Castle Rock (2018) (seriál)

Až na pár dílů jde o solidní mysteriózní thriller

Duna (2021)

Artová esej plná zvratů a skvělého náběhu na druhý film.Fanoušci bitek ála Marvel či Star Wars budou prskat......leč fanoušci Duny a nekomerčních filmů budou jásat.

Fakulta (1998)

Není to čistý horor......spíše hororová komedie.Williamson opět ukázal že mu Metahorory prostě jdou a dělá si tu srandu z The Thing,T2,Akty X,Scream a spoustu dalších klasik.Bohužel před finálem jakoby film ztrácel tempo.Naštěstí tu je final fight,který byl zábavný.

Černobyl (2019) (seriál)

Realistické zpracování Černobylské havárie.Je vidět že do toho HBO nacpalo hodně peněz protože herci byli výteční (hlavně Stelan Skarsgård a Jared Harris),vizuálně je to na filmové úrovni a hlavně žádný Hollywood.

Ať vejde ten pravý (2008)

Musím dát plný počet.Silný příběh o lásce mezi člověkem a netvorem v hororovém podání.Na rozdíl od bravíčkovské Twilight ságy,je tento film daleko realističtější,syrovější a herci jsou na úplně jiném levelu.Atmosféra komunistického Švédska je také brilantní.100%

Ať vejde ten pravý (2010)

Předem píšu že Švédský originál jsem neviděl což hodlám v nejbližší době napravit.Tento Americký remake byl ale moc dobrý upírský film.....záměrně nepíšu horor, protože jde o kombinaci více žánrů.Matt Reeves zase ukázal,že prokreslení charakterů má v malíku.Máme tu kluka,co snáší šikanu a vybíjí si frustraci jinde.A pak tu máme holku......která má děsivé tajemství.Herecké výkony obou dětí byli výborné a vše jsem jim věřil.Brutality tu moc není...... nicméně když už je,má to grády.Není to horor o upírech.Je to drama o dospívání a hrůz s ním spojené. Update: Obě verze mají své kouzlo.Zatímco původní Švédský film hrál na hororovou notu kdy člověk nevěděl co Elli napadne,Reevesův remake se soustředí hlavně na vztah obou dětí.

Terminátor: Temný osud (2019)

Za mě nic extra.Naprosto nevyužitá realita bez Johna Connora v kombinaci s feministickým hnutím Sarah Connor a Hollywoodským stylem "hlavně odlehčeně" dělají z Dark Fate průměrnou podívanou,která sice neurazí ale ani nenadchne.

Candyman (1992)

Za mě perfektní horor,který nestaví na trapných lekačkách.Doufám že se povede i reboot.

Tiché místo: Část II (2020)

Čekal jsem že po skvělém prvním filmu bude druhá kapitola horší.Světe div se......Krasinskymu se povedlo něco,co se napříč žánry nepovedlo poměrně dlouho.Natočit kvalitní sequel......teda pardon part 2.Druhá kapitola nám ukáže svět po invazi mimozemšťanů a je oproti relativně komorní první části otevřenější a akčnější.Někomu to třeba nesedne ale mě to přijde v pořádku.Také chemie mezi postavami funguje opět na výbornou.Takhle se má dělat sequel.

Tiché místo (2018)

V záplavě Conjuringů je A Quiet Place příjemné osvěžení s nápadem a dobrým provedením.Skvělí herci,depresivní atmosféra a hlavně solidní napětí.Je dobře že o netvorech nic nevíme.Působí to realističtěji.