Slepota (2008)

Hodně dlouhý film a přitom nijak nerozvádí ani nevysvětluje. Nemám na mysli to, co by si měl člověk přebrat sám, ale vadí mi příběh vyprávěný stylem "takhle to najednou bylo a srovnejte se s tím". Proč oslepl jako první zrovna on, proč po celou dobu nepřešla nákaza (jako očividně na jedinou) na ni, proč po tom všem nákaza zmizela v tu danou chvíli? Námět mi připadá skvělý, proto by mě zajímala kniha - nabízí odpovědi? Aź to zjistím, ohodnotím i film. Zatím mám nutkání dát od dvou až k pěti.

Po přečtení spalte (2008)

Tak trochu jiná černočerná černota ve stylu Farga, která se podle mě od "seznámení" dvojice Pitt + Clooney chytne absolutního hodnocení a nepustí ho do konce. Co s tou předcházející hodinou nevim - vtipných dialogů pomálu, akce nikde... Slabší poznávání figurek, ale za jejich vyřazování závěrem stojí :)

Travička zelená (2008)

Tohle seskupení tvůrců okolo Apatowa mě zatím nezklamalo a travní-express nic nemění. Trailery jsem úmyslně vynechával, u komedií to je poslední dobou kountraproduktivní :) Možná i proto je tenhle úlet nejvtipnější film za dlouhou dobu. Není v něm skoro nic k vyvracení očí v sloup a mozkových závitů do pryč, nadsázka a nadhled v nářezových sekvencích a vyhulený humor ve zbytku filmu se povedly skvěle. Několik momentů je zapamatováníhodných - krosjoint, daewoo lanos, honička. Škoda kusů bez vtipu i akce, kterých je dost i jako vaty, chvílemi uspávají. P.S. rozhodně to není film jen pro "vyhulence" a na plný počet (časem sníženo na 4) jdu proto, že pineapple express patří do červených komedií! :)

Povýšení (2008)

Všechno možné, jen ne komedie...

Dokonalý trik (2006)

But if you could fool them, even for a second...then you can make them wonder. And then you... Than you got to see something very special. You really don't know. It was...it was the look on their faces.

Kult hákového kříže (1998)

Film silný v jednotlivých scénách i jako celek. Edward potvrdil velké herectví a druhý Edward junior mu nezaostával. American History X má navíc konec z kategorie těch, co tušíte, nepřejete si ho a když přijde, nečekáte ho. Divím se, že Tony Kaye nemá další režijní zářez.

Annie Leibovitz: Život objektivem (2006)

Jako dokument nepříliš zajímavě natočené. I tak mi necelá hodina a půl utekla rychle díky samotným záběrům. Spoustu z nich většina lidí někdy v životě viděla, jen neví s kým si je spojovat, a to je škoda.

Prosíme přetočte (2008)

Geniální! Nemyslím film... Geniální jsou nápady a zpracování scén z filmů v čele s Pizzou. Ostatní je "jen" příjemně natočená komedie.

Sim Salabim (2008)

Skvělý kousek s hodně zákeřným zajícem a hodně velkou mrkví. O moc lepší zábava než následující Wall-E.

Účastníci zájezdu (2006)

V rozhodování, čím zabít večer s televizí, vyhrával Rocky. Počkal jsem si 20 minut na přesný začátek vysílání na nově od osmi a zkusil Účastníky. No, první čtvrthodina (odjezd, autobus) způsobila, že Rocky musel počkat a já si říkal, že to bude vtipná komedie. Autobus odjel a tím to haslo. Ve zbytku jsou vtipné scény jakoby omylem a velmi sporadicky.