Válka zítřka (2021)

Jeden z těch lepších letních blockbusterů z Hollywoodské produkce. Sympatické postavy, fajn akce a skvěle vypadající emzáci. Více u oddechového akčňáku nechci.

Moonfall (2022)

Myslím že zdejší hodnocení jsou přehnaně kritická. Jasně není to žádný zázrak a existují mnohem lepší filmy na podobné téma ( Válka světů ). Ale jako akční výplach je to fajn.

Black Adam (2022)

The Rock si roli Black Adama vybojoval a je to dobře. Bohužel není to dobrý herec a celý film má na tváři kamenný výraz. Taky je po setkání s JSA přesunut na druhou kolej. Člověk by čekal že takhle alespoň pozná členy Justice Society of America ( JSA )....... bohužel se tak nestane a vyjma Dr. Fatea a Hawkemana nedostává JSA žádný rozvoj. Prostě tam jsou a tečka. Problém mám taky s Hispánskou rodinkou, která tam je absolutně k ničemu. Co naopak film do puntíku splňuje jsou běžná blockbusterovská měřítka. Ve filmu se pořád něco děje a odsípá to. Ve finále jde o lehký nadprůměr a bylo by lepší, kdyby byl film o JSA a Black Adam by tam byl záporák se kterým by se počítalo do budoucna. PS: Podtitulková scéna byla skvělá

Dětská hra (2019)

Osobně mi tenhle reboot možná sedl více než originál. Nebo takhle....... originál jsem nikdy nebral jako přelomový horor. Vlastně jsem to vždy bral jako hororovou komedii a nikdy mi nepřišel strašidelný. Restart to měl v tomto ohledu jednodušší. Taky mi přijde vzhledem k době super že Chucky není panenka posedlá duchem ( to už dneska fakt nikoho nebere ) ale chyba UI. S čím mám problém je vzhled panenky a hůře napsané postavy. Ale jako jednohubka se snahou o inovaci to obstojí dobře.

Halloween končí (2022)

Halloween Ends je bohužel opět krásný příklad nezvládnutého scénáře. Jakkoli můžeme nadávat na Halloween Kills, bylo to zábavné béčko a jako na prostřední díl trilogie se na něj nesoustředila taková pozornost. Tudíž lze tu béčkovost omluvit. Tady jde ale opravdu o velmi špatný film. Místo hororu se nám tu rozjíždí špatně zahraná romance, která zabere přes 1h 15 minut !!!!! Ano dámy a pánové. Michael a Laurie jsou tu odstrčeni na poslední kolej a ten final fight se odehraje během posledních 15 minut. Z Michaela se tvůrci asi snažily udělat Pennywise a 4 roky ( po předchozích událostech ) žije v kanálech. Máme tu zajímavý nápad jako " předání pochodně ". Ten je ale né zcela využit. Ve finále to vypadá že Halloween (2018) bylo 15 minut slávy Davida Gordona Greena.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Speak No Evil to bude mít u diváků těžké. Na jednu stranu jde o skutečně dobrý hororový thriller s podmanivou hudbou, skvělými herci a solidní režií. Jde ovšem o specifický snímek, který se nezavděčí mase diváků. Pokud čekáte lekací a krvavou blbinu, jděte jinam. Snímek pomalu buduje atmosféru, která houstne. Také začíná jako rodinné drama o stereotypu aby se v druhé polovině přelil do psychologického thrilleru. Co filmu totiž jde ? Že do rozuzlení nevíte na čem jste. Co je s klukem ? Neděje se to nějaké postavě v hlavě ? Kdo jsou ti zlí ? A je vůbec někdo zlý ? Na to už odpoví snímek sám.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Rozhodně se musí ocenit snaha o inovaci a stylizaci. Také praktické efekty nakopávají zadek všemu MCU CGI. Největším kladem je samozřejmě pocta Universalovským hororům ála The Wolfman, Dracula, Frankenstein nebo The Mummy. Bohužel ale Werevolf by Night stále moc nepřekračuje hranici MCU. Trailer totiž láká na čistokrevný retro horor, což to není. Škoda.........scény se svítícíma očima nebo proměna opravdu potenciál mají. Pořád ale je tam znát to MCU. Zejména když z Man- Thinga udělaly takřka mírumilovné stvoření. Ve finále je tento speciál pouze hříčka, která je zabalena do lákavého obalu.

Monstrum (2022) (seriál)

Žádný seriál ve mě nezanechal tolik pocitů jako právě Monster- The Jeffrey Dahmer Story. Od první epizody seriál skvěle střídá žánry krimi/thriller/horor, aby se v druhé polovině přelil do psychologického dramatu. A to opravdu silného dramatu. Nejvíce je to vidět na epizodě s Tonym, která je záměrně točena z pohledu oběti. Tolik emocí zvládne vyvolat jen málokterý film......u seriálu se to povedlo jen jednou ( finále + Eddie Stranger Things........čistě subjektivní věc ). Navíc herecké výkony jsou výborné. Zejména pak Evana Peterse v roli Dahmera. S Mindhunterem bych se nebál tuto minisérii označit za nejlepší thrillerový seriál. 100%

Thor: Láska jako hrom (2022)

Po uvedení trailerů jsem měl rozpačité pocity, leč stále jsem doufal v alespoň dobrou Marvelovku. První dva filmy jsou totiž srdcovky. Trojka byla jiná a už tam jsem cítil že se mi nelíbí kam směřují.......ale lhal bych kdybych napsal že jsem se nebavil. A to jsem spíše DC fanoušek. Ale Love and Thunder.......tím mě opravdu naštvaly. Jakože opravdu naštvaly. Těšil jsem se na regulérně nejosudější Thorovský film. Těšil jsem se na to že Thor s sebou ponese tíhu událostí předešlých filmů. Že se bude vyrovnávat se ztrátou přátel, nemocí Jane a ztrátou domova. Jediné plus představuje Gorr the Butcher v podání Christiana Balea. Ten byl skvělý, děsivý, jeho scény patří k nejlepším Marvel momentům ever........byli takřka hororové. Jenže to Disney a jejich trapná snaha o komedii celého Thora zabily.

Nene (2022)

Jordan Peele je jeden z nejlepších hororových tvůrců současnosti. Má svou specifičnost díky které zaručeně poznáte jeho film. Je jí atmosféra a bizardnost ( v dobrém slova smyslu ) a jeho filmy nejsou pro masy. Platilo to u Get Out, Us a u Nope to platí ještě více. Film divákovy nejde na ruku a naopak divák musí přistoupit na Peeleovu hru. A je to dobře. Peele není divácký zaprodanec. Taky platí že jde o úplně odlišný film. Get Out byl psycho-thriller, Us zase slasher. Nope je horor, sci-fi, thriller, drama, western a komedie dohromady. Vzdává poctu filmům jako Válka světů, Kovbojové & Vetřelci či Znamení. Co opět musím vyzdvihnout je perfektní práce s kamerou a zvukem, kdy máte pocit pozorovatele. Také oceňuji že vše stojí a padá na atmosféře a hercích. Daniel Kaluua a Keke Palmer podali výborné výkony a měli skvělou chemii. Nope rozhodně není film pro běžného mainestream diváka. Sází na jiné věci než blbosti typu Annabelle a je to dobře. Ve výsledku jde o skvělý a podivný žánrový expert s výbornými herci a skvělou režií. Je dobře že máme v současnosti režiséry jako jsou Jordan Peele, Ari Aster nebo Robert Eggers. Pro mě Král hororu rozhodně není James Wan, který jde příliš mainestreamovou cestou ale tito tři výše zmínění. Filmu dávám 10/10