Polární expres (2004)

Animátorská exhibícia vo svojej dobe, možno aj dnes, ale mnohé veci aj tak na mňa pôsobili plasticky. "Tobogánovo-horskodráhové" mohli byť v IMAXe skvelé, bez 3D zážitku mi skôr prišli nadbytočné. Celkovo presladené a infantilné, no napriek tomu bez emócií, že keď sa nakoniec lúčil s novými kamarátmi (ktorých predpokladám už potom nevidel), nezapôsobilo to na mňa ani trošku. No ako vianočná rozprávka určená predovšetkým pre tých mladších postačujúce a možno aj jemne nadpriemerné. Efekt na dieťa už bohužial neviem posúdiť.

Ultraviolet (2006)

Je mi ľúto, že to takto dopadlo. Neviem prečo sa niekto do podobného projektu púšta bez riadnej dávky rozpočtu, lebo vizuálna stránka, ktorá mohla byť naozaj zaujímavá, je takto nakoniec totálne nechutná. Myslím, že toto si mohli zobrať do parády bratia Wachovskí, samozrejme s rozumnejším scenárom a mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Jedna* pretože Milla je proste kočka a že niektoré scény napriek slabým efektom aj tak vyzerali celkom zaujímavo..

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Toto je škola hrou. Poučné a podané mimoriadne zábavnou a nenásilnou formou. Tých 5* nie je žiadna nostalgia, nedávno som na to narazil v TV a stále to má niečo do seba.

Maska (1994)

Keby si to pozriem zas, už sa ani nedá pozrieť po koľkí krát, určite by šli hviezdy dole. Ale v mladšom veku som to mohol pozerať donekonečna a bavil som sa.. ale Cameron Diaz mi už vtedy prišla nehorázne sexy:)

Pomáda 2 (1982)

No jednička bola jednička a asi akékoľvek pokračovanie by bolo odsúdené na odpad, ale nemyslím si, že to bolo až také hrozné, to rozhodne nie. A aj keď väčšina pesničiek nezostala tak kultových, ako tomu bolo predtým, Cool Rider sa mi do pamäte vryl. Maxwell Caulfield tak sladký, až bol slizký, Pfeifer-ová tradične zvodná a charizmatická si to kazila tým väčným žutím žuvačky ale ten vodca "T-birds" bol vážne srandovný, nepamätám ako sa volal vo filme (žeby Zucho??) a neviem kto ho hral (žeby McDonald??) ale tá jeho držka nemala chybu.

Do noci (1985)

Miestami trošku pomalšie, miestami vtipnejšie, miestami "iba osemdesiatkové". Jeff ma trochu sral s tými rukami vo vačku ale vyvažovala to Michelle, ktorá mi prišla krajšia a zvodnejšia ako kedykoľvek inokedy.

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002) odpad!

Tretieho a štvrtého hellraisera som videl dosť dávno aby som ich objektívne ohodnotil a túto somarinu si vlastne tiež nepamätám, iba že tam bola nejaká autonehoda, tvárilo sa to strašne vážne a na konci asi tvorcovia čakali, že nám spadnú sánky, že akú to ťažkú pointu to na nás vyvalili. Hej, a ešte si pamätám, že to bolá strašná a chaotická nuda, počas ktorej som sa celý čas márne snažil zistiť, čo táto zlátanina bez hlavy a päty má vlastne s akýmkoľvek Hellraiserom čo som videl predtým spoločné. Tuším Kristy, v pár okamihoch som zazrel aj Pinheada (momentálne si iného cenobita v tomto dieli ani nevspomínam)..a hej, ona tam bola aj kocka. Keď tak rozmýšlam toto úplne stačí a odpadové video prequely a sequely sa môžu točiť donekonečna, len ťažko niekoho po takejto skúsenosti niekto presvedčí aby si pozrel pôvodný film..a to celkom chápem.

Duch doby: Dodatek (2008)

Aj keď možno pravdivé, ale podané príliš paranoidne. Hádzať všetko zlo a označiť ako jeho pôvodcu iba peniaze je dosť zaslepené a aj riešenie a svet budúcnosti ktorý ponúka Projekt Venus síce na prví pohľad môže vyzerať lákavo a reálne (ak podníkneme kroky ktoré odporúčajú), avšak (bohužial) je to obyčajná utópia. Ale pod 4* nemôžem pretože tak ako aj 1. zeitgeist je natočený veľmi pútavou formou ktorá na mnohých ludí pôsobí tak, že bezprostredne po filme majú pocit ako by im skutočne otvoril oči, avšak mne príde tá forma trochu manipulatívna.

Byl jsem při tom (1979)

Pan Záhradník je rozhodne zaujímavá postavička, ale skvelí výkon, alebo dokonca herecký koncert ako som tu čítal? to rozhodne nie! Podobný "čudáci" (napr. Forrest Gump) ma nikdy nejak nepokladali na kolená ale Being There mi prijde ešte o triedu-dve slabší. Film začína určite zaujímavo a divák očakáva, ako si táto figúrka počne ďalej v živote avšak asi od polovice to začína byť nielen nuda, ale niekedy som sa až pozastavil, aký film to pozerám. A už pred polovicou možno diváka zarazia niektoré dialógy a neprimerané reakcie a prijatie odlišnosti Pána Záhradníka, ktorí (a to nám asi tvorcovia zabudli povedať aj keď neviem ako to bolo v knihe) je okrem toho, že prežil život v záhrade a pred telkou, ešte kus retardovaní. Proste človek ktorí pozná svet iba z televízie by v nej ani raz nevidel výťah? Alebo bozk? Alebo nejakú politicko-ekonomickú diskusiu, aby aspoň náznakom tušil, o čom sa okolo neho bavia a netrepal o Zime a Jari? Ale Chancey rozhodne nebol jediný retardovaný vo filme, ženuška tej starej mŕtvoly to v polovici filmu asi tiež prehnala s práškami..Mno a záver filmu? Trúfam si povedať, že v akomkoľvek inom filme o nejakom podivínovi by podobný záver určite nevyznel tak do hlucha, alebo aspoň nevyznel tak nudne kŕčovito, pre niekoho možno dokonca trápne. Suma sumárum, pozerám, že pri komentovaní filmu, na ktorí som sa tešil a mal ambície ma zaujať oveľa viac, som si nakonec celkom zgustol, ale to len preto, že sa tvári (aspoň v mojich očiach) na niečo viac ako je. Každopádne sú to solídne 3* a pod ne sa nedá v tomto prípade.

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

"Prví Columbo"..moje očakávania ani nepredčil ani nesklamal. Vysoko nadpriemerná TV detektívka (keby nešlo o TV film, možno by som šiel o * dole ), ktorej väčšinovou náplňou, tak ako vlastne v každej neskoršej epizóde seriálu,aj keď Vražda na predpis nie je jeho oficiálne súčasťou, sú poručíkove,niekedy nenápadne odveci a niekedy možno okato rýpavé dialógy s vrahom. A priznám, že keby to bola moja prvá skúsenosť s ním, asi by som uveril, že v tom prípade trošku tápe a nechápal by som niekedy jeho chovanie, avšak kto už má nejakého Columba za sebou (predpokladám, že väčšina divákov nevidela komplet filmy po poradí tak ako ja) už vie, že tento chlapík má za klobúkom, a tak si vychutná každý jeho pohľad z ktorého na páchateľa srší: "Mám ťa ale ešte ti to nepoviem, lebo chcem aby si mi to objasnil":))