Pomsta (2019)

Jsem překvapen! Je neuvěřitelný že scénář má hlavu a patu. Režisér Jesse V. Johnson letos natočil již jednu akčňárnu, a to Triple Threat, která byla fajn, díky silnému obsazení, jsem tomu dal 4*, ale scénář a celá zápletka nebyla nějak zajímavá. Ale tady je to jiný kafe. Možná i proto že si Johnson zároveň napsal scénář sám, takže nejspíš v tom tkví úspěch. Od začátku to má ten správný akční spád. Scott Adkins je v hlavní roli sakra přesvědčivej, jeho výkon byl moc dobrý. To jak se celý děj prolínal skrz vysvětlování, co se dělo v minulosti, bylo dobře dynamický, a mělo to hlavně dobré tempo, díky kterému se film zbytečně netáhne, a nenudí. Závěr, byl prostě ten správný nářez, který mohl mít možná o něco lepší choreografii, ale je to sakra dobrý akční béčko, který je neskutečně fajn, a hlavně koukatelný. Dávám po dlouhém uvážení plný počet *****! Paráda :-)

Smrt ve tmě (2016)

Úžasně natočený thriller, který vás nenechá vydechnout. Režisér Fede Alvarez je extratřída, skvělá řemeslná práce. Obsazení je fajn, a hlavně Stephen Lang si to neskutečně dává. Celá zápletka je možná známá, ale okrást slepého může, není sranda. Hudba tomu dodává tu správnou atmosféru. Velký plus dávám za noční vidění, ta pasáž byla peckovní. Jsem zvědavý jestli bude pokračování o kterém se delší dobu mluví, a hlavně mně zajímá jak to bude pokračovat. Jeden z top hororů současnosti! Velký palec nahoru!

Polar (2019)

Mohlo to být mnohem, mnohem lepší. Tvůrci vsadily především na vizuál, neonová barva je to hlavní co si nejspíš odnesete z filmu. Scénář, režie, není nic co bychom už neviděly. Nemá to ten šmrc, akční scény jsou dobré, kamera přehledná, bohužel žádná výrazná hudba. Co se týče vizuálu, tak estetika je hnusná, barvy k sobě nesedí a hlavně to působí špatně. Mads Mikkelson je tak jako vždycky super, a vlastně on a Matt Lucas tu něco hrají, ostatní nic moc. Fanoušci seriálu Vikings potěší obsazení Katheryn Winnick na kterou je pěkný pohled, bohužel jak už jsem řekl, ostatní včetně jí, nemají co hrát. Brutalita scén je povedená, při jedný scéně jsem musel obracet oči, bylo to nepříjemný. Konec mně ale naštval, protože to bylo tak urychlený až jsem nevěřil vlastním očím. Mohly to udělat podobně jako John Wick, jeden proti všem, ne oni to udělají takhle, meh.... Má to pasáže které jsou zbytečné, nudné, a i když v těch scénách se prohlubuje vztah mezi Madsem a Hudgens, nezajímalo mě to. Škoda, tenhle film měl potenciál.

Insidious (2010)

Opět James Wan, a opět je to super! Co musím hned vyzdvihnout je příběh, to se hodně povedlo. Velmi zajímavý, a u dnešních hororů výborný, protože v současnosti vznikají především horory typu, polekat diváka atd. Tady je to ale výborně zpracovaný. Wanova režie jako vždycky skvělá. Výborně buduje atmosféru, plus výtečné lekačky, které jsou dobře vymyšlený, a hlavně dobře načasovány. Celý děj filmu mně neskutečně pohltil, a to je u filmu velmi důležité. Herecké výkony jsou velmi dobré, nejvíc mi sedla postava Elise v podání Lin Shaye, zbytek byl fajn. Vizuál je takový, až dá se říct zastaralý, nebo spíše bych řek, suchý. Tím myslím, že tu není žádná pěkná barva, jen tmavý obraz, který dodává atmosféře tu správnou šťávu. Aspoň já jsem to tak viděl. Hudba, neboli zvuk, jsou velký plusy, které se povedly na výbornou. Co se týče vzhledu duchů, tak všichni měly něco díky čemu byly creepy. Líbili se mi scény s tím červeno černým démonem. Závěr filmu hodně překvapil, bylo to krásně mrazivé, to mám moc rád, takže velký palec nahoru! Jedná se o skvělou duchařinu, kterou by fanoušci hororů neměly zmeškat. Jsem zvědavý na druhý díl. Díky konci mám na to právo!! :)

Sedm (1995)

SENZAČNÍ THRILLER!!! David Fincher je mistr ve svém oboru. Zápletka, postavy, kamera, hudba, scénář, režie a ta nervy drásající atmosféra, dělají z tohohle filmu FUCKING MASTERPIECE!! Brad Pitt a Morgan Freeman podávají skvělý výkon, plus samozřejmě i Kevin Spacey, který se sice ukáže až v závěru, i tak předvedl jaký je to PAN herec. Kdybych měl tenhle film nazvat jednou větou " Nervy drásající thriller s šokujícím vyvrcholením". NEJLEPŠÍ FILM CO JSEM KDY VIDĚL! Společně s Pulp Fiction má obří srdcovka! Tohle se prostě musí vidět! - What's in the box?

Útok z hlubin (2018)

Kámoš byl na tom v kině, a jelikož má tenhle typ filmu rád, tak ho označil za to nejlepší z roku 2018. A má zvědavost tak byla velká. Jenže nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal, a až teď jsem se k tomu konečně dostal. A bylo to tak dobrý jak říkal kamarád? Nejlepší roku rozhodně ne, ale mega moc se mi to líbilo. Je to skvělý akční béčko, který neurazí. Zápletka může znít k smíchu, ale asi tak nějak by mohla začít 3. světová válka. Ano válka, přesně o tohle ve filmu jde. Od začátku až do konce to má rychlé tempo, takže se nenudíte, paráda, neříkám že mi vadí nudné pasáže, ale tenhle film to má správně udělaný. CGI triky nejsou dokonalé, ponorka vypadá někdy jak ze hry, ale není to tak moc hrozný aby jste obracely oči během sledování, ne, je to fajn. Akční scény vypadají béčkově, aspoň teda některé, ale je to tak dobrý, že tomu odpustím leda cos. A teď se dostávám právě k věcem, které nejsou dobré, a nebo zkrátka laciné. Předvídatelné scény, jejich jen pár, nesrovnalosti, jsou jen malé ale i tak, či postava Gary Oldmana, která mi přišla, že tam byla jen na o krasu. Ale tohle všechno mi vůbec nevadí, protože to rychle odsýpá, nenudí, a má to tu správnou akční atmosféru. Gerald Butler sympaťák, který mně bavil. Není tam nikdo kdo by mi přišel hrozný. Hudba není zrovna taková, že bych si ji poslouchal, ale i tak dodává daným scénam, ten správný tón. Závěrečná scéna na ponorce mi udělala úsměv na tváři. Neberte tenhle film vážně a budete se bavit, já se bavil královsky! Blu-ray disc? Možná si ho pořídím. :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Skvělý mysteriózní thriller v režii začínajícího Jamese Wana! Výborně napsaný scénář, který dokáže udržet diváka u obrazovky až do konce, protože tolik otázek v danou chvíli, ta mysterioza, je prostě skvělá. Filmu bych nejspíš dal spíše 4*, ale ten ZÁVĚR lidi! JE GENIÁLNÍ! Aspoň teda pro mně, nevím co ostatní. Plus musím vyzdvihnout SOUNDTRACK který zazněl právě v tom závěru, a právě proto jsem to nazval slovem GENIÁLNÍ - ( https://youtu.be/hWaNoK3gN6M ) - pecka! Každopádně myšlenka filmu je originální, a ty pasti jsou prostě úžasně vymyšlený. Bavil jsem se, a proto musím doporučit ostatním. :)

My (2019)

Film který jsem měl ve svém žebříčku nejočekávanější filmy roku 2019, a jak to dopadlo? Jordan Peele mně zklamal, ale nejsu si furt jistý jestli je to dobrý film a nebo průser. Každopádně po filmu Uteč přichází, jak už jsem řekl, zklamání. Prvních pár minut nenabízí žádnou zábavu, jako například atmosféru, prostě nic. V této části film ztrácí, a dokonce jsem zapomněl že se jedná o horor. Větší vzrušení přichází až v 35 minutě, kdy konečně potkávají sami sebe. Tahle část byla skvělá. Kamera působivá, to má Peele pevně v rukou. Herci perfektní, hlavně Lupita Nyong'o, která je fantastická! A ten soundtrack lidi, neskutečně posouvá tenhle film výš. SOUNDTRACKY ( https://youtu.be/eyYvWjrp2yY, https://youtu.be/1idEVy_qH8c, https://youtu.be/UOxAXTr9RPY, https://youtu.be/h5xQR9SiT-c ). Hlavní věc co lidi určitě zajímá nejvíc je myšlenka filmu, neboli pointa toho všeho. A přiznám se, vůbec jsem to nepochopil, možná mám nízké IQ, ale fakt jsem to nepochopil. Nicméně každý v tom může vidět něco jiného, já byl ale zmaten, totálně. Filmu bych ale nevyčítal tu myšlenku, ale chování postav, nebo nedotaženě myšlenky. Další věc co bych vytkl, jsou komediální prvky, to kazilo atmosféru,, která mi přišla až někdy nulová. Je to originální to se musí nechat, narozdíl od dnešních hororů. Když to tak shrnu, jedná se po filmu Uteč zklamání od režiséra Peela, ale je to působivé, a zas taková katastrofa to není. Hodnocení 3,5. Ale příště pane Peele bych si přál atmosferický horor, prosím!

Ghost Rider (2007)

Průměrný komiksový film, který táhne především Nicolas Cage. Hudba velice dobrá. Scény s Ghost Riderem, hořící motorka, hořící kůň, první přeměna na Ridera, či scéna ve vězení jsou působivé scény, které jsou cool. I ti záporáci nejsou špatní. Co bych hlavně vytkl je romance mezi Cagem a Mendes, to mi prostě nesedí. Jinak se jedná o fajn film který určitě neurazí, ale zároveň neohromí natolik abych to viděl hned znova. Lepší 3*. :)