Kapitán Phillips (2013)

Až sa mi nechce veriť, že toľko hlúpych rozhodnutí je možné spraviť za takú krátku dobu a byť naivný až tak, ako to preukázali hlavný aktéri a to či už piráti alebo aj kapitán Philips. Hanks počas ošetrovania zahral úplne geniálne postavu v šoku!

Útěk z New Yorku (1981)

Super postapo prostredie.. to ja môžem, ani neviem či niekto dokáže tak úžasne vykresliť prostredie a vsadiť diváka do deja ako Carpenter. Super hudba, skrátka staré dobré scifi z 80s.

Lucy (2014)

Prvá tretina filmu špičková, potom sa to zmenilo na absurditu. Možno to bude tým, že nevyužívam 100% svojho mozgu :-).

Rock of Ages (2012)

Ja tú hudbu proste milujem. Aj keď je občas trochu z popovaná, stále mám radosť, keď ju počujem v dakom filme. Samozrejme, dej plný klišé, bez nápadu a americkosti. Avšak Tom Cruise bol ako "Axel" úplne úžasný. Alebo pripomína Axela len mne???

Mise (1986)

Film ani z ďaleka nenaplnil moje očakávania. Cirkevné misie sa mi nezdajú byť ani trochu atraktívne. Film nemal spád ani napätie, pozitívne hodnotím hudbu. trochu výpravu a záverečnú polhodinu. Avšak verím, že pre niekoho hl. myšlienka môže napĺňať určite posolstvo, avšak ja som úplne cirkevne ľahostajný. Ešte by som dodal, že De Niro, aj napriek tomu že hrá v podstate stále rovnako, je skvelý herec..

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Konečne som po dlhej dobe videl kvalitný scifi film o cestovaní v čase. Určite nie lepšie ako 12 opíc, ale Bruce je konečne po tých sračkách ktoré natočil v starej dobrej forme. Scenárovo premakaný, asi najlepší film, ktorý som videl v roku 2014, minimálne v tom 3.

Patrola (2012)

Dobrý film poukazujúci na krutý svet strážnikov zákona v uliciach LA. Jednotlivé "minipríbehy" tvorili kúsok po kúsku jeden ucelený. V istých momentoch napínavé avšak trošku mi chýbal silnejší celistvý zážitok. Všetky filmy z tohto prostredia sa mi dejovo zdajú byť až príliš podobné. Natočené to však bolo dobre. Rozhodujem sa medzi 3*/4*, pre tento krát dám 3, aj keď tu hrá herec ktorého mám rád (Jake).

V nitru Llewyna Davise (2013)

Priebeh filmu bol v pohode, možno trochu pomalý, ale vzhľadom na žáner, je to celkom pochopiteľné. Film v podstate bez väčšej pointy (teda nám ako celému osadenstvu čo sme to pozerali unikla) a bez dejového vyvrcholenia. Pesníčky však pekné, v pohode folčík.

U Konce světa (2013)

Možný SPOILER: Ach anciáša, čo toto bolo za koninu. Zopár krát som sa zasmial, za čo dávam jednu hviezdu (najviac ma pobavila neustála túžba si dať pivo :) ) ďalšiu hviezdu dávam za relatívnu podobnosť s Hot Fuzz.. Najväčšie prekvapenie a hlavne rozpaky prišli pri scéne na záchodoch. Vtedy sa dostavila aj otázka, čo sa vlastne stalo, resp. deje, čo vyvrelo v mojej hlavni záujem- v tomto okamihu mal film napätie (presne ako v predchádzajúcich filmoch Simona Pegga ako napr. už zmienený Hot Fuzz), avšak to vysvetlenie, trápny modrý roboti neskôr s otvorenou papuľou svietiacou na modro, ten veľký kovový úplne od veci pandrlák a celkový priebeh..WTF?