• Thriller

Zoltán, Drákulův pes (1978)

Výborné osmdesátkové béčko, které jsem si jako školák zamiloval. Kousni ho, Zoltane!

Smrtonosná past (1988)

Jedna z mých nejoblíbenějších filmových klasik vůbec. Alan Rickman tady absolutně vládne, Hansovi Gruberovi, co elegantně střílí mezi oči, jsem fandil mnohem víc, než testosteronovému Bruceovi.

Muži v říji (2009)

Velká ztráta času. Typický český film bez děje. Jedna, dvě vtipné scény, s velmi přihmouřeným zrakem.

Léto s kovbojem (1976)

Tenhle film jsem viděl tak desetkrát a pokud vím, nikdy jsem ho nedokoukal, protože mě Kolářová s Hanzlíkem vždycky děsně srali.

Single Man (2009)

V polovině filmu, kdy jsem se už nemohl koukat na chlapa, co většinu filmu sedí a mlčí, jsem usnul. Nevím, jak to dopadlo, ale něco mi říká, že umřel. Takže tak.

Funny Games USA (2007)

Neskutečný, neuvěřitelný film o dvou nepopsatelných hajzlících, který mě přitom tak strašně moc bavil, že jsem ho viděl vlastně několikrát za sebou, a vždycky doufal, že tentokrát se v tom filmu něco stane jinak. Nestalo, a to jsem ovladačem přetáčel, jak to šlo... nic pro slabší povahy.

Jezero smrti (2008)

Jeden z nejdrsnějších filmů, jaký jsem kdy viděl, a finále mě absolutně srazilo na kolena. Když film skončil, cítil jsem doslova strašnou nasranost na ty zmrdy, že jsem měl sám chuť někoho prohnat blátem.

Poltergeist III (1988)

Mám pro tenhle film slabost už od útlého mládí, byť je možná z celé trilogie objektivně nejslabší. Přijde mi, že Heather O'Rourke svou roli nehrála - že už někde deep inside věděla, že odchází.

Americký zločin (2007)

Po tomhle filmu jsem byl vážně pekelně nasraný, stejně jako například po Eden Lake, akorát že tohle je podle skutečné události. Jak se vůbec něco takového mohlo stát? Zajímalo by mě, jestli ta skutečná holka byla doopravdy tak submisivní, jako ji hraje Ellen Page. Jediný problém jsem měl s Catherinou Keener, které jsem sadistickou psychopatku zkrátka neuvěřil. Zlomenou, labilní ženu ano, ale mučitelku prostě ne...