Ad Astra (2019)

Nádherná cesta po naší Sluneční soustavě. Akci tam moc není, ale vcelku to nevadí. SPOILER: Do poslední chvíle není jakoby jasné, co se stalo a největší překvapení vlastně je, že tam žádné překvapení není :D Vtipná scéna je, kdy Brad nastoupí při startu do rakety a posádka zabije nechtěně sama sebe :D Ve výsledku by mise skončila úplně stejně, i kdyby to neudělal :D Pokládám to za další prank ve scénáři.

Blood and Bone (2009)

Michael Jai White je v první řadě brutální korba, jakou jsem ve filmu snad ještě neviděl. Bojové scény jsou špičkové, ale to je asi tak všechno. Příběh v podstatě 0 a zřejmě by bylo lepší, kdyby tam ani žádný nebyl.

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Dokonalá vražda vypadající z počátku jako nehoda a po ujištění Colomba, že jde o vraždu, následuje další chyták. Důkazy 0. Motiv 0. Podezření chabé. Závěr geniální. Na konci mi vraha bylo skoro líto, protože je to fakt řízek :-) Celkově jeden z nejlepší dílů. V jeden moment jsem se škodolibě usmál, když policie měla volat manželce, že si má přijet pro tělo. Zajímalo by mě, pro jakou část měla přijet :-)

Duna (2021)

V kině to byl absolutní brutus. Když zazněla hudba, myslel jsem, že vylétnu ze sedaček. Přesně takové dospělácké scifi mám rád. Nemusím vidět potoky krve nebo naopak žvatlání pro děti. Konečně další scifi na úrovni nových Star Treků.

Život (2017)

Už jen hláška: "Já se nechci vrátit k těm miliardám blbečků." je za plný počet.  Jo a Calvin si dává Vetřelce k snídani :)

2 $ocky (2011) (seriál)

Po shlédnutí nejdřív s dabingem a pak s titulky mi je jasné, že pro pochopení všeho bych se musel v Americe narodit. Jen titulky zabijou 10% vtipu, dabing 50%. Opravdu co věta, to perla, ale 50% jsou dvojsmysly v angličtině, což se zkrátka přeložit nedá.

Blok 99 (2017)

V celku netradiční film (brutalitou, příběhem, koncem). Hlavní postava se občas chová nelogicky, ale budeme brát v potaz, že je to psychouš. Kapitán Amerika se dostal z nějakého důvodu do vězení a zapomněl si s sebou vzít prášky. Pak to takhle dopadá.

Návrat do budoucnosti (1985)

Normálně bych dal odpad, protože to není jako správné scifi založeno na potvrzených vědeckých studiích, ale přimhouřím obě oči :)

xXx (2002)

Viděl jsem už asi 5x a pořád mi to přijde neskutečně zábavné. O moc víc přehnané než agent 007 to zas není  :)