• Pohádka

Mé jméno je Nikdo (1973)

skvělé scény se střídají s úplně špatnými, a tak to běží celý film

Legenda o živých mrtvých (1971) (seriál)

poměrně zajímavý příběh je orámován špatnými hereckými výkony, což je s podivem, protože herecké obsazení je výtečné

Hledání opravdového boha (2017)

chtěl bych jednoou potkat toho člověka, který má potřebu název filmu do češtiny předělat a vložit do něj nějakou svoji myšlenku, místo toho, aby to prostě jenom přeložil. a zeptal bych se PROČ?

Svět zítřka (2004)

Vizuálně do všech detailů naprosto úchvatný film. Spousta filmařských vtípků. Herci hrají dokonale ve stylu filmu. Bohužel obsahově je příběh jeden velký nesmysl a slabota, chvilkama jsem doslova trpěl. Škoda ...

Tunel Omega (1982) (seriál)

nuda nuda šeď šeď

Nůž pro všechno (1974) (TV film)

Tak tohle se moc často nevidí. Docela zajímavý příběh s nečekanou pointou, který je totálně zabitý prkenným a málo uvěřitelným projevem všech hlavních postav. Konkrétně o hlavním detektivovi jsem si dlouho myslel, že to je jenom nějaký podržtažka a že ten pravý teprve přijde (možná by stačilo prohodit oba policisty a nechat Rusevovi trochu svobodu).

Svět patří nám (1937)

Za mě zklamání. Ani vlastně nevím, jak bych popsal obsah filmu, přišlo mi to o ničem. Možná kdybych žil v předválečné době, tak bych to cítil jinak. Dal bych jednu *, ale druhou přidám za scénu z granátem a za písničku Svět patří k nám, která pro mě tak nějak patří k té době.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Miluju, když si Britové dělají srandu z Francouzů

Cesta hlubokým lesem (1963)

Velmi velmi dobrý film, který plasticky a do hloubky popisuje osudy lidí na vesnici během kolektivizace. Snad poprvé ve filmu z této doby vidím, že komunista nemusí být jenom dobrý a že sedlák (kulak) může být nespravdlivě pronásledován. Nabízí se srovnání s filmem Všichni dobří rodáci, který mám sice  rád, ale vždycky mi připadal takový trochu schematický. Film Cesta hlubokým lesem nabízí postavy, které se v čase vyvíjí a určitě nejsou jednoznačné. Překvapujeme, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel a narazil jsem na něj náhodou.