• Krátkometrážní

Romeo a Julie (1996)

Neuvěřitelně pohlcující koncepce staré mluvy, moderních postupů (občas až šílený střih), krásné ženy, krásného Leonarda, skvělé muziky a hrsti drobných nápadů navrch. Kvůli kvalitě ripu mám bohužel druhou půlku zprostředkovanou za trochu spartánských podmínek, ale přesto a minimálně do dalšího shlédnutí za 5./druhé podívání/ Dechberoucí.

V jako Vendeta (2005)

Další film ala 1984. To co mě v Equillibriu bavilo mi ve Vendetě už přijde ohrané. Černobílý svět ve kterém se pohybuje/cituje hlavní hrdina je jen další hrůzostrašná totalita. Ke konci už mi chybělo nějáké dilema...více sofistikovaná totalita...pointa...cokoliv. Na druhou stranu V. s maskou Guy Fawkese a hlasem Huga byl společně s mou oblíbenou Natálkou dobrým průvodcem filmem a ta jedna jediná akční scéna byla cool.

Želví nindžové (1990)

Doznívající 80´ léta dávají skvělou retro atmosféru tomuhle akčnímu nářezu pro děcka. Kdyby se našlo více peněz pro honorář nějakého nápaditějšího kameramana, tak snad i za 5* . Na druhou stranu, pokud nemáte rádi výlety do minulosti, tak asi moc neoceníte želví maskování a náladu některých scén.

Superbad (2007)

Mix Prciček a Clerks. Pohodová věc na víkendové pozdní odpoledne s několika dobrýma fórama a sympatickou ústřední dvojicí.Cera je kmán. :)

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

"Kvalitáři,vole!" Pro lidi, kteří rádi jí, mají rádi charismatické parchanty a trošku na ně leze pleška (třeba já) je to super zábava. :)

Záhada hlavolamu (1993)

Atmosférická bojovka s výbornou hudbou a příjemnou kamerou. Kotkova imaginace Foglarovského vesmíru je mi sympatická a určitě škoda, že nebyla možnost navázat na "blockbusterovější" Stínadla se bouří...to by byla jízda :)

Terminator Salvation (2009)

Musím říct, že můj spolusedící v kině film vystihl celkem přesně. Při honičce s mototerminátorama, jen prohlásil, že na scéně teď už chybí jen chlupatá hruď Velkého Teplého Ala a poslední 15-ti minutovku prospal. Další díly, asi propásnu...

Pařba ve Vegas (2009)

Komedie tohoto typu (ačkoliv se jedná o tu lepší polovinu) je pro mě problém stejně jako horory.

Wrestler (2008)

Strhující závěrečná sekvence (s velmi jednoduchými audiovizuálními nápady, které na mě ale fungovaly) je snad jedinou připomínkou, že celý film jde do finále a graduje. Jinak mi postava Randyho nebyla sympatická a díky způsobu natáčení (velmi civilní přes ručku) jsem se s ní ani tak nesžil. Rourke dozajista zahrál slušně (když si vezmete, že je to opravdu typ wrestlera) a i díky pomoci skvělého maskování opravdu dává znát že je The Ram.

Annie Hallová (1977)

První pro mě opravdu koukatelný Allen. Jeho režie naprosto bizarní a jeho herectví jak ze sitcomu. Tak takhle by to šlo. :)