Franta mimozemšťan (2024)

Tak tohle byla fakt škoda. Výborný námět, kdy mimozemšťan skončí/přistane kousek od Brna, bohužel nenaplnil potenciál. Ani velice slibnej casting to bohužel nezachránil. Celej film byl hrozně prázdnej, ani jednou jsem se bohužel nezasmál. Nejslabší byl scénář. Fóry typu "a jakou máte spzku na tom vašem létajícím disku", je spíš pro děti ve školce...1 hvězdičku dávám jen kvůli nápadu, že brněnské "falusové" hodiny jsou vlastně vrcholem vesmírné lodi. Jinak nemá vůbec cenu na to chodit, je to ztráta času.

Chudáčci (2023)

Abych pravdu řekl, tak jsem si po shlídnutí nebyl úplně jistej, jestli se mi to libilo, nebo co ? Ten stejnej pocit jsem měl i s Pulp fiction..Každopádně originální podívaná. Za mě Emma výbornej výkon, už jen ty sexuální scénky musely dát zabrat. A ještě se mi líbil Mark Ruffalo, napřed neodolatelný svůdník a pak totální uplakánek..výborný prostředí doladěný do detailů. Klidně bych zvolil kratší stopáž.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Pro mě, jako chlapce z Brna, žijícího v Praze to má ještě přidanou hodnotu. Já jsem se královsky bavil. Některý díly slabší, některý výborný, ale jako celek je to paráda.

Válka zítřka (2021)

Tak to pro mě bylo velice příjemný překvapení. Trochu se mi tam prolínalo "Na hraně zítřka", ale fajn. Scénář byl ok, balanc akce a keců přiměřenej, efekty v pohodě. Žádný prázdný místa. Chris v pohodě. Sice ne tak vtipnej a nad věcí, jako jindy.. Trochu jsem přivřel oči nad tím, že je výbornej vědec a ještě i voják..Dal jsem sice jen 3 hvězdy, pač mi námět nepřipadl úplně originální, ale jinak jsem byl vlastně spokojenej.

65 (2023)

Sedím doma, mám angínu, tak si říkám, mrknu na to. Už jsem před tím nějaký hodnocení viděl, ale co s nacatym odpolednem.. No, je to docela škoda. Pokud by se to uchopilo trochu jinak, tak by to vůbec nemuselo být špatný, ale tohle bohužel vůbec nefungovalo. Asi po 40 ti minutách jsem šel pověsit prádlo, pak jsem si začal vařit atd..prostě jsem ztratil zájem a přešlo mi to do úrovně, kdy jsem to měl jako podkres k jiným činnostem. Adama Drivera mám rád, asi dělal co mohl, ale bohužel to nestačilo. Fakt slabotka..

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Já jsem prostě musel dát 5 hvězd. Výborný obsazení, námět, režie. Byť je téma temný a fakt nepříjemný, je to super pohled do hlav vrahů, který většina lidí nepochopí. Jo a Anna Torv je zatraceně sexy..

Temný případ (2014) (seriál)

Za mě velice slušný seriál. Oběma hlavním protagonistům jsem fandil od začátku do konce. Jsou to prostě protřelí profíci a sympaťáci. Hladina napětí se mi udržovala na slušné úrovni a pač jsem byl zvědav, jak to vlastně celý skončí, tak jsem to celý sfouknl za 4 dny. No, jediný a možná i zásadní, co bych tomu vytknul je konec. Asi jsem čekal trochu víc natahování, napínání a větší drama. Takhle mi to přišlo neúměrný celýmu seriálu. Ale určitě stojí za to vidět, výborná detektivka.

Ztracené město (2022)

kdybych mohl dávat půlky, tak dám 2,5. Bylo to trochu neslaný-nemastný. Channinga mám rád, ale jak se během chvilky změnil z modela na záchranáře v džungli mi připadlo zajímavý. Sandra asi klasika. Dokonce bych řekl, že jim to i docela fungovalo. Asi jako víc lidí tady, vypíchnul bych roličku Breda. Byl tam asi 5 minut, možná trochu víc, ale zase za frajera. To mi vlastně asi utrpělo nejvíc. Zajímavý vidět Radcliffa jako záporáka, ale asi nic zvláštního. Stačí vidět jednou, ale jako oddychovka při "žehlení" neurazí.

Jméno růže (1986)

Nadčasová středověká kriminálka, který ani po skoro 40ti letech neztrácí na půvabu a kouzlu. Výborná atmosféra, casting a masky. Z mého pohledu i ukázka prostředí 14. století, která nebude moc daleko od reality. Seanovi prostě fandíte, pač vyhrává racionální uvažování, podložené fakty. Bohužel se toto v té době moc nenosilo a je mi spousty lidí, kteří skončili neprávem na hranici líto.

Něžné kuře (1978)

Za mě svěží, příjemná detektivka, která má výborný tempo. Nazapsal jsem žádný prázdý místo. Mezi Girardotkou a Noiretem to docela funguje a krásně to odráží francouzskou menatalitu. Výborná hláška v závěru filmu, kdy je Noiret unesen vrahem, zastaví a řekne "přece nepojedu do Španělska s prázdným žaludkem". Na 4 hvězdy to za mě není, ale příjemná podívaná.