• Krátkometrážní

Spirit (2008)

Vizuálně nudný a scénáristicky prázdný důkaz o tom, že Frank Miller neumí a Sin City nebylo uplné dno přestylizované zábavy.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Působí to na mně jako kdyby se pan režisér na začátku filmu nechal strhnout tou neuvěřitelnou možností udělat velký film. Smýká se scénářem a uměle přistrkuje nezajímavé scény. A v půlce jsem měl neodbytnou chuť se zvednout z prosezené sedačky komunistického Domu Kultury a vypadnout někam pryč. Druhá půlka (začínající fincherovskou co kdyby v Paříži) , kde se konečně hraje pořádně na city a zápletka Benjamina a Daisy má drive byla už o hodně lepší. Podobnost s Gumpem je spíše smutná než zábavná, touha po tom "být ten velký BB" je taky únavná. Klub Rváčů začíná skvěle. Rozkreslená povídka, která má vnitřní energii. Benjamin začíná jako tlustá bichle jedoucí ze setrvačnosti omalovánkových výjevů. V momentě, kdy se příběh zkomorní je to na 5*. Celkem tedy slabší*. // Fincher podruhé hraje lépe. K slzám. 5*

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Geniální vesmírna bitva, Star Destroyer zakusující se do povrchu hvězdy smrti jako nůž do másla, Luke, úžasný Hana překrásná Leia. Do toho všeho finální hudební znělka, která mi lemovala mládí. Díky Georgi!

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Kudy scénář nemůže, tudy sranda pomůže. Většina komentářů vzpomíná ty úžasné QTF scény já bych ještě přihodil Ivana Trojana běhajícího s plastovým zlatým křížem jako s mašínekvérem. Jo a ta muzika je hrozná, tohle Strachovi ujelo tak daleko až bych se styděl.

Total Recall (1990)

Pohádka o tom jak Arnold " you krautkopf bastard" Scharzenegger udělal za 5 minut na Marsu atmosféru, zabil diktátora a sbalil kurvu 80tkových snů. Krásné loučení s touto dobou...

Terminál (2004)

První polovina výborné drama, kdy sympatickému Hanksovi všechno přejete a Nucciho letového komisaře si vychutnáváte. Ve druhé půli přitvrzuje Spielbergův pověstný sentiment a některé věci se začnou opravdu přetahovat až do sladké komedie. Příjemný film.

Jedna ruka netleská (2003)

Nedokoukáno.. // 7.8.2015 - dokoukáno...a bylo to ještě horší tyvole.

Statečné srdce (1995)

Začátek byl dnes zdlouhavější, než si pamatuji. Po bitvě u Falkirku to bylo více usekané než si pamatuju. Ale i tak je to Skotské :)