Zbouchnutá (2007)

Skrátit o niekolko minút je to jasných 5*.

Equilibrium (2002)

Film o svete bez emócií, v ktorom mi chýbali - prekvapivo - emócie.

King Kong: Deník režiséra (2005)

Vynikajúci dokument, ktorý napriek 3,5 hodinám je oveľa záživnejší, ako obyčajné polhodinové dokumenty na DVDčkách. Človek nemá šancu sa nudiť, lebo je tam toľko toho zaujímavého, či už o zvuku, o kostýmoch, o kamerách..., nič nepôsobí povrchne. A to všetko je ešte odľahčované rôznymi vtipmi, hlavne Jack Black je uvoľnený ako vždy, alebo útok Gandalfa. A pri poslednom dni nakrúcania, si budete rovnako ako štáb priať, aby sa natáčalo ďalej a ďalej, aby sa to nikdy neskončilo a aby ste mali stále čo pozerať. Na konci mi bolo fakt smutno, že je už po tom, ale nič sa nedá robiť. Osobne mi je ľúto, keď vidím všetku tú robotu a zanietenie, že nakoniec film dopadol, podľa mňa, iba ako priemer.

Televizní hrátky (2006)

Celkom zaujímavý film z prostredia výroby televíznych seriálov. Pre ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o výrobe takýchto seriálov je to povinnosť, hoci to určite nie je podané presne tak ako sa to naozaj robí. Je to však príjemný film, našťastie nie dlhý a našťastie aj dosť vtipný. Hercom ich roly sadnú, hrajú uvoľnene, hlavne David Duchovny je fajn a poteší aj výkon Gruffudda. Malý ale milý odpočinkový film. 70%

Oliver! (1968)

Muzikály mám rád a Oliver! je podľa mňa jeden z tých lepších. Herecké výkony sa mi páčili, hlavne Fagin a Bill Sikes boli dobrí. Oliver Twist bol taký, aký býva vždy, čiže pekný malý chlapec, ale ako postava je nezaujímavý. Rovnako aj jeho spev, nechápem prečo ho nechali predabovať dievčaťom (!). Kým som to nezistil, tak som myslel, že si asi zobral o niekoľko čísel menšie slipy. Oveľa lepší je Artful Dodger, tak herecky ako aj hlasovo. To hlavné na muzikáloch, čiže pesničky sú vynikajúce, napr. „I`d do anything”, „Who will buy” a ďalšie. Davové scény z niektorých pesničiek, často aj 8-minútových, sú úchvatné a hravo prekonajú čokoľvek aj z dnešných muzikálov. O to viac zamrzí, že keď sa nespieva je film oveľa pomalší a nudnejší, hlavne druhá polovica, v ktorej je len zopár piesní. Napriek tomu je to aj tak nadpriemerný muzikál. 85%

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Približne na rovnakej úrovni ako jednotka, len tento diel sa mi páčil viac. Nebolo to také zdĺhavé, boli tam niektoré pekné bitky a takisto dosť úmrtí. Len ten Hulk ostal nevyužitý, ale toho si možno nechávajú do tretieho dielu (ak bude).

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

NUDA. Dej prakticky žiadny a ani ničím originálny. Jednoducho treba vytvoriť partiu superhrdinov, čo ochránia svet pred emzákmi. Tí pravdaže pri svojej prvej misii pohoria a pohádajú sa, aby sa nakonci spojili a dokázali, že priateľstvo je nadovšetko. Animácia sa ešte dá, ale na fyziku sa tvorcovia už vybodli. To ale môže byť aj zámer. Taký typický zástupca direct-to-video.

Zpovídám se (1953)

Zaujímavý nápad, len škoda, že nie využitý úplne. Miestami dosť zdĺhavé, od Hitchcocka by som čakal viac napätia.

Kontakt (1997)

Posledná polhodina patrí medzi najemotívnejšie filmové zážitky môjho života.