• Pohádka

Prci, prci, prcičky (1999)

Ale jo, mohlo to být horší. Ostatně proti Klubu sráčů je tohle ke sváteční večeři. Klasická teen komedie, která narozdíl od ostatních, které ji bezostyšně kopírují byla první. Parta pubošů, kteří nemyslí na nic jiného, než na sex je koneckonců celkem zábavná. Proč ne?

Veselé Vánoce, Santa Clausi (2001) (TV film)

Slušný začátek, stále slušný prostředek a otřesný konec. Whoopi jako další Santa Claus je nakonci k nevydžení otravnáá a protivná. Začne ze sebe chrlit hlášky, které asi měly být vtipné, ale jenom kazily, co se dalo. Námět by byl možná celkem zajímavý (taková trochu ekologická agitka - asi Amíci dodnes nesehnali Santu, protože ledovce tají dál.. :D). Whoopi, Whoopi. Mám tě celkem ráda, ale tohle jsi nemusela. Kýčovitý americký happyend sráží jednu hvězdičku, kterou jsem ti původně zamýšlela dát.

Vše o mé matce (1999)

Poprvé jsem se setkala s Almodóvarem. Vše o mé matce jsem sledovala na třikrát v hodinách španělštiny. A nedopadlo to vůbec špatně. Můj prvotní šok (prostituky - transvestiti) rychle opadnul i překvapení z toho, že Almod´var nechal zemřít vlastně takového uvaděče do filmu. Vše o mé matce je docela drsný film. Doporučuji dívat se bez spolužáků (vyhnete se dementním poznámkám typu: "To brečí, nebo se směje?" poté, co Manuela vypráví o smrti svého syna matce Rosy...). Ovšem neztrácí nic ze své síly. Občas si člověk promítne v hlavě: "Bože, co to vlastně sleduju?" ale Almodovar vás nepustí. Vynikající hudba, která rozhodně stojí za to, vynikající herci a silný, poutavý příběh vás donutí přemýšlet.

Svatba na bitevním poli (2008)

Ale mě to nepřišlo tak hrozné. Viděla jsem mnohem horší filmy a Svatba na bitevním poli je prostě oddechovka, která vás nenutí přemýšlet, protože není nad čím. Člověk se pokochá (krajinou), zasměje (mnohdy i neúmyslně; třeba tomu, že Bambas je Francouz) a posléze s klidem zapomene... :-)

O Šípkové Růžence (2006) (TV film)

Kéž by to nebylo rýmované. Občas to vyznělo spíš komicky. Navíc někteří herci to opravdu přednášeli jako básničku (Krobotová s jejích Ach!) Kdežto Růženka byla opravdová sympaťačka. Kdyby tam ty rýmy nebyly, vytáhla by to Růženka i o dvě hvězdy výš. Moc hezká výprava, sympatičtí herci, jen stupidní rýmu typy Ach! Jen žádný strach a zmiňovaný Schod! Jde ti o život :))

Juno (2007)

Vynikající komedie od čím dál lepšího Jasona Reitmana. Skvělá Ellen Page v roli puberťačky, zcela netypické, která otěhotní. A rozhodne se to řešit dost nekonvenčním způsobem. Najde si adoptivní rodinu. Jennifer Garner je tu velice sympatická a líbila se mi. Nepřišla mi nijak nudná, či bezradná. Milá komedie, která potěší. Zaručeně potěší :D

Univerzální uklízečka (2005)

Příjemná komedie s Magii "Minervou" Smith. Člověk by neřekl, že i vraždění může být zábavné. Patrick Swayze je naprosto bezkonkurenční, stejně jako Emilia Fox, která mi připomněla dospělejší verzi Wednesday Addamsové svým mile - psychopatickým úsměvem. Tak to dopadá, když někdo slovo uklízečka bere moc vážně:)

Lemra líná (2006)

Naprosto jasná průměrovka. Hned vyšumí, je to naprosto neškodné. Jen Parker s McConaugheyem mi moc jako pár neladí. Škoda. A taky bych vyškrtla ty příšerné eskapády se zvířátky. To mi přišlo opravdu moc.