Krok za krokem (1991) (seriál)

Je to dost schematické, vždy s nejakým tým ponaučením a zaškatulkované postavy u ktorých sa dá veľmi často predvídať chovanie a ich gagy sa opakujú donekonečna ale úlohu nenároného rodinného seriálu to zvláda a napriek záporom, ktorých je asi viac, to pobaví a príjemne zabije 20 minút. Dana má svoje čaro, Frank, Mark, JT tiež pobavia a zvyšok tiež ale tí zvyknú liezť aj na nervy.

Pupendo (2003)

Aj keď sú to pre mňa akési druhé o málinko slabšie Pelíšky, tú jednu* z absolútneho nestiahnem:) Super!

8 MM (1999)

Výborný thriller u ktorého by som možno trošku skrátil stopáž alebo zahustil scenár ale to úplne zastiera záver pri ktorom som s Tomom sympatizoval, pretože väčšina kladných hrdinov sa vo všetkej svojej čestnosti nezachová tak ako by sa mali ale tu nadelil tak ako mu jeho vlastné svedomie a morálka kázala..

Pippi na útěku (1970)

Ťažko hodnotiť film ktorí je určený prednostne pre diváka ktorí ho s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde na čsfd ohviezdovať, ale kedže viem že som to svojho času úplne žral, tak za 5. Pippi je skvelá rozprávka plná zaujímavých dobrodružstiev a zážitkov ktoré by detský divák chcel sám zažiť a táto časť bola moja obľúbená doteraz si pamätám na Konrádove superlepidlo.

Zuřící býk (1980)

Scorsese, De Niro ...Pesci ..co viac dodať...Aj ked M.S. nie je režisér, ktorí by ma úplne pokladal na kolená, jeho filmy su vždy práca profesionála a veľmi príjemne pozerateľné..Ragning Bull nie je výnimka.

Byl jednou jeden král... (1954)

Najlepšia československá rozprávka a vlastne nielen československá. Nadčasový humor Wericha a Buriana ma rozosmeje aj dnes a babička stade je asi tá najkúzelnejšia a môjmu srdcu najbližšia zo všetkých rozprávkových babičiek vôbec.

Žhavé výstřely 2 (1993)

"Nevravím, že Vám neverím, ani že Vám verím. Ale skôr, že nie." Momentálne si nevspomínam na lepšiu paródiu.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Opäť seriálový syndróm, keď spočiatku série do kvality stúpajú aby neskôr mohli klesať: Humor sa časom vyvíja aj spočiatku je oná vulgárnosť naozaj trochu samoúčelná ale časom seriál zmúdrie a ešte trochu neskôr znudnie. Oné zápletky začínajú byť príliš prekombinované a prešpekulované a na staršie zápletky stavajúce na absurdnosti, priamočiarosti a údernosti. A Eric Cartman.. už len kvôli nemu si treba pozrieť aspoň jednu epizódu:)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Ani neviem či si to tie 4* zaslúži a nie sú len z čistej lásky k tomuto fenoménu. Film prišiel po oveľa dlhšej dobe ako tomu bolo u South Parku a tak ani zdaleka nedosahuje humoru svojich najlepších sérií. Ale Simpsni sú Simpsni, a na tých sa bude dať pozerať snáď vždy:)