Sucker Punch (2011) odpad!

snyder se před 10 lety rozhodl udělat něco jako film o ženách pro muže - a (nečekaně) je to absolutní odpad. nesledovatelný eskapistický brak začíná tím, že je mladá holka přivedena do blázince kvůli lobotomii. pak se k tomu přimíchávají vrstvy jejích výplodů fantazie: ať už o tom, že tancuje v bordelu, anebo bojuje ve válce. akční sekvence mají asi jakžtakž šmrnc, ale sexualizované superlolitky jsou k zaplakání. stupidní scénář nemohl udělat nikdo jiný, než pseudointelektuální bílý muž snyderových kvalit. běžte si radši zahrát něco na oblíbený konzole - tohle je totiž jak mokrej sen osmiletýho kluka.

Happy Feet (2006)

po subžánru live-action sportujících psů a akčních opic přišel koncept sportovních tučňáků. ale...proč? i pro děti je to absolutní nuda a utrpení. nemluvě o tom, že ten film i vizuálně stárne jako avokádo

Naisu no mori: The First Contact (2005)

bizarní epizodický příběh o: kytarovém muži, divných parazitických minimužících, odpalování mléka z mužské bradavky tenisovou raketou, a... musím vůbec říkat víc? koloběh emocí od nudy přes nepochopení do zmatení k udivení z absurdního mišmaše film skáče sem a tam, až vám z toho vybuchne hlava

Opři žebřík o nebe (2014)

slovenský fanatický antiLGBT farář se věnuje svým oblíbeným koníčkům: jezdí na koni a agituje. nemám ho v lásce, ale dozvědět se o něm víc/vidět ho jako lidskou bytost je koneckonců osvěžující. je ale pochybné, jestli si jeho žblepty zaslouží tolik pozornosti a mediálního prostoru. #jablkodženderu

The Butterfly Circus (2009)

na takovýhle věci nemám srdce, takže mě to nemělo za co chytit. když se chci nechat citově vydírat a morálně poučovat, radši se dívám na koťátka, než na postiženýho človíčka bez rukou a nohou. na podobné téma je řádově výš celovečerní Sloní muž od Lynche. pro mě absolutně bez hodnoty.

#Horror (2015) odpad!

literárně asi nejhorší film posledních 10 let. když člověk vidí tak špatné hodnocení, řekne si, že to možná bude tak špatné, až to bude dobré - ale ne. je to absolutní šílenost. banda malých holek se kyberšikanuje, jedna z nich je psycho sériová vrahyně (asi?), přičemž jednou za čas tam jako pokus zabít epileptika problesknou extrémně barevné vizuály s emojis. dialogy na sebe nijak moc nenavazují, děcka se tam furt navzájem urážejí, herecké výkony jsou totálně mimo a máte pocit, že to snad nikdy neskončí. postavit film na dětských hercích a message "bububu, technologie špatné" je tak dementní, až je to geniální...až na to, že vůbec.

Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone (2010) (hudební videoklip)

abych citovala klasika: what is this, a crossover episode? jde o nejvíc girlpower klip, chybí už jen britney spears

Maxim Turbulenc: Mach a Šebestová (1996) (hudební videoklip)

víc psychadelická ujetost než Climax. předjímá náznaky budoucí kultury, jako crossdressing anebo furries. maxim turbulenc zkrátka vědí něco, o čem se běžným smrtelníkům ani nezdá

Psychiatr (2018) (seriál)

//1. série//  Tenhle gulášek Peaky Blinders Sherlocka má určitě co nabídnout. Přinejmenším mrazivou dobovou jízdu podsvětím, tabuizované téma dětské prostituce, tak akorát povědomé skvělé herce, mysteriózní sériové vraždy... Osobně ale oldschool kriminální temnůstky moc nevyhledávám. Proto: subjektivně průměr, objektivně lehce nad.

Precious (2009)

silný a moc smutný příběh týrané obézní mladičké černošky. viděno na střední škole v kontextu hodiny náboženství s ponaučením "dejte si pozor, jinak takhle dopadnete". byť takhle společnost úplně nefunguje a film to i dává najevo (tedy je těžké, takřka nemožné, vymanit se ze situace, do které se člověk narodí), nedokážu přestat myslet na ubožáky jako jsem já, co to viděli jako mravoučný agitační ("buďte věřící, to vás spasí") kousek.