Tenkrát v Americe (1984)

ja neviem. bol to dobrý film, len dačo mi na tom nesedelo. tá stopáž by sa dala, len keby bola trochu lepšie vyplnená.. sergio leoneho zbožňujem, ale tento film by som si vedel možno aj lepšie predstaviť natočený. Možno ma štvalo to, že film bol akože z celého životného obdobia a nezameriaval sa na niečo viac konkrétnejšie a nie na " priateľstvo" na celý život medzi de nirom a woodsom.

Olověná vesta (1987)

Tento film sa mi páčil už keď som bol malý zašťan a rozhodol som sa pozrieť si ho ešte raz. Veľa pasáži som si nepamätal, ale postupne som si spomínal, že prečo bol pre mňa už ako malého chlapca zaujimavý. Film by som ja rozdelil tak na dve časti. Prvá vo výcvikovom tábore a druhá už v samotnom boji. Obe časti mali čo ponúknuť a nebol čas na nudenie. V druhéj časti musím vyzdvihnúť naozaj uveriteľné kulisi ktoré ma ešte viac vtiahli do bezvýznamnej vojny ktorú američania už do predu mali prehratú. Však sa tomu ani nedivím keď som videl čo dokáže jeden sniper, keď sa nachádza vo svojom teritoriu :)

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

pre mňa to je jeden z nalepších krimi seriálov vôbec. Monk je naozaj výnimočná postava. Originálne príbehy ktoré sú doplnené svojskými humornými vsuvkami založené prevažne na monkových polyfobiach. U mňa je to jednoznačne v top 10 ak nie aj v TOP 5. Niekedy mi ale lezie Monk na nervy.. ale takým príjemným a sympatickým spôsobom že by som sa dokázal pozerať na tento seriál aj hodiny nepretržite :). Tony je proste úžasný a zaslúžil by si podľa mňa aj viac ako len cenu EMMY :)

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

prvé časti boli dobré.. možno že aj viac než dobré.. ale postupom času to začalo upadať a v konečnom výsledku to u mňa končí na veeľmi slabých troch hviezdičkách. Možno keby to nemalo 264 dielov, ale iba 30 alebo 40, tak tie hodnotenia ľudí (aj moje) sú oveľa vyššie. ( 14.09.2007 )

Mars útočí! (1996)

Aj moji obľúbenci, Nicholson a Burton si snáď môžu dovoliť dáky kix :) (13.09.2007)

Maffiósso (1998)

Tak ja som sa na tomto filme smial naozaj od začiatku až do konca. Niektoré scény sú naozaj neopakovateľné ako napríklad stretnutie na konci filmu keď sa Christina Applegate dozvie že je matka syna, ktorý dostal meno po matke. Pre mňa osobne naozaj nezabudnuteľná scéna pri ktoréj sa vždy zasmejem a právom patrí táto komédia medzi tie moje najobľúbenejšie. (4.9.2007)

Forrest Gump (1994)

ako spraviť romantický, dramatický, vtipný, akčný, vojnový alebo ináč povedané spojiť všetky možné žánre do jedného filmu?? tak forrest gump je na to odpoveď. (20.7.2007)