Suprhrdina (2008)

Ani neviem začo, možno keby sa posnažili natočit seriózny superhrdinský film, tak by to vydalo lepšie. Takto je to takmer presne okopírovaný spiderman + zopár scén z iných filmov doplnený o nie príliš podarené fóry. A celkový dojem je, že je to jednoducho nuda.

Monstrum (2008)

Sklamanie.. Skvelý nápad, pri ktorom by mi nevadilo ani to, že niekto to všetko točil aj v situáciach, keď by som ja kameru zahodil dávno niekam doprdele. Avšak čakal som aspon trochu tej katastrofickej atmosféry, ktorá by sem patrila ale mne chýbala a tak som sa väčšinu filmu skôr nudil...Monštrum akoby si našich hlavných hrdinov vyhľadávalo, pretože nech sa motali krížom-krážom kadekoľvek, na každej druhej križovatke sa stretli. Najväčším ternom ale aj tak asi bola scéna keď týpek kameroval v tuneli ako sa mlátia s neznámimi tvormi.. no už to netreba rozpytvávať, lebo myslím, že by som stiahol ešte jednu *..

Osvícení (1980)

Veľmi som sa na túto klasiku tešil ale mierne ma sklamala. Ono Kubrickov štýl je zaujímaví ale to psychologické vykreslenie Jackovho zbláznenia mi prišlo nedostatočné, mi to pripadalo akoby mi zo scény na scénu jednoducho drblo a bodka. Každopáadne pozrením nič nepokazíte.

Planeta opic (2001)

Očakával som remake a toto rozhodne nebol. Okrem myšlienky planéty, kde vrchol inteligencie tvoria opice to s pôvodným dielom (mám na mysli film, nie knihu) nemá nič spoločné. O dosť popcornovejšia záležitosť ale aj tak celkom pozerateľná.

Zrozen k zabíjení (1947)

Vzhľadom na to, že anglicky neviem natoľko, aby som si film, ktorý chcem vidieť prvýkrát pozrel úplne bez tituliek, a tie som dosť dlhú dobu nevedel zohnať, som sa na tento film tešil a čakal dlhšie než na ktorýkoľvek očakávaný kinohit a tým sa značne znížila moja kritičnosť. Je to totiž o niečo slabšie než som čakal, ale ja som od toho čakal tak veľa, že neviem ak by som hviezdičku odobral, či by to stále nemalo byť za 5*. No Claire Trevor bola mimoriadne presvedčivá a vôbec.. treba vidieť..

Shaolin fotbal (2001)

Jednoduchá zápletka s troškou humoru ale veľmi efektná a dobre sa na to pozerá.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Ona záverečná reč vôbec nebola až taká bomba, možno práve preto že tu všetci o nej píšu tak som čakal viac ale aj tak nadpriemerný film. Ostatne, od môjho miláčka Pacina by som nič horšie ani nečakal.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Super! Pre násilie a jednoduchosť deja nik nemôže ten film odsúdť pretože veterána Johna Ramba pozná snáď každý a snáď každý čakal to isté: jednoduchá zápletka, džungla, chladnokrvný Sly, veľa strelby, rachotu a tony zmrzačených chudákov..A presne to sme dostali. Podobne ako nový Rocky vydarený návrat klasiky ktorý predstihuje ostatné pokračovania a nemožno vyčítať Stallonemu, že chcel ešte na staré kolená vytrieskať niečo zo svojich najväčších hitov.

Rocky Balboa (2006)

Príjemné prekvapenie. Na to, že ide už o šieste pokračovaníe s takmer totožnou zápletkou (Na konci nás čaká zápas a my sledujeme tie omáčky, čo boli predtým) sa to dá s kľudom v duši pozerať. Sly vie ktoré role mu pristali, ktoré z neho spravili hviezdu tak si trochu zaspomínal a ja mu to nevyčítam, naopak sa teším.