Večerníček (1965) (pořad)

Večerníček si drží své kvality po generace opravdu vysoko a ačkoli byl místy někdy až nevkusný, lze říci, že stále vede a je přední zábavičkou pro malé i velké. Potěší snad pokaždé, kdykoli to jen jde.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Pan Grylls je mešuge, ale i přes tento zřejmý fakt, je to člověk, co má nervy z ocele a lepší výcvik a orientační smysl, než kdekdo jiný. Přežívá a vydrží i tam, kde ostatní selhávají a padají. A rozhodně tam venku v divočině vydrží déle a lépe, než já v samoobsluze, kde se shodnou okolností ztrácím pokaždé. Pořad je to chytlavý, strhující a člověk se mnohému přiučí, kdyby náhodou. Dokumentární pořad o přežití, jak má být.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Abych se přiznal hned v úvodu, nejsem fanda aut a všeho, co s tím, byť jen zdánlivě souvisí, spíše naopak. Jsem na tyto věci dokonce trouba a jediné, co rozpoznám zcela bezpečně, je vůně benzinu, která mi ale celkem sedí. Nicméně tenhle pořad je snad pro všechny znalce i analfabety. Je to pořad, který je, ačkoli vím prd, nesmírně, díky moderátorům i hostům, které si zvou, skutečně geniálně zábavný. Příjemně baví a to takovým způsobem, že i neznalec, se možná něco sem tam naučí.

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

Šílené. Opravdu šílené, ale šíleně zábavné. Nevím a netroufám si říci, kolikrát jsem měl možnost to již vidět, ale mohu s jistotou říct, že mne to pokaždé posadí hluboko pod židli a přiměje se lámat v zádech. Jeff Dunham je břichomluvecký génius a to, co dělá, dělá snad nejlépe ze všech.

Jimmy Kimmel Live! (2003) (pořad)

Rozhovory, které zde probíhají s celebritami, jsou prakticky rozděleny ve dví: na zábavné a méně zábavné. Přece jen si tento pořad získal mou oblibu a Jimmy je nápaditý chlapík, který se nebojí v žádném případě projevit a je, i když se opravdu snaží, což mu nedělá problém, ohromně zábavný. Celý pořad není kdovíjakým vrcholem, ani snad klenotem, ale funguje dobře a přece, stejně pořád je na co koukat a přece pořád baví.

Conan (2010) (pořad)

Zkrátka a dobře, můj nejoblíbenější pořad, na který se vždy rád podívám. Conan a Andy jsou povedená a vykutálená dvojka a na scéně se opravdu drží dlouho a velice dobře a je třeba říci, že nápaditost, snaha o co největší zajímavosti a humor jim rozhodně nechybí. Jejich pohotovost a smysl pro co možná největší snahu překvapit diváka, se vyplácí. Je to rozhodně nejpropracovanější a nejmilejší pořad, který lze sledovat neustále.

Batman (1992) (seriál)

Tenhle Batman je dnes již klasickou záležitostí a jako takový je prostě mojí nejoblíbenější vzpomínkou na dětská léta. Seriál, který to u mě vše vlastně započal, má za následek i můj převeliký zájem o podobná díla a komiksy. A doteď je to u mé maličkosti ten nejoblíbenější Batman, jaký se kdy objevil v kreslené podobě.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Krkonošské pohádky jsou dnes již další srdeční záležitostí, která se na mé osobě podepsala a uvázla v paměti, odkud se pravděpodobně nehne. Je to možná infantilní, ale mám je stále rád, jako tehdy, kdy jsem měl možnost vidět je poprvé. A kdoví, možná jsou nejen součástí našich dětských let, ale již naší vlastní, sentimentální podstatou, která nám za žádných okolností nedovolí pohřbít to dítě, které v sobě pečlivě schováváme před ostatními dospěláky. Z pohledu všech osobnostní, které v sobě skladuji, říkám a prohlašuji, že je to i po těch všech letech nezapomenutelná, laskavá a mírumilovná, kouzelná klasika.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Rowan Atkinson podruhé na scéně. Ano, je to tak, seriál tak humorný, že zamává klidně i s dějinami, mezi kterými prostupuje ladně a vesele si našlapuje a nezapomíná si utahovat ze všeho, co jen zpozoruje, je již klasickou, srdeční záležitostí. Je to sarkastické, až hanba, ale to je právě to, čím seriál zkrátka strhne a nesmírně baví.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Tyhle dva šašky mohu vidět pokaždé. Je to plné srandy, vtípků a zvratů a je to prosáklé britským humorem skrz naskrz a krátké skeče daly vyniknout opravdové satiře, na které se Hale a Pace doslova vyřádili. Jedna z dalších, dnes již klasik, u které pevně doufám a modlím se, aby bavila dál a nepropadla se na smetiště dějin.