové pasáže, to už byla jen třešnička na dortu...

Výlet (2002)

Výlet je dobrý film, vlastně jeden z mých nejoblíbenějších českých snímků a taky můj nejoblíbenější film Alice Nellis. Chtělo by se mi až říct, že je to taková Malá Miss Sunshine po česku (česko-slovensku)...:)

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Mé první hodnocení znělo odpad!. Po zhlédnutí několika (necelých) dílů zdvihám na jednu hvězdu. A to hlavně díky nekončící fantazii stylisty Leoše Mareše, kterému evidentně nedochází nápady, jak z tohoto moderátora udělat sen každého modního kritika (to myslím ironicky) a vystajlovat ho tak, že všem bloggerům z The Sartorialist naskakuje husí kůže...Hudebních výkonů, které by zaujaly, se ovšem nedočkáte. A já mám jinak hudbu ráda.