• Thriller

Třetí poločas (2009)

Poměrně věrné a povedené zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knih. Román je ale psán hodně specifickým stylem, na to, jaké je to závažné téma, je to vlastně docela humor, což na plátně úplně nefunguje. I tak jsem ale rozhodně nebyl zklamán a rozkošná Carice van Houten zvládla tuhle přetěžkou roli umírající Carmen famózně, doufám, že za to dostala aspoň nějakou cenu...

Díky za každé nové ráno (1994)

Film tak trochu WTF?, ale místy jsem se docela bavil a asi dvakrát bůhvíproč vzpomněl na Kusturicu.

Devátá brána (1999)

Film s velmi nevyužitým potenciálem, což je škoda. První půlka dobrá, konec nesmyslně nastavovaný a dost o ničem.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál, tohle je jedna z nejlepších crazy komedií, co jsem za poslední dobu viděl. Uvažoval jsem, že dám maximum, ale nakonec jen čtyři ze dvou důvodů: na konci mě už trochu otravoval ten romantický bullshit, za druhé některé gagy jsem už viděl v jiných filmech a působí vyčpěle (např. posrávací scéna).

Purpurové řeky (2000)

Modern day Jméno růže se špetkou Seven, kde dobrý pocit bohužel totálně sráží za vlasy přitažený, upoceně vykonstruovaný WTF závěr.

Pod kůží (2008)

V zásadě to tak špatné nebylo, jen se na tom strašně podepsala skutečnost, že tenhle film musel snad stát pár stovek dolarů. S větším rozpočtem by se asi daly udělat zajímavé kousky, námět není špatný, ale takhle... ty "triky" byly fakt srandovní a "lekačky", respektive pokusy o ně, taky.

Lékařská akademie (2004)

Nevtipná přehlídka trapnosti. Aykroyd úplně o ničem. Ale jako dokoukat se to dalo bez většího naštvání, proto **.

Jízda smrti (2007)

Překvapivě dobrý psycho. Akorát oficiální text distributora je úplná blbost, to je snad k jinýmu filmu? Překvapilo mě, že to bylo natočený relativně nedávno, film na mě dělá dojem, že je z osmdesátých let. Myšlenka bohužel není zas tak nereálná. Až všem jehovistům zapípá smska, budeme se možná divit.

Dům snů (2011)

Prokletý ostrov versus Ti druzí versus ještě nějaký další filmy, na který si nevzpomínám. Ale dá se na to koukat.

The Traveler (2010)

Začátek trochu skřípe, ale pak se to rozjede v solidní mysteriózní horor s řádně dusnou atmosférou. Konec je sice z méně vydařených, ale nevím, jak by se z toho dalo líp vybruslit. Policajti jsou, až na blondýnu, parta nesympatických idiotů, a tak mi vůbec nebylo líto, jak je ten "duch" kosí jednoho za druhým.