Avengers (2012)

Avengers jsou splněným snem. Rozhodně není zápletka nic, z čeho by si člověk musel sednout na zadek, ale pročpak by taky nemohl? Emzáci nejsou nic nového, ale na hvězdnou týmovku, která funguje prostě dokonale, i přes veškeré malicherné spory, je to solidní rozjezd a vše otevírá nové možnosti a netušené světy a hranice se zase posouvají dále. Joss Whedon mne kdysi zarazil s poznámkou, jak se plní jeho dětský sen, ale z nevinné a nenáviděné poznámky, se stal hotový zázrak. Nejen, že mi vytřel zrak, on mě přinutil se smát a brečet. Přiměl mě vzpomenout si na to, co jsem si vždy přál. Dokázal to a já mu tleskám a stále nemohu uvěřit, že jsem se toho dočkal a mám možnost se k tomu kdykoli vrátit. Vše je dokonalé, zkrátka perfektní a je to tým, který jsem si zkrátka nemohl ani vysnít v těch nejdivočejších snech. Skvělá, opravdu mistrovská práce, perfektní scénář a dialogy, herecký koncert, který nemá obdoby a hudba, ze které naskakuje husí kůže. Tým, jak se patří. Jedna z nejzábavnějších akcí, co jsem kdy viděl.

Captain America: První Avenger (2011)

Chris Evans si už pár postav z komiksů zkusil a lze říci, že mu svým způsobem sedla každá, kterou ztvárnil. Přece jen je to charismatický chlápek, co se pro něco takového narodil, ale je tu jen jedna, která mu náleží nejvíce – Captain America. Zezačátku jsem byl opravdu skeptik a příliš jsem mu nefandil, ale jak to tak bývá, změnil jsem názor. Tenhle snímek není kdovíjaký zázrak stříbrného plátna, ale je to obstojná adaptace, a přestože se jedná právě o Marvelovku, je asi tou nejzajímavěji vlasteneckou a na rozjezd a představení nového člena do univerza, film funguje dokonale. Patriotismus není pro každého a z filmu na Vás doslova křičí, abychom si ho všimli, i když o něm dávno víme, ale nevadí mi to, ačkoli se to trochu protiví. Není to nejsilnější kousek, ale je příjemně akční, přiměřeně zábavný a hudba a herci to všechno, jak se patří, zvýrazňují. A taky nesmím zapomenout na hlavního záporáka, který byl děsivě úžasný.

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 je důkazem toho, jak moc je ve skutečnosti Shane Black nenáročný a přesto vážně lidský jedinec s citem pro postavy, který se nebojí zavrtat tak hluboko, až lítají třísky. Přestože dokáže otřást celou podstatou a originál si doslova podmaní a přejede ho parním válcem, nedá se mu vytknout absolutně nic. Z Iron Mana se mu podařilo vyždímat vážně všechno nejlepší a vrací se k tomu, co mu jde nejlépe – totiž dělat skvostnou akční jízdu a to po svém. Scénář je zpracovaný na jedničku a dialogy jsou trefné a zábavné, hudba je strhující a Ben Kingsley je úchvatně geniální. Je to emotivní a přece jednoduché. Jedná se o přímočarou záležitost, která se do toho víru vrhá vesele po hlavě a ukazuje, že na kolejích, které už dávno známe, se dá stále parádně projet.

Iron Man 2 (2010)

Iron Man 2 je dokonalou ukázkou propadu kvality. Správně nadupaná a skvěle udělaná jednička zákonitě musela vést k dalšímu pokračování, jinak by to nešlo, avšak nebylo vůbec na co spěchat, což si tvůrci druhého dílu jaksi neuvědomili, a přesto se vrhli do projektu, který v závěru člověka nutí nasadit si trapně vyhlížející úsměv, aby se pak sám sebe ptal: „Pardon, ale co to jako bylo?“ A takových momentů, kdy se člověk sám sebe musí hloupě ptát, jaký to mělo smysl, se ve filmu najde spousty. Nelogičnost a uspěchanost jsou hlavními prvky. Záporná postava je spíše komická, až hanba a Downey Jr. to, jak se zdá, prostě taky neutáhne. Důkaz toho, jak by se to příště rozhodně dělat nemělo. A ačkoli jsem vyčetl snad všemožné chyby, které jsou prostě očividné, je to alespoň akční, průměrně zábavná záležitost, která sice stála za pár zhlédnutí, ale ne za velkou pozornost.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Přestože je tenhle Hulk neobyčejně dobře provedený, určitě by se dalo najít pár primitivních, vlezlých chyb, kterými tenhle film občas nemile překvapí a jeho celkový dojem není nijak obrovský, ale přesto vše je to svým způsobem jediný film, kde se tenhle zelený obr rozjel naplno a akce byla více nežli ucházející. Vše fungovalo naprosto skvěle a herecké obsazení nezklamalo vůbec a tak jsme měli i možnost konečně vidět, že i komiksová adaptace tohoto formátu, se dá skvěle předvést. Ne moc chytré, ale správně akční.

Iron Man (2008)

Iron Man odstartoval neskutečnou jízdu, která je k nezastavení. Samotná jednička je nejlepším rozjezdem, jaký si jen přát. Je akční, je svižný a neskutečně zábavný. Robert Downey Jr. Iron Man zkrátka je, stejně jako Tony Stark, což je výjimečně skvělé.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Snad jediná talkshow, kterou se můžeme opravdu pyšnit. Vím, jaké panují názory na pana Krause i v mém nejbližším okolí, ale můj úsudek to přežil bez poskvrny a tak mohu říct, že je to pořad vážně velice vkusný a zábavný. Ovšem, někdy jsou momenty, kdy jeho prostoduchost doslova fackuje, ale i tak je velice kvalitní. Na naše poměry je opravdu, opravdu velice skvělý a drží se moc pěkně.

MasterChef (2010) (pořad)

Je to pořad, ve kterém se vše dusí nejen pod pokličkou. Emoce tu jen prýští ze všech koutů a lavina napětí jakoby nebrala vůbec konce. Je to až zběsile dobré a nekompromisní kuchař Gordon Ramsay je dle mého úsudku opravdu ten nejlepší. Je to chlap, který ví, co dělá a dělá to výborně a jeho hlášky jsou opravdu zvláštním způsobem geniální. A třeba jsem prazvláštní druh člověka, ale sledovat ten tlak, kterému zde všichni podléhají, je zábavné.

Jim Jefferies: BARE (2014) (pořad)

Jim Jefferies je nechutný hulvát, snad i opilý smrad, vágus, ale člověk jako každý jiný, ovšem s rozdílem, že on to vše prakticky řekne za nás a jeho vyprávění je ohavně zábavné a historky tak nevkusné, až se musím zkrátka dobře bavit.

Ricky Gervais Live 3: Fame (2007) (pořad)

Ricky je dalším člověkem, který se může právem pyšnit nálepkou komediálního génia. Musím uznat, že mu fandím a jeho tvorba je něco, co světu dlouho scházelo. Je geniální, vkusně nevkusná a nesmírně zábavná. Jeho humor dosahuje mnohem a mnohem dál a lze říci, že dokonce tam, kde ostatní ztrácejí dech, nastupuje on. Nebojí se vyjádřit, ani projevit a to z něj dělá matadora dnešního humoru.