Psí odpoledne (1975)

Začalo to veľmi dobre, ale postupom času kedy ( ináč skvele hrajúci ) Al Pacino nerobil nič iné len chodil von a dnu z banky a snažil sa viesť sociálne reči s ľuďmi na ktorých čakal polku filmu, to začalo byť dosť nudné. Nestal sa žiadny zvrat, ktorý by ma donútil zasvietiť a nepriniesol ani žiadny zaujímavý plán ako sa dostať s pekelnej situácie. Film mal teda pre mňa klesajúcu tendenciu. Čiže som nevidel nič interesujúce na tomto skutočnom príbehu, akurát tak to, že človek s kopu problémami, bol donútený ísť pre neho jediným možným riešením a tým je vykradnúť banku a to mne nestačí. Za začiatok dávam 2 hviezdy a za Al Pacina pridávam ďalšiu.

Tlumočnice (2005)

Politický triler. Nič zaujímavejšie v tomto filme nehľadajme :) . Ale v jednom ma film prekvapil. Čakal som že tí dvaja si dajú aspoň ako náznak milostného vzťahu pusu, ale na moje prekvapenie sa to nestalo :)) PS: sorry za spoiler :))

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Jedna hviezda za to že sa v seriály vyskytuje slovo "skynet, terminátor" a "Sarah Connorová" a viac som už nedokázal pozerať.No proste, bratia Česi majú na to také pekné slovo a to je slovo " blábolina" :)

Čas zabíjet (1996)

Boli tam malé nedostatky, ale tie tu nejdem spomínať. Ale jeden predsa len. Matthew McConaughey ako talentovaný právnik? Však tam poriadne v tej súdnej sieni okrem záverečného príhovoru nič nerobil. Podľa mňa bol nesmierne pasívny a všetci o ňom hovorili ako o veľkom talente. To talent potom mala skôr Sanda Bullock ktorá pre neho zohnala kľúčové kompromitujúce dôkazy.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Tento fim som videl samozrejme rozsekaný na kúsky ako seriál ešte pred mnohými rokmi. Preto moje hodnotenie nieje možno najobjektívnešie ku môjmu zmýšľaniu a pozeraniu sa na filmov, ale viem že keď som bol menší, sa mi tento seriál nesmierne páčil.

Repo Men (2010)

Sračka ktorá skončila ešte skôr ako začala. Záverečný "súboj" bol už v polke filmu a zvyšok to už bola len maškara na zahrávanie sa už z aj tak s dosť unudenou mojou osobou. Kopu dier v scenári, nie veľmi uveriteľné správanie postáv atď atď. Môžem si urobiť fajku, že som videl ďalšiu americkú sračku ktorá vykradla iné filmové skvosty pre príklad Minority Report , Blade Runner, Ja Robot a dozvedel som sa ( od iných osôb) aj o filme OSTROV po prípade prostredie mne pripominajúce hru Half Life. Režisérsky odfláknuté, spádovo plytké a dejovo nedotiahnuté "dielo", s malým, veľmi malým štipkom originality.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Zo začiatku bola moja latka nastavená nie priveľmi vysoko. Čo znamená že som veľa neočakával. Ako film začínal, bol som prekvapený a moju nastavenú latku dokonca prekonal, ale postupom času to išlo dole vodou. Dole vodou to išlo ako náhle začal ten turnaj v ktorom som nevidel žiadnu hlavu ani pätu. Pripadalo mi to také neforemné čo sa týka prostredí. V strede lesa, alebo v dákom sklade alebo čo to tam vlastne bolo .Nespokojný som bol z malým množstvom postáv ktoré poznám z hier a hlavne súbojom napríklad Gora z Johnny Cageom. Po prípade inými súbojmi v ktorých mi chýbala dáko kreativita resp. choreografia. Ďalej, nič som sa nedozvedel o subzerovy, nič o scorpionovy, jednoducho sa tam zjavili. O efektoch radšej pomlčím. Je mi jasné že je to Bčkový film, ale 20 mil. rozpočet sa mi na B film zdá byť dosť a herci tam tiež niesu dáky extrémni, že by si mali pýtať veľké cashe, čiže tie efekty mohli byť trochu lepšie. Ďalej už radšej ani nejdem pokračovať, lebo ešte náhodou by som znížil hodnotenie :)

