Atlas mraků (2012)

Nádherný film, který oslní jak fanoušky tvorby bratrů (sester) Wachowských tak milovníka dojemných filmů. I přes svoji dlouhou délkou přes dvě hodiny a třičtvrtě stojí film za shlédnutí. Naprosto krásných šest příběhu, které divákovi přinesou radost a smutek. Rozhodně doporučuji 10/10.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Druhý díl novodobé série Star Trek mě opravdu natchl - akce od začátku do konce. Opravu celá tato série o nové Star Trek sérii je dobrá, ale tento díl se mi ze všech těch dílů nejvíc líbí. Opravdu doporučuji - 10/10.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Druhý film o Aktech X u mě nedosáhl takového nadšení jako seriál samotný a první film. Dalo by se to klidně nazvat pouze Chci uvěřit. V tomto film kromě člověka jasnovidce který vidí do budoucnosti není skoro nic co patří do Akta X.

Spalující touha (1999)

Poslední Kubrikův film mě opravdu neohromil. Kubrick do svých filmů vždy dá nějakou otázku. Jako například v Osvícení jestli se staré zlocmuze vrátit? A otázka tohoto filmu je co dělají manželé když se už jaksi nebaví. Opravdu podle mého slabý film od skvělého režiséra.

Krvavý diamant (2006)

Dobrodružný příběh o tom, že i za nalezeni diamantu vás v Africe můžou zabít. Politické drama o nucených pracích v afrických diamantových dolech a o chlapovi, který za ten diamant může dostat možnost odejít z afrického kontinentu. DiCaprio a Hounsou ztvárnili dvojici kdy jeden chce najít rodinu a druhý mu chce diamant vzít. Napínavý příběh od začátku do konce.

Králova řeč (2010)

Příběh o tom, že i člověk který trpí vadou řeči se může naučit nekoktat. Britové tyto historické filmy jako např. Nejtemnější hodina dokáží udělat takovou formou až se ten film získá nominaci/ či výhru Oscara. Opravdu výborný britský film.

Kmotr II (1974)

Coppola si opravdu dal záležet na tom, aby ve filmu bylo řečeno hodně o rodině Corleonovců což také naznačuje délka filmu přes 3 hodiny napínavé akce. Dle vlastního uvážení musím říct že se mi toto druhé pokračování líbilo více než první. Rozhodně doporučuji - 10/10.

Osm hrozných (2015)

Na plný filmový rozjezd si pravý fanoušek westernu musí počkat až po hodině a půl. Tarantinův slabý western oproti Djangovi . V podstatě jediné o čem je tento western o chatce někde v horách a co se tam za celý den stalo, kdo chatku navštívil a odešel živý nebo byl vynesen. Opravdu slabý western - 4 hvězdy.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Naprostý bombastický zážitek jaký může čekat u filmu od Stevena Spielberga, naprsoto okouzlující efekty - napínavý příběh, který diváka nenechá vydechnout. Nejlepší jsou odkazy na filmy - Osvícení, Návrat do budoucnosti, Terminátor 2 a spoustu jiných.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nejlepší sci-fi akce ve filmu! Rozhodně! První díl mě hodně dobrý rozjezd ságy, ale tento je podle mého nejlepší film ze ságy. Arnold Schwarzenegger rozjel akci podruhé tentokrát za hodnou verzi T-1000 se skvělými hláškami a efekty.