• Pohádka

Dobrý ročník (2006)

Krásná oddechová komedie s nádhernou atmosférou francouzské Provence. Russel Crowe se pro Skinnera narodil, Freddie Highmore jen potvrzuje svůj talent, který ukázal v Karlíkovi. Nádherné, pohodové. Jako stvořené pro nepříznivé zimní večery.

Záhada v Karibiku (1983) (TV film)

Slečna Marplová v Karibiku? Děláte si srandu? Bohužel, i Agatha se někdy utne a zapracovala Marplovou do absolutně se nehodícího prostředí. Jenom k její vlastní škodě, protože z Marplové zbylo jen jméno a zpracování natolik televizní, až se mi chce plakat.

Bydlení je hra (2004) (pořad)

O třídu lepší než Jak se staví sen. Architekti projevovali nějaký talent a nápad a ne, že pouze zajeli do Ikey a vybrali tam všechno.

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Absolutně se to nevyrovná svému předchůdci na ČT1 - Bydlení je hra. Není tu žádné střídání stylů. Jen hypersupermoderní nábytek, samá bílá a tak nechutně plastový nábytek, že bych jim to všechno naházela na hlavu. Takhle si zrasovat byt může jenom šílenec.

Pusinky (2007)

Zjevně jsem to tak docela nepochopila. Rozhodně to nepatří k filmům, které bych musela vidět víckrát.

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Ale no tak ;) vždyť to není tak hrozné. Já hubnutí tedy zapotřebí nemám,miluju čokoládu a ráda si dám vepřo - knedlo - zelo, spořádám hromady těstovin a proto vím, že by se mi hublo dost špatně. Tento pořad hlavně ukazuje špatné stravovací návyky a je zajímavé pozorovat, že obézní lidé jsou většinou podvyživení. Oproti takovým hovadinám, jako byli Vyvolení, Superstar, Trosečník atd. je tohle ještě na svátek.

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Záhada Modrého vlaku je jedna z mých nejoblíbenějších knih od Agathy Christie a její zpracování je pro mě docela velké zklamání. POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!! Nejprve obsazení Jamese D'Arcyho do role Dereka Ketteringa. Nejprve jsem byla velmi znepokojená, ale právě James byl nakonec tím nejmenším zlem. Katherin Grey se celkem vyvedla a jinak jsem byla celkem spokojená až na La Roche (tohle je uhrančivý hrabě?). Co mi nejvíce vadilo, bylo zprznění naprosto celé knihy. Přidaná matka Ruth van Aldenové, milenka Van Aldena (zato milenka Ketteringa zde vůbec nebyla = Derek byl vyveden jako zamilovaný manžílek), pokus o vraždu Katherine - to všechno si vymyslel nějaký úžasný scénárista, kterého bych nejraději zaškrtila. Naopak naprosto vyhodili vztah Dereka Ketteringa a Katherine Greyové. A nakonec za vlasy přitažené finále, které si scénárista opět vycucal z prstu. Zapomenutou vraždu jsem přežila. Filmu nijak neublížilo, že se od knihy také dost lišil. Ale toto? Moje nejoblíbenější Poirotovka a skončila naprosto trapně. Ach jo. Tohle se nevyvedlo.

Ali G Indahouse - Film (2002) odpad!

Sachu Barona Cohena nemám ráda, ale co předvádí tady vypadá na odpor. Fekální humor mě nebere, sexuální narážky taky ne a dementní hlavní hrdiny nesnáším (nechápu, jak se někdo dokáže dívat na film, ve kterém je hlavní hrdina totální prase a idiot). Možná je tam nějaká superskrytá nadsázka a ve skutečnosti je to dílko pomlouvající řekněme politiku, ale je mi to naprosto ukradené. Jestli se na to v konverzaci budeme dívat ještě jednou, tak to video hodím z okna. Totální odpad!

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Parodie na Indyho? To doufám. Jinak je Flynn dílko s vypatlaným scénářem a naprosto odpornými triky. Digitální motýlci jsou úděsní. Pasáž s valčíkem mezi svištícími sekyrkami je tak trapná až je vtipná. Noah Wyle prostě není tak sympatický, jak si o sobě myslí. A Kyle MacLachlan? Jenom plesnivá třešnička na spáleném dortu.

Třináct u stolu (1985) (TV film)

Zcela průměrná Poirotovka s velmi nevýrazným Ustinovem. Pozdějšímu Poirotovi Suchetovi zase nesedla role inspektora Jappa (nějak mi jako méně inteligentní inspektor nesedí). Nicméně je to úsměvné vidět dva Poiroty v jednom filmu.