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Ak celovečerák bude na tento štýl ( ak sa nájde producent) to znamená, zobrazenie toho temného sveta, zameranie sa na vlastnosti postáv a ich charakter a doplnené o super atmosféru a občas dáka bitka ( nepreháňať, všetkého veľa škodí) , tak to bude pre mňa jedna veľká parádička :) . Presne ako v tomto 8 min. videjku . www.videacesky.cz/kratke-filmy/novy-mortal-kombat - komplet z titulkama :-P

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

"Já nie som dieťa, ja som nádor." :)) Pre mňa nezabudnuteľná hláška s nádychom čierneho humoru. Slabšie pre mňa o trošku ako jednotka, ale stále veeeľmi dobré. Dávam 4 a pol. Vyborná tak trochu iná fantasy záležitosť, pri ktorej sa del Toro vyhral viac ako napr. v Faunovom Labyrinte alebo prvom diely HB. Kým v Labyrint sa mi nepáčil, toto bolo skvelé.

Avatar (2009)

Dá sa povedať že Cameron má na filmové trháky nos a Avatar bol nominovaný na 9 oscarov, ale na prekvapenie samotného režiséra, sa mu ušli „iba“ tri sošky za kameru, výpravu a vizuálne efekty. Musím skonštatovať, že tieto tri ceny si film naozaj zaslúžil. V podstate mám z filmu ale viac negatívne pocity ako pozitívne. Ako som spomínal, po vizuálnej stránke film vyzerá úžasne. Krásne vykreslený svet planéty Pandora, z fantáziou vyšperkovanou faunou a flórou, radím film v tomto aspekte do výšin. Filmu ale treba viac. Ako sa raz vyjadril skvelý režisér Fred Zinnemann „ Tri najdôležitejšie veci na filme sú scenár, scenár a scenár“. Vzhľadom ku úspechu filmu Avatar, súčasnému divákovi tento veľmi dôležitý filmový prvok netreba. Čiže scenár a celkovú dejovú líniu by som označil za najslabšie vykreslenú časť celého filmu. Všetko sa vlečie a aj keď nájdeme dáku dynamickú pasáž, zväčša je implementovaná len z núdze cnosti a naberania dákej tej filmovej stopáže. Ďalšie negatívum musím dať za dosť časté vyskytovanie sa „amerického klišé“, čím sa dej pre mňa stával už od začiatku dosť čitateľný. Ale Cameron si nemohol vybrať lepší čas na uverejnenie svojho počinu do kín. V čase kedy sa hovorí o globálnych problémoch ľudstva je film veľmi aktuálny. Film sa snaží poukázať na ľudskú povahu a zaslepenosť ktorú dáva človeku pre neho najsilnejšia vec na zemi a to je reč peňazí. Na planéte Pandora sa totiž vyskytujú neuveriteľné prírodné bohatstvá, ktoré chce človek ako ináč speňažiť. V tomto prípade si človek nevšíma veľmi silne spätú prírodu na jeden prvok a snaží sa tento prvok zničiť, len aby si naplnil svoje vrecká aj napriek tomu, že tým ohrozí život na tejto planéte. Jadro filmovej myšlienky preto musím vyzdvihnúť. Všetko to bolo ale podľa mňa nie veľmi dobré podané a režisér sa často zameriaval na zbytočné emocionálne časti, medzi hlavným hrdinom a avatarmi resp. avatarkou. Z tohto môjho nezávislého uhľa pohľadu je pre mňa film Avatar viac mediálnou bombou ako skvelým filmom. Má síce v niektorých ohľadoch nespochybniteľné kvality, ale to je všetko len make-up, aby zakryl svoje nedostatky a zároveň vyťažil zase len čo najviac peňazí, čomu sa ani nemôžeme v dnešnom konzumnom svete čudovať. A v tomto je James Cameron majster, o čom hovoria aj zárobky filmu. Film v dnešnej dobe môže mať rôzne kvality a ak má za sebou dobrý marketing, stane sa z neho „ okolie rieky Klondike“.