• Thriller

Já, legenda (2007)

Tak nějak jsem naletěl.. Divím se Smithovi, že hrál v takovém béčku.. Horory moc nemusím, ale když už, tak by tam měli být rozumné efekty, nějaké to napětí, a humor. I am Legend mě praštil do hlavy odfláklými efekty, které jsou opravdu příšerné. Postapokalyptickou atmosféru mám rád, New York byl fajn, ale film totálně zkazili umělí zombíci, na které se prostě nedalo koukat. Můžu jen doufat, že brzo přijde doba, kdy počítače budou schopny napodobit člověka natolik, aby se za to film nemusel stydět, anebo si někteří tvůrci uvědomí, že PC nezachrání všecko. Film ani nic jiného nenabízí, napětí chybí, překvapení také. Pro mě ztracený čas :( 20%

Elitní jednotka (2007)

Výborný počin. Můžu spekulovat, do jaké míry se podobá realitě, do jaké míry je předloha kontroverzní, nicméně neco tak sugestivního jsem za poslední dobu neviděl. Navíc je to po záplavě CIA, FBI agentu apod. hodně osvěživé. 95%

Východní přísliby (2007)

Pěkný snímek, sice už jsme všechno viděli 5krát, ale celek mě docela chytil. Scéna v sauně .... nádhera. Navíc, jak řekl kamarád: filmy s porodní asistentkou v hlavní roli nemůžou být špatné :)

Devítky (2007)

Vůbec mě nezaujal. Snaha o mysterióznost u mě tedy naprosto selhala, film mě zaujmul prvních 20min. Tak nějak jsem doufal, že ten propadák zachrání nějaké super nečekané rozuzlení, nějaký třesk na konci.. Bohužel se tomu tak nestalo.. 18%

Orel kontra žralok (2007)

Nejdříve jsem nevěřil, ale během 10 minut jsem stihl zavřít ohromenou pusu a začít si to vychutnávat. A že jsem se smál hodně.. Spousta vtipných hlášek a vůbec celý film mi přijde vyčinčaný. Do You want sex? .. -yep

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Po té, co jsem shlédl děsivou hrůzu Auto zabiják, jsem od filmu moc neočekával. Překvapil, opravdu se na něj dá koukat :) Zpočátku film hezky odsýpá, a nechutnosti jsou omezeny na tu správnou míru. Závěr bohužel vybočuje a je tam tolik blbostí tak moc neuvěřitelných, že to - alespoň v mých očích - shodilo celý film. Nicméně nemůžu upřít, že mě film docela bavil, jenom jsem musel "přetrpět" humus scény, které byly občas bez nápadu a zbytečné (beďar ?!?). Přestřelky byly výtečné a jako splatter je to film rozhodně nadprůměrný. Obecně jako film: dobrých 38%.

Pokoj 1408 (2007)

Ze začátku mě film hodně bavil, vypadalo to, že by mohl být hravý (okenice, zamčené dveře). Opravdu jsem se těšil jak to bude doopravdy. Bohužel se to zvrhlo v obyčejnou nudu, hraní si na duchy a podobné pitomosti. Škoda. 30%

12 podmínek k dědictví (2006)

Na můj vkus až móóc velkej slaďák, navíc hodně předvíadtelný, nicméně tím u mě jeho negativní vlastnosti končí. Pokoukání je to velmi příjemné - jak nemám rád hrané pohádky tak tohle je výjimka. 80%

Spider-Man 3 (2007)

Jajks. Jedničku jsem viděl a na zkouknutí dobrá, dvojka mě minula, a trojka ... Tento film mě ubíjel snahou o akci, kterou naprosto, ale NAPROSTO rušily velmi nezdařilé efekty (když už každý ví, že na počítači simulovat pohyb lidské bytosti je jeden z největších problémů, nechápu masochismus tohoto filmu, který špatnými záběry na houpajícího spidermana přímo překypuje. Přitom, co si pamatuju, jednička mě v tomto neznechutila), dále pak ("kupodivu") nezdařenou snahou vykreslovat emocionální problémy hlavních hrdinů - chvílemi jsem měl i pocit že se tvůrci snaží o nějaké to drama, a v neposlední řadě rozvláčností - 140 min zmařených rozvláčností těžkého kalibru. 35%, s tím, že od propadáku film zachránilo paradoxně to, že se mi chvílemi zdálo, že je to parodie - ano, opravdu jsem si parkrat pomyslel, zda tohle ještě tvůrci myslí vážně, a tyto okamžiky mě dobře pobavily a pomohly přežít - když autoři nechali postavu s jedním okem - pokud jsem to dobře pochopil - létat na létajícím prkně.... co dál dodat ;)