Něco z Alenky (1988)

Tak tenhle styl vyprávění mně těžce nesedl. Zpracování velmi výjimečné, ale strašně nudné.

Star Trek (2009)

I jako naprostému Startrekovskému analfabetovi se mi tento film mimořádně líbil. Takže pokud si někdo z vás pořád ještě není jistý, zda ho film bude bavit, i když zrovna není fandou Star Trek série, můžu navrhnout jen jednu věc... Pěkně se usaďte, rozdělejte chipsy a colu a konečně to zapněte!!

Staré pověsti české (1952)

Na moje gusto trochu moc zpívání a málo povídání. Jako cizinec bych se o českých pověstech nedozvěděl nic.

Neúplatní (1987)

Čekal jsem hodně - perfektní režisér, hvězdné obsazení, zajímavý námět. Dostal jsem úlysné klaďáky Kevina a Seana, nedotažené filmové momenty (myslím filmové paradoxy) a hroznou hudbu. Jindy precizní Morricone si musel snad něco šlehnout. Jednoznačně nejvíc mě nasrala scéna s kočárem, to už jsem myslel, že to vypnu.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Abych byl upřímný, byl to film, u kterého mně bylo místy špatně. Špatně z bezmocnosti. Syrové drama, jež vyžene vaše vnímání místy až na samý vrchol!

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Zajímavost: těsně před 40. minutou filmu zazní ústřední melodie z Jamese Bonda. Možná je to jen náhoda, ale dost mě to překvapilo.

Upír Nosferatu (1922)

Velmi ponurý a zajímavý film, který už však svojí délkou dnešního diváka neosloví v takové míře jako kdysi.

Pařba ve Vegas (2009)

Dobrá komedie, ale ten námět už je přece ohranej. Navíc nijak moc prokreslenej příběh - vlastně toho za tu noc až tak moc neprožili... Když o tom teď přemýšlím, možná se mě víc líbilo Hele vole, kde mám káru... (i když je to hrozná blbost, ale ten příběh se mě zdál rozsáhlejší)

Křižník Potěmkin (1925)

Hezký no, ale co mám hodnotit, zpracování filmu nebo historickou událost? Z hlediska zpracování filmu a ukázky toho, co se tehdy odehrálo, je film opravdu dobrý. Ale ideologii, kterou tato skutečnost odstartovala, a to, jak si ji mnozí mocnáři vysvětlili, se mi opravdu hnusí. Spojením těchto dvou náhledů dávám v hodnocení přenost zlaté střední cestě, i když historicky vzato je pro mě tento fim žumpa!

Tajemná řeka (2003)

Velmi dobrý a zajímavý film, ve kterém opravdu do poslední chvíle nevíte, co s vlastně stalo. Trochu rozpolcení mám jen z posledních pár minut, které mi přišli docela zbytečné - asi 5 minut keců a skutků o ničem.