Nesvatbovi (2005)

Od začiatku až do konca jedna veľká sranda, s toľkými rôznymi postavičkami (dementný homosexuálny brat), že každá z nich by si zaslúžila viac priestoru, ale to sa zas nedá. Owen Wilson aj Vince Vaughn sú naprosto zohraní a dokonalí a na záver ešte Will Ferrell, ktorý je taký geniálny, až to ani nie je možné.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Veľké očakávania a nakoniec zatiaľ najväčšie sklamanie roka. Ale dalo sa to čakať. Príliš rýchlo natočené, len aby ešte vyžmýkali nejaké peniaze. Priemerná réžia, herci tiež dosť slabí. Najlepší jednoznačne Paul Bettany a Ian McKellen. Zvyšok je zas len priemer. Alfred Molina a Jean Reno sú len slavné mená lebo nemali moc čo hrať. A teraz kTomovi Hanksovi. Na ňom mal celý film stáť, ale nestalo sa tak. Kopu jeho dialógov vyznieva strašne papierovo, ničím to neozvláštňuje. A najkrajšie a najlepšie dve scény s ním, aj z celého filmu, sú dobré hlavne preto, lebo je tam nádherná hudba (v obidvoch rovnaká) Hansa Zimmera.

Růžový panter (2006)

Až také zlé to zas nebolo. Aj keď na kvalitu a najmä vtipnosť pôvodných panterov to určite nemá. Steve Martin sa síce snaží, ale Peter Sellers to jednoducho nie je. Ale zasmiať sa dalo. Asi tak 5 krát :-)

Vesnice (2004)

Je síce pravda, že je to jeho asi najslabší film z posledných štyroch, stále je to však nadpriemerný zážitok. A to hlavne vďaka nádhernej hudbe, ktorá skvelo dopĺňa príbeh. Najmä v scéne, keď prvýkrát prichádzajú Tí, o ktorých nehovoríme. Herecké výkony sú taktiež vyborné, hlavne predstavitelia oboch hlavných postáv odvádzajú skvelú prácu.

Vřískot (1996)

Celkom fajn horor. Nie sú tam žiadne nadprirodzené srandy ako zombíci, alebo upíri, alebo podobné hovadiny. Iba obyčajný šibnutí amíci. Najviac som ocenil, že pravidlá hororov potvrdzuje a zároveň sa z nich vysmieva, keď o nich hovorí. Celkovo fajn film.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Vynikajúca animácia, vďaka tej plastelíne je to krajšie ako Pixar.Vtipy absolútne geniálne, občas som sa úplne šúlal, jemné náznaky hororu, v niektorých scénach naprosto dokonalé. A záver ma úplne dorazil. Gradácia jak sviňa, dokonca aj napínavé (ten záporák nie a nie prehrať). Neviem, čo ešte k tomu dodať. Jedine ak - dokonalé.

Krvavý příliv (1995)

Nebolo to zlé, herci boli super, ale nejak ma to nedokázalo vtiahnuť do deja. Najlepšia bola jednoznačne hudba.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Je to skôr tak na 3,5, ale dobre. Kvalitný herci a dobrý námet, ale mohli z toho vyťažiť viac. Občas dosť zdĺhavé.

Sám doma a bohatý (1994)

Nasilu vyrobené "pokračovanie" na zarobenie zopár bubákov a úplne zbytočné.

Maska (1994)

Jeden z najlepších komediálnych filmov Jima Carreyho. On masku ani nepotrebuje, on sám je maska.