• Pohádka

Slečna Marplová - Plavý kůň (2010) (epizoda)

Ne tak šíleně odlišná adaptace nemarplovské předlohy. Oproti některým snímkům tento film nemá s předlohou společné jen jméno.

Líbáš jako Bůh (2009)

Bohužel, Bůh nikoho neosvítil a múza nikoho nepolíbila. Tahle romantická komedie není ani romantická ani vtipná. Neúměrně natahovaný žánrový patvar, jehož jediná zápletka spočívá v tom, kolikrát si to Kaiser ještě rozmyslí. O nějakou psychologii postav byste nezavadili ani kamionem, ale o trapnost zakopáváte na každém rohu. Velmi slabé.

Sniper (2002)

Telefoní budka bez budky, skvělého Farrella, dobré režie a jiného, než tradičně citového důvodu k nemastné neslané pomstě.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Sedmý film není dokonalý. Ale který ano? Jestli je něco, co na Potterovské sérii oceňuji, je to to, že stárne spolu se mnou. Relikvie I. je vyzrálý po stránce režisérské i herecké. Vůbec mi nevadí, že Harry není hezká pohádka pro děti o kouzelnících. Pochmurnost je ve filmu všudypřítomná. Šedé nebe (byla tam vůbec někdy modrá obloha?), krásně nasnímané scenérie, špína, pochyby a smrt. Je několik scén, které bych ráda vyzdvihla. Hermionino vymazávání paměti, taneček ve stanu a schůze u Voldemorta. Mrzí mě, že některé postavy nedostaly větší prostor. Alan Rickman a Jason Isaacs (a Lenka, Neville, dvojčata atd. atd.) se objeví sice v druhé části, ale Bill Nighy byl úžasný i na ten krátký moment a bohužel už je "po něm". Ústřední trio se neuvěřitelně zlepšilo a to hlavně Emma. V pátém díle jsem měla chuť ji zavraždit v každém druhém záběru, ale až na pár maličkostí je příjemná. Daniel je prostě Harry, ale Rupert je prostě nejlepší. Uvěřitelný v každém okamžiku. Celkově vzato je film místy až moc dlouhý nebo ukecaný, ale opravdu hodnotit to půjde až po části II. Jsem spokojená, ale chtěla bych to vidět ještě jednou, abych si to ujasnila :)

Red (2010)

Red nevítězí akcí nebo přehnanou originalitou. Vítězí vynikajícím hereckým obsazením. John Malkovich jednoduše září a jeho postava je odzbrojující. Vidět, jak Helen Mirren se svým výjimečně aristokratickým suverénně střílí je prostě zážitek. Willis nevybočí ze svého akčního normálu, ale scéna bitky s Éomerem mě dostala. Celkově jde o solidní podívanou se slušnou akcí a hereckou elitou.

Slečna Marplová - Tajemství Chimneys (2010) (epizoda)

Na druhé zhlédnutí stále stejně špatné. Přestože předloha samotná je spíše lepší průměr, tak je o dost zajímavější a postavy v ní jsou živější. Tady to odnesla jak Virginie a Anthony (z opáleného dobrodruha takovým vycmrndlým ňoumou), tak má oblíbená Bundle. Ale i když se odprostím od předlohy, zbyde mi nemastná neslaná tradiční historka o pomstě. Navíc díky začátku dost předvídatelná.

Po čem ženy touží (2000)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, kterou mám (bůh ví proč) těsně spojenou s Vánocemi. Mel Gibson má neuvěřitelný šarm a komedie mu prostě sedí. Helen Hunt je esencí ženskosti a Alan Alda s Bette Midler jsou příjemnými perličkami. Ale proč u mě tahle komedie vítězí? Díky vynikající hudbě.

Thunderball (1965)

Je zajímavé sledovat, jak Bond s postupem času vykrádá sám sebe. Thunderballu se to netýká. Měla jsem spíš na mysli, že zápletky ze starých dílů se obnovují v dílech nových. Nemůžu jinak než obdivovat celou podvodní sekvenci, jejíž natáčení si opravdu nedokážu představit. I dneska, když se nad některými triky jen pousmějete, souboj potápěčů rozhodně obstojí. Sean Connery po hrůziplném souboji dokázal, že přeci jen On je ten nejlepší Bond.

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Jan Čenský by si měl dávat obrovský pozor, aby nezpíval. Jeho vysoké tóny balancují na hranici snesitelnosti. Ale eR má krásné. Příjemná pohádka, které s přehledem kraluje proradný rádce. S písničkami je to jako na houpačce. Některé jsou opravdu hezké, některé bych s chutí vystřihla.