Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nízkorozpočtová legrácka s triky z osmdesátých let, ale opravdu povedená. Seth Rogen potvrzuje roli baviče. Doporučuji, když se chcete uvolnit u vtipných hlášek, milých hereckých výkonů (myslím, že se u toho pořádně všichni vyblbli) a zajímavé pointy. P.S.chudák Rihanna a škoda, že nedostal více prostoru můj oblíbenec Michael Cera

Šmejdi (2013)

Pět paní režisérce Dymákové za snahu něco zlepšit, něco důležitého sdělit společnosti, něco zkritizovat. Film upozorňuje na to v jakém rozkladu je naše společnost, kultura prodeje a kam až zajdou společnosti v honbě za ziskem. Příšerné, šílené, hnůj a absolutní neúcta k stáří a k lidem jako takovým. Tito šmejdi, firmy a jejich prodejci jsou primitivní sobci s agresivními sklony, násilníci a vřed lidstva. Škoda, že nemáme tu moc s nimi zatočit. Vše ale začíná v rodině v nezájmu příbuzných o seniory o prarodiče nezajímáme se o budoucnost o to co čeká nás až budeme staří. I kdybychom si vzali jen jediné jednoduché poučení z tohoto filmu a třeba jen zavolali svému prarodiči, nebo se stavili na návštěvu, nebo jen pomohli sousedovi seniorovi s nákupem nebo se jen zeptali na jeho problémy. Pak měl tento film smysl. Děkuji a doporučuji všem kromě šmejdů k shlédnutí.

La cara oculta (2011)

Velice, ale opravdu velice povedený kousek. Zajímavá zápletka, spíš psychologický film než horor. Do detailu promyšlený scénář. Vřele doporučuji

Odpojit (2012)

Tady je všechno správně, na správném místě, ve správnou dobu, se správnými lidmi. Pro mne překvapení roku, hluboké, promyšlené, dotažené, syrové, surové, pravdivé, jeden příběh přebíjí druhý svou silou a všechny budiž propojeny jemnou nití souvislosti. Nádhera. Konec pomaloběžná kamera, nedalo se to udělat lépe, gigantická muzika včetně nekonečně nejlepších Sigur Rós, snímek nekončí happyendem, avšak snad s příslibem porozumnění a pochopení a návratu k opravdovým hodnotám. Geniální dílo, pro mne bez chyby. Děkuji a vřele vám všem ze srdce DOPORUČUJI

Podfukáři (2013)

Zmatený, podivný, režijně nezvládnutý, promarněná příležitost. Nepovedlo se, nelíbilo se mi to a nedoporučuji k shlédnutí

Would You Rather (2012)

Primitivní, jednoduchý, přímočarý v některerých fázích až trapný film s neherci. Od začátku odhadnutelný obsah i konec. Nedoporučuji

Stud (2011)

Citlivé, neurážející, silné, dráždivé, hluboké, vzrušující, zajímavé, jiné, s dobrou muzikou a zajímavou atmosférou. Doporučuji

Velký Gatsby (2013)

Hodně barevné, výpravné, slušně zahrané, pěkná muzika, jen tomu scházelo něco, co by tomu dalo švunk, drive. Pestrobarevný spektakulární spektákl, jak už jsme od Luhrmanna zvyklí. Dobré, ale ne úžasné, pěkné, ale ne překvapivé. Doporučuji, ale nečekejte zázrak

Tohle je válka! (2012)

Sympatická blbůstka, milá, veselá a pitomá. Odpočinkový film s prima herci a krásnou Reese. Pokud je venku ošklivo, prší a je zima, zahřeje vás tenhle film svojí jednoduchou vřelostí. Pro někoho blbina, pro mne citlivá pohodovka. Doporučuji, příjemné překvapení

Iron Man 3 (2013)

Po slabé dvojce ještě slabší trojka, dalo se to očekávat, snaha o digitální nádheru u mne zklamala a já se nebavil.. Otřepané a opakované vtípky dobrého Downeyho nic nezachrání, Don Cheadle hraje osmé housle a jakoby dostal roli jen jako nutný job a Paltrow je taky nějaká povadlá. Doufám, že sérka tímto končí, protože si nedovedu představit, jakou blamáž by si pro nás američtí tvůrci připravili příště. Nevím jestli film doporučit, spíše ne a to jdu hodně proti proudu.