Konec zločinu v Americe (2020)

V prvom rade, na to ako je tu percentuálne zhejtovaný tento film som čakala absolútnu katastrofu. Ale ono to až taká katastrofa úplne nebola. Čo filmu veľmi uškodilo sú dve veci - 1. dĺžka, tam mali ubrať dobrých 45 minút a 2. nedomyslenosť niektorých scén. Bod 2. sa týka hneď viacerých situácií, napríklad keď sme vedeli že idú kradnúť, ale doteraz vôbec neviem ako, prečo, čo vlastne idú všetko spraviť a čo tým získajú. Proste, chýba tam vysvetlenie. Rovnako mi chýbalo trochu viac nasýtiť diváka informáciami o tom čipovaní, keďže to podľa mňa malo tvoriť základ filmu od ktorého sa všetko ďalej odvíja. Celkovo to ale bol relatívne pozerateľný počin s myšlienkou, ktorej prevedenie sa niekde zaseklo. Nuž nevadí, rozhodne si to však nezaslúži len 32%.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Až mi je ľúto, že sa s dvojicou Riggs & Murtaugh musíme po tejto časti rozlúčiť. Rozhodne by si zaslúžili viac priestoru. Jet Li ako šikmáč mi v tomto filme absolútne neprekážal. Ba naopak, dodal tomu šťavu. Veď kto dokáže vybaviť druhého bojovníka len jednou rukou. On a (skoro) ja :). A to teda skutočne nie je jednoduché. Zase sme dostali požadovanú dávku humoru aj akcie. A na konci jednu veľkú šťastnú rodinu. Ja som jednoznačne spokojná s touto sériou a neviem sa dočkať ďalšej :)

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Dať do smútku niekoľkoposchodovú budovu len preto, že si chcem dokázať, že prestrihnem správny káblik, to je také Riggsovské. Ani sa nečudujem, že ich na čas prevelili. Ale samozrejme ani to ich neodradilo, aby nenaďabili na nejakú podozrivú nekalosť, v prípade ktorej bol opäť vhodný čas povoziť sa na idúcom aute, najlepšie zvonku. Zloduch mi bol maximálne nesympatický, a tým pádom teda vybrali dobre. Všetko hralo, vtip neubudol a čo oceňujem, nepremenil sa na taký ten trápny humor, ale divák sa skutočne baví. Stále viac a viac zbožňuje toto policajné kombo a všetkých na nich napojených, od rodiny, zvierat, Lea atď...

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Diplomat nediplomat, Murtaugh ho vybavil excelentne. Opäť fantastické policajné kombo, ku ktorému pribudol nový nepolicajný člen. Riggsove kúsky sú nezabudnuteľné, od scény so záchodom, autom, ktoré sa "tam zmestí" ale teda nakoniec sa trocha nezmestilo, po jeho schopnosť udržať sa na všetkom idúcom a zdá sa, že to robí s obľubou. Nečudujem sa, že si Smrtonosná zbraň získala toľko fanúšikov. Pridávam sa k nim :)

Smrtonosná zbraň (1987)

Kde našli týchto dvoch to mi bude asi do smrti záhadou, ale nič lepšie spraviť ani nemohli. Dokonalé spojenie zodpovedného pána v rokoch a šibnutého sociopata schopného urobiť komukoľvek čokoľvek. Riggs sa krásne začlenil do celého kolobehu Murtaughovho života a platí to aj naopak. Odovzdali si navzájom to najlepšie čo mohli a pre nás vytvorili fantastickú vtipnú dvojicu v rámci akčného žánru. Filmu absolútne nič neuberá na kvalite ani to, že sa jedná o trošku starší kúsok.

Můj příběh (2020)

Čítala som aj knižku. Tá ma primäla k tomu, aby som si pozrela aj dokument. Ja Vám neviem, ale ja to tej Michelle žeriem. Všetko, od prvého po posledné slovo. Musel sa jej masakrálne zmeniť život po tom ako sa jej muž stal prezidentom. Zmeniť tak, že si to ani len z percenta nevieme predstaviť, ale tak áno, s tým asi musela rátať, keď bola manželkou jedného z najmocnejších mužov planéty. Taktiež vnímam aj to,že zrejme nemala jednoduchý život a svoj úspech si proste vydrela sama (vydaj za Baracka nerátam, hovorím o jej kariére pred ním a aj počas života s ním, kým nebol politikom). Myslím (a pevne verím, že mám pravdu), že Michelle ešte nepovedala posledné politické slovo. Uvidíme.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Wau wau wau...tak toto bolo ono.Vtip (v správne nadávkovanom množstve), premakaná akcia od lietadla, cez motorky, až po letiace autá, vrtuľníky a neviem čo všetko. Proste náklad. Takto má vyzerať akčný film. Mali mu hneď veriť, že Syndikát existuje, ale tak no, nakoniec im to vysvetlil a Syndikát vybavil. Ethan a jeho team sú proste páni (a dáma). Fantázia.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ale áno, liezť po budove len tak v rukavičkách, nechať vybuchnúť Kremel, to by som zaradila do takej tej kategórie, že "v pohodke". Páči sa mi zostava okolo Ethana, aj nový člen teamu. Osud to tak pekne namiešal a každá z postáv ma baví. A ako vybavili Rusákov, no jedna báseň...Od dielu k dielu ma Mission Imppossible baví stále viac a viac. Ok, dvojku nerátam, to je omyl a reklama na šampón, ale tiež sa to nejakým spôsobom radí do tejto série, i keď by som sa vôbec nečudovala keby to nejakým spôsobom vyradili. Štvorka je v porovnaní s dvojkou kinematografický skvost storočia. A v neposlednom rade veľmi vydarený akčný film.

Mission: Impossible III (2006)

Tie tváre, ich strhávanie, to ma nikdy neprestane baviť. A asi ani to ako Ethan je otrieskaný o všetko okolo seba, ale on sa proste postaví, otrasie a ide sa ďalej. Ale akože fakt králičí packa? To tomu nemohli dať prozaickejší názov? No ja neviem, z dákeho zajaca, a už vonkocnom z jeho nohy by som asi nakakané nemala. Čo tam po tom, že je to zbraň čo môže vykynožiť pol zemegule. Zase raz mali premakanú akciu, o tom niet pochýb, a toto je asi prvý diel z Mission Impossible o ktorom som si povedala, že áno, že pecka.

Sázka na nejistotu (2015)

Téma vskutku zaujímavá, teda pre mňa zaujímavá. Vznik realitnej bubliny a následná hospodárska kríza, ktorú vyvolala, to nebolo len tak, zo dňa na deň. Očividne išlo o systematický, dlhoročný proces a nečakane, zase s cieľom, aby sa niekto nabalil. Aké nečakané. Celým problémom filmu je však nekončiaca rozťahanosť čo v konečnom dôsledku prerastá do nudy. A z nudy ho nevytiahli ani zvučné mená. Ako ďalšie mínus vnímam to, že pokiaľ nemáte aspoň základné znalosti (ok, možno trocha viac než základné) o finančných nástrojoch a ich podstate, film vám zrejme veľa nepovie. Nebudete mu jednoducho rozumieť a autori si nedali veľa námahy s tým, aby to spracovali pre diváka zrozumiteľnejšie. Takiež som niekedy mala problém porozumieť, a to dokonca viem čo sú swapy :-)