Moje superbejvalka (2006)

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%

Eragon (2006)

Čekal jsem víc :)

25. hodina (2002)

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5.

Auta (2006)

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille.

Kung-fu mela (2004)

Podľa recenzií a propagačných materiálov som čakal, že to bude jedna veľká mlátička. To síce nie je, ale tie súboje sú aj tak veľmi dobré. Vidno, že je to robené na drátoch, ale komu to vadí keď je to zároveň aj zábavné. Najlepšia je jednoznačne scéna slepých citáristov.

Po krk v extázi (2004)

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné.

Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas (2000)

Toľko klišé v jednom filme, to snáď ani nie je možné. Tvorcovia chceli dať do filmu postavy, veci..., ktoré majú nejakú súvislosť so súčasnosťou. Ale je to blbosť. Tuším som sa dokopy zasmial až raz.

Ohnivý oceán (2004)

Prvá hodina je fajn. Zoznámime sa s hlavným hrdinom, ktorý si rád vypije (trochu mi to pripomenulo Posledného samuraja-ten bol ale lepší). Začnú sa závody, fajn. Potom sa to však začne zamotávať a čím ďalej, tým som sa viac nudil. Už som si myslel, že zaspím, ale našťastie prišiel záver a sním posledných 20 minút, ktoré sú naozaj super. Keby bol celý film taký, ako tých 20 minút, tak je to pecka. Nanešťastie ale nie je. Miesto pretekov sa tu dívame na nejakú čudnú romancu, ktorá ani nemá nejaké vyústenie. Treba však pochváliť Vigga Mortensena, ktorý svoju úlohu zahral presvedčivo a človek mu uverí. A aj ten kôň je dobrý :-)

Den nezávislosti (1996)

Nechápem čo sa na tom ľuďom nepáči. Možno to je príliš dlhé a nelogické jak sviňa, ale čo na tom. Všetci predsa vieme, aké filmy točí Ronald Emmerich. Príjemná oddychovka s výbornými trikmi a cool Willom Smithom.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera.