Neviditelné zlo (2006) odpad!

Ako niekto môže takéto bezduché kraviny natáčať nepochopím.. a čo ešte viac nepochopím ako môže taká maximálna filmová degenerácia zarobiť 18 milionov dolárov + niekoľko miliónov za predané DVD. Ľudia sú asi naozaj hlúpi ak pozerajú filmy ktoré sú úplne predvídateľné a to čo náhodou nieje predvídateľné tak je maximálne nezaujímavé, po prípade sme to videli už v 100kách iných filmov. Ale čo sa čudujem, v dnešnej dobe scenár filmu asi tvorcom veľa nehovorí. Tí sa asi nedržia Zinnemannovho hesla že "na filme je najdôležitejší scenár, scenár a scenár a ostatné je už iba na poriadné vykreslenie už zase len spomínaného scenára"

Kickboxer (1989)

to čo sa mi nepáčilo na "Rockym", to sa mi nepáčilo aj tu.. tie sentimentálne konce, tie nakladačky na tvár a následné znovuzrodenie a spomenutie si na predchádzajúce časy, alebo nelogický spôsob trénovania a tak ďalej a tak ďalej . Ale hudba podľa mňa bola veľmi dobrá :)

2012 (2009)

Sú dve možnosti ako sa pozerať na tento film. A ja osobne neviem z ktorej strany to mám brať. Jedna je tá pravdepodobnejšia že to Emmerich myslel z hľadiska akcie kde stále niečo praská, puká, padá a je to plné amerického a akčného klišé, alebo to myslel úplne vážne. Keby to mal brať úplne vážne tak neviem si ani sám predstaviť čo by malo v tom filme byť a keby to malo byť vážne, po tom čo som videl, tak hlavný hrdinovia sú po 15 minútach mŕtvy a nemali by sme sa na čo pozerať. Tak to berem všetko s riadnou rezervou a zopár pokusov mojej frajerky, o spravenie fraktúr mojích prstov pri dosť "napapaných" akciách ma vedie k záveru, že film asi splnil to čo mal splniť.

Terminator Salvation (2009)

Nekonečný príbeh terminárotov pokračuje. Zdá sa mi že existuje veľké množstvo príbehov ktoré dokážu čerpať z tohto námetu. Ten kto vymyslel svet SKYNETU a terminátorov sa musí riadne nabaľovať s každým uvedeným filmom do kín. Raz sme v prítomnosti, raz v budúcnosti potom Connor nieje taký dôležitý ako by sa najprv bolo zdalo a stále dookola. A určite ešte budú dáke filmíky . Mne sa ale T. Salvation zdal byť o dosť lepší ako Termináror 3, ktorý bol už len tak na uzatvorenie kapitoly z minulosti, čo podľa mňa už vôbec nebolo potrebné. A ako ináč aj tu sme sa dočkali záverečného a naivného boja proti terminátorovy ktorý sa mi dosť podobal boju v jednotke, alebo dvojke?? Teraz si už nepamätám. Ale dejovo sa mi to zdalo byť oveľa pútavejšie a napínavejšie ako 3. diel.

Dračí doupě (2000) odpad!

cítil som v tom veľmi nízky rozpočet.. a možno že ešte aj nižší :) Čiže, režisér a celý štáb okolo neho maximálne skrachoval. To už ja by som s toľkými peniazmi natočil lepšie.

District 9 (2009)

Ako by to asi vyzeralo keby na Zem prišli mimozemšťania? Je dosť možné že presne takto. Čo ma zaujalo hneď na začiatku, že to nebolo to typické, boj mimozemšťanov proti ľudstvu. Celé to bolo brané úplne z opačnej strany ako sme u tohto typu filmov zvyknutý. A to je možno aj dôvod, prečo sa mi to tak páčilo. Dokonca by som povedal že ľudstvo bolo zobrazené naozaj veľmi pragmaticky a hlavný hrdina mi tiež nebol zo začiatku veľmi sympatický. Samozrejme americké klišé musí byť aj keď zďaleka nie tak, ako sme zvyknutý. Už len keď si vezmeme že vesmírna loď bola nad Johanesburgom a nie LA, NYC a pod.. Myslím že tento film je vrchol filmov s témou invázie mimozemšťanou na Zem aké som zatiaľ mal možnosť vidieť. Na záver musím skonštatovať, že vo väčšine filmov tohto typu ľudstvo hovorí, "prichádzame v miery" a tu ten mier z ľudí naozaj nebolo veľmi cítiť. Ale to bude možno tým, že nikam neprichádzali :)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Toľko zvrátenosti a nechutnosti sa len tak nevidí. V tomto ohľade je Peter Jackson asi jednotka. Vo filme bolo použité naozaj veľké kvantum kečupu a kreativita v prejavovaní nechutností je asi Jacksonovou devíziou. Na niektorých nechutnostiach som sa aj pobavil, ale musím nahlas skonštatovať že má naozaj morbídny a čudný zmysel pre humor, čo určite nesadne veľa ľuďom a ja nie som výnimka. Rozmýšľal som medzi 2 a 3 ale za tú kreativitu a za občasný morbídny vtip ktorý sadol aj mne ako riť na šerbeľ dávam 3. Posledný boj bol v tomto ohľade naozaj vtipný, ale zase, len pre niekoho.

Příběh z Bronxu (1993)

Dva proti póly De Niro a Palminteri kt. sa nemajú radi a sú úplne odlišný, radia mladíkovi tak, aby v živote nešliapal veľa krát do bahna. Málo akcie, málo nudných miest. Daktorí ľudia si takúto kombináciu vo filme nevedia ani predstaviť. Ale tuto to je a to musí pochopiť každý :)

Miami Vice (2006)

Ja si jednoducho myslím že to bolo dobré, ale nič viac. Chýbal mi trochu lepšie vyplnený stred filmu kde bola nuda. Hudba ale za to bola naozaj skvelá a byť lepšieho jadra tak film mohol byť dosť kvalitný. A tiež musím vyzdvihnúť tú drsnú atmosféru ktorá panovala v skoro celom filme. Ak samozrejme nerátam do toho zase ten prekliaty stred filmu :) A tie romantické prvky typu " Moju matku zabili žila som sama iba z ocom bol policajt ktorý ma bil, možno preto som sa dala na chodníčky zločinu. A ty? Môj otec od nás odišiel a mňa vychovávala iba matka ktorá bola alkoholička a závislá na drogách" .. že je to známe?? no áno .. je to v každom americkom filme :)

Star Trek (2009)

Príliš náhodné putovanie príbehom ma donútilo považovať tento film za priemerný až podpriemerný. Tvorcovia si myslia že vesmír je dáky malý priestor keďže sa tam všetci stretávali ako keby bývali v jednom vchode v bytovke na sídlisku tuto v Podlaviciach v Banskej Bystrici . Napr. na planéte delta neviem čo, bol vysadený hlavný hrdina kde utekal pred dákou príšerou, (ktorá ho samozrejme nedobehla) kde sa schoval do dákej jaskyne kde čírou náhodou bol Spock. No mne sa tá planéta zdala byť dosť veľká a tiež si myslím že aj jaskýň na nej muselo byť viac. A čírou náhodou na tej planéte bol aj človek ktorý vymyslel teleport do objektu pohybujúci sa rýchlosťou svetla. A takýchto veci tam bolo neúrekom. Prišlo mi to celé také ako pre malé deti a to som od tohto filmu očakával niečo veľkolepejšie. Ale jadro príbehu bolo podľa mňa zaujímavé. Najväčšie pozitívum dávam Simonovi Peggovi ktorý bol podľa mňa úplne geniálny. Nečudujem sa že po pár minútach mu na lodi hovorili pane :))) ( ďalšia nelogickosť ) alebo predávanie kapitánskej pásky na palube.. to si mohli už rovno ťahať zápalky..Alebo vrt spravený na zem bol samozrejme kde inde ako v amerike a ešte lepšie v mieste kde chodili hrdinovia do školy. Zem je tiež malé sídlisko, tak kde inde môže byť spravený vrt? . bolo toho stráášne veľa ale teraz si dáko neviem spomenúť keďže koment píšem z odstupom jedného dňa a nieje to film veľmi na zapamätanie. (05.11.2009 ) A malý dodatok.. Teraz som si prečítal FLIPPEROV koment ktorý mi hovorí priamo z duše a doplnil tam ďalšie vtipné postrehy.