Vtáčkovia, siroty a blázni (1969)

V dobrém slova smyslu nezapomenutelný filmový zážitek - nic jiného jsem ostatně od Juraje Jakubiska nečekal. Herecké výkony velmi dobré, styl vyprávění naprosto osobitý, ovšem nejvíc si mne získala fantasmagorická atmosféra kombinující živočišnost, radost ze života i značnou dávku morbidity. Jedinou vadou na kráse je - jak už tu píše také igi B. - mizerná technická úrověň zvuku, který je v dialozích místy pod hranicí srozumitelnosti.

Šance pro lásku (1995)

Myslete si o mně co chcete, ale Minnie Driver je mi hrozně sympatická a tenhle film jako celek kupodivu také :-)

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Některé holky jsou vážně hezké - ale to je v té záplavě stupidity málo podstatné. Porota, zvláště její mužská (???) část je konglomerátem kreatur a bizarnosti fyzické i duševní (což poznáme, jakmile otevřou ústa aby světu sdělily svá moudra). K pořadu jsem se dostal náhodou a jedno pokračování jsem shlédl až do konce, abych zjistil zda bude úroveň tohoto atentátu na kulturu stejně ubohá na začátku jako na konci. Co myslíte že jsem zjistil? A jednou mi to úplně stačilo.

Svět drog (2006)

Nepříliš vyjímečný snímek, který sice nenadchne příběhem, ale zaujme nadprůměrně dobrým vykreslením prostředí plného morálního i faktického rozkladu a všudypřítomného marasmu. Herecké výkony nejsou nejhorší a některé scény rozhodně stojí za to. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * a pár opravdu povedených skečů (létající opice, zamčený kufr) nakonec rozhodlo ve prospěch vyššího hodnocení.

Žralok v hlavě (2005)

Snímek takřka bez příběhu, který mne ale kupodivu docela pobavil, o kvalitních výkonech všech zůčastněných (od herců po režisérku) ani nemluvě. Tři a půl.

V oranžovém (2004)

Obstojný dětský film, který neurazí a zabývá se docela zajímavou tématikou. Musím ovšem přiznat, že mne zaujala zejména interesantní maminka hlavního hrdiny - ta by vážně stála za hřích.

Silný kafe (2004)

Průměr, ale pár vtipných a ze života dobře odkoukaných momentů se tu našlo. Ta scénka s kafem mě fakt pobavila... Jo a mimochodem, zajet si do Českýho Šternberka není vůbec špatnej nápad, kdysi jsem tam byl na čundru a na ten budu vzpomínat určitě dýl než na tenhle film.

Let číslo 93 (2006)

Film hodný svého tvůrce. Stejně jako v "Krvavé neděli" běhá z té realističnosti mráz po zádech a stejný je i výsledný pocit z viděného - bezmoc a smutek nad zbytečně zmarněnými životy.

5x2 (2004)

Celkem slušný, byť nepříliš veselý film s hezkou a dobře hrající představitelkou hlavní role. Jen zvolený způsob vyprávění mi (na rozdíl od "Zvráceného" nebo "Mementa") připadá jako zbytečná schválnost a divákovi asi nic objevného nepřinese. Pokud chtěl tímto spůsobem F. Ozon vyjádřit něco podstatného, jeho snaha se u mne míjí účinkem...

Cestou lvů (1999)

Každopádně zajímavý snímek, jemuž vévodí výborný výkon Richarda Harrise v roli jedné z nejrozporuplnějších osobností, jaké se kdy vyskytli na poli ochrany africké přírody.