Bullittův případ (1968)

Revolučná auto naháňačka ktorá udala smer a "dôležitosť" automobilovým naháňačkám v neskorších filmoch. Dnes sú už také v každom druhom filme :) Ale ináč ma to po príbehovej stránke dosť sklamalo. Čakal som trošku silnejší spád a dáke tie prekvapenia a zvraty, no nič také som nedostal. Takže to bola len taká " nobrain " kriminálka akú som už videl veľa krát. Hlavne mi to pripomínalo francúzke kriminálky s tohto obdobia, no vo väčšine prípadoch je BULLITTOV prípad o dosť slabší.

Machete (2010)

Zbožňujem COOL filmy. A tento film bez pochýb COOL je :) Chýbajú mi už len COOL dialógy ako má Q.T. a bolo by to za 99% :)

Četa (1986)

U mňa najlepší vojnový film zostáva Paths of Glory. A ak mám brať do úvahy filmy o vietname, tak Platoon je pre mňa osobne o niečo slabšie ako Full metal Jacket ale zase lepšie ako Apocalypse now. Jednoduchý pohľad na vietnamskú vojnu my sedel viac ako v apokalypse z ktorej sa u mňa uchovala v pamäti iba hláša " zbožňujem vôňu napalmu po ráne" :) . Kým Platoon smeroval svojím nie náročným scenárom jasne do cieľa. Prakticky nič tam nebolo bez toho, aby to bolo nezaujímavé a to je hlavný rozdiel medzi Apokalipsou a Čatou. Kubrickov Full metal jacket nejdem ani spomínať, lebo ten u mňa dominuje :) . Rozhodoval som sa medzi 4 a 5. 89% :))

Mrazivý strach (2000)

Neviem, ale tá štyridsiatníčka Bo Derek sa mi zdala byť hrozne sexy. Hádam ešte viac ako v 80. rokoch kedy bola ževraj sex symbolom :) . Ináč je to klasický do predu predvídateľný béčkový thriller.

Okamžik zlomu (2007)

Odpozerané na markíze. Dabing mladého advokáta a jeho nesympatickosť a herecký um mi úplne pílili oči aj uši. Ale nakoniec som sa rozhodol že uberem len jednu hviezdičku, ináč by to boli zaslúžené 4. :)

Mlha (2007)

Nič sa tam poriadne nedialo. Páčila sa mi myšlienka, že človek môže zo seba spraviť monštrum aj sám , pokiaľ tam je dáky katalizátor strachu. Ináč jednotlivý sled scén ( keď chodili von z obchodu) boli bez dákeho väčšieho nápadu. SPOILER : koniec bol zaujímavý, ale od kedy bolo povedané, " máme iba 4 guľky a sme piati" som vedel ako to dopadne. Bol to už záver filmu kedy to bolo povedané a takýto koniec sa veľmi nedá predpovedať ( čo je dobre ), ale pre mňa to nebolo až také malebné ako som čakal. Od Kinga som čakal niečo viac. Niečo ako Osvietenie. ( hudba, postavy, prostredie a celkové vyobrazenie ). Ale ak usúdim režisérsky um Kubricka a Darabonta v týchto dvoch filmoch, je jasné prečo hmla v mojich očiach veľmi neuspela.

Blade Runner (1982)

Obraz a zvuk sedel výborne, tak isto aj výprava skvelá, ale čo sa týka po dejovej stránke, bola to pre mňa hluchá a nezáživne podaná , "hlboko" filozofická dráma.

Obchodník se smrtí (2005)

Dobrý film, len to dakedy išlo až príliš z kopca a rýchlo. Hlavne ten začiatok. Tie začiatky jeho boli dosť zrýchlene :)

Vysvobození (1972)

V tom filme sa nič nedialo !!! Celý film postavený na troch mierne, veľmi mierne zaujímavejších scénkach, ktoré trvali nesmierne dlho a aj tie sa stali svojou dĺžkou po čase nudné. Stále som čakal že niečo príde a nič. Fakt som čakal až do konca. Už začiatok naznačoval ( tým hraním na gitare), že film bude umelo predlžovaný zdĺhavími a zbytočnými zábermi. Psychológia o ničom, príbeh o ničom, režiserský spád nulový, zvraty žiadne. Jedine za čo dávam hviezdu je hudba a občasný závan, ale naozaj občasný závan jemného, ale naozaj jemného napináku :). Do konca filmu som čakal, za čo dám hviezdu a nakoniec sa mi to podarilo :)

Angel Heart (1987)

Najprv som si myslel že trailer veľa o filme nepovie. Ale mýlil som sa. V tomto prípade som spravil výnimku a pozrel som si trailer na youtube a prvé čo ma dostalo bola atmosféra. Povedal som si, že ak to také bude aj vo filme bude to skvelé. Atmosféra bola špičková už od začiatku filmu, zahĺbená do temnoty a mne chodili zimomriavky po chrbte. A ako pozerám komenty ostatných ľudí, nie som sám. (napr. keď Harry chodil po ulici a počul tajomné prihovárajúce sa hlasy, vrzgajúce dvere v pozadí, ďalej milostná scéna podliata krvou, orgie so sliepkami a tak ďalej a tak ďalej ). Plus film bol doplnený o zaujímavý nápad a ešte zaujímavejší a prekvapujúcejší koniec. Trochu mi to pokazilo to, že som to pozeral už so 3člennou partou a tí sa snažili stále dáke teórie vyťahovať, čím sa my stratil úplný zážitok z konca. Jedno mínus dávam hluché miesto v strede filmu